Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sony Xperia Sola

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
[ http://www.androidpulse.com/wp-content/uploads/2012/05/sony-xperia-sola-021.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pareri? Ma gandesc sa inlocuiesc vechiul Nokia C7 cu el. Dupa ce intru la facultate, peste 1 saptamana. :)

Din ce am vazut ofera o performanta destul de buna. Ruleaza toate jocurile care exista momentan pe piata.

Imi place ca e patratos. Arata mai masculin.

Edited by tzaq93, 18 July 2012 - 11:19.


#2
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Te sponsorizeaza taticu pt ca intri la facultate?  :thumbup:

Unde ai vazut ca ofera o performanta :w00t:  destul de buna? :lol:

Ce legatura are masculinitatea cu smartphoneurile? :mellow:

Edited by v3lsatis, 18 July 2012 - 11:22.


#3
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010

View Postv3lsatis, on 18th July 2012, 12:21, said:

Te sponsorizeaza taticu pt ca intri la facultate?  :thumbup:

Unde ai vazut ca ofera o performanta :w00t:  destul de buna? :lol:

Ce legatura are masculinitatea cu smartphoneurile? :mellow:

Sper..

Are aceiasi platforma ca si Xperia U, care ruleaza jocul asta [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N2__TXMW_uc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]. Plus ca are placa video Mali400 la fel ca Galaxy S2 sau S3 (ce e drept, fara 4 nuclee de procesare ca la S2 si overclock ca la S3. iar procesorul e dual-core de 1Ghz, mai slab ca cel de pe S2 sau S3, insa cu vreo 600/1500ron mai ieftin)

Unele sunt facute pt femei. Vezi seria L de la LG.

Edited by tzaq93, 18 July 2012 - 11:44.


#4
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009

View Postv3lsatis, on 18th July 2012, 11:21, said:

Te sponsorizeaza taticu pt ca intri la facultate?  :thumbup:

Unde ai vazut ca ofera o performanta :w00t:  destul de buna? :lol:

Ce legatura are masculinitatea cu smartphoneurile? :mellow:
Si uite cum ai fost complet off-topic.
On: In gama lui de pret, e foarte bun. Eu zic ca merita.

#5
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Un mic inconvenient, zic eu, este bateria care este incorporata in telefon si nu se poate inlocui. In rest la fel ca si Xperia U este un telefon care merita, va primi update oficial la ICS 4.0.4 .
Ramane sa vedem cum se comporta in utilizarea de zi cu zi de la cei care il cumpara  :peacefingers:

#6
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Am pe acasa un Sony Ericsson k750i din 2004. Bateria inca tine fara probleme 2 zile. Nu am ajuns niciodata in situatia de a inlocui bateria la vreun telefon.

Desi cred ca bateria poate fi inlocuita destul de usor, oricum mai usor decat la un Nokia Lumia 800, facut dintr'o singura bucata de plastic. Vor aparea tutoriale pe youtube :)

Edited by tzaq93, 18 July 2012 - 13:11.


#7
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nu fa comparatii cu non-smartphone-uri pentru ca nu e acelasi lucru ,o baterie de smartphone poate tine si 3 ore , depinde cum il utilizezi si ce programe/taskuri ruleaza . Si pe mine la fostul C905 si k800 ma tinea 4 zile .

Telefonul merita !

#8
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Am spus ca tine 2 zile ca sa subliniez faptul ca bateria nu si'a pierdut mai nimic din proprietatile originale. Deci probabil ca si in cazul Xperia Sola bateria va functiona bine fara sa aiba vreodata nevoie sa fie schimbata.

AndySoft tu ai Xperia Ray? Cum e plasticul la Sony? Eu acum am un Nokia C7, de un an, si plasticul e impecabil, nicio zgarietura. Mai tare s'au zgariat componentele de metal :)

O fi de calitate plasticul de pe Xperia Sola?

#9
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
In general Sony, HTC , Apple folosesc materiale de calitate.

#10
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Eu zic ca merita banii.

#11
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Telefonul il am de 1 luna si un pic, calitatea la RAY este foarte buna , nu are nici o zgarietura si l-am tinut tot in blugi , partea din spate este plastic cauciucat (numai pe culoarea neagra), partea laterala este din aluminiu iar restul plastic lucios . Tocmai pentru calitatea materialelor si pentru camera foto l-am ales, inainte am avut ARC S dar din pacate plasticul carcasei era f prost si s-a crapat , asa ca am trecut la RAY pentru ca are aceeiasi camera foto .
De Solo nu stiuc e sa spun, nu am tinut in mana pana acum nici unul sa imi fac o idee dar in schimb m-am jucat cu Xperia U in orange shop si mi s-a parut ok ca si design si build quality.

#12
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Xperia U e foarte fain dar ma gandesc ca 2Gb pt aplicatii (si 4 pt fisiere) nu sunt suficienti pt Android. :(

Sola rezolva problema asta.

Edited by tzaq93, 18 July 2012 - 14:14.


#13
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
N-am fost offtopic.
Citeste primul post cu atentie sa vezi ca nu m-am luat de oznuri din capul meu, omul a zis ca isi cumpara telefon daca intra la facultate..si mie mi s-a parut tare treaba.

Intr-adevar arata bine telefonul.

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Ai un review detaliat pe GsmArena cu ajutoul caruia poti sa iti faci o idee despre telefon.

"Sony Xperia sola review: Light 'em up" link.

#15
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
L'am citit de vreo 2 ori. E ok telefonul, pacat ca Orange nu il are in oferta. Credeti ca il pot gasi la vreun "partener" Orange si sa il cumpar cu prelungirea abonamentului + puncte thank you?


Ma gandesc si la Xperia U. Daca cei 4gb se comporta ca un card SD atunci ar fi ok. Adica sa instalez, sa zicem, GTA3 in memeoria telefonului si sa imi ocupe vreo ~10MB acolo, iar datele suplimentare de ~500MB sa se descarce in memoria de 4GB. Dar nu imi dau seama cum as putea testa asta in magazin. Eventual in File Manager ar trebui sa apara Phone Memory - 2GB si SDCard - 4GB?

#16
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Ce ziceti, merita banii in plus Sola comparativ cu fratele mai mic, Xperia U? Se vede diferenta dintre cei 0.2 inch si posibilitatea atasarii cardului de memorie?

#17
solarian

solarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 03.01.2007
am facut upgrade de la X8 la Sola si sunt satisfacut pe deplin
luasem in considerare si U, dar designul Sola este mult mai pe gustul meu si plus de asta aveam nevoie de extra SD, pentru muzica si iGo

#18
HouseFreak

HouseFreak

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,432
  • Înscris: 15.09.2008
ics pentru xperia sola este gata ,puteti face update astazi http://blogs.sonymob...cream-sandwich/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate