Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sony Xperia Sola

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
FreeMan_FX

FreeMan_FX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 11.09.2004
Prost telefonul asta ..e ciudat ..la inceput mergea ok ..in timp a ajuns sa nu mai raspunda touch-ul. Iti vine sa-l arunci cate odata. Un SGS 1 merge muuult mai bine.

#38
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Din ce a a patit sora mea cu un tel cu touch urmeaza sa crape de tot,incepe cu un colt dupa care nu mai merge deloc.
Singura solutie e sa schimbi touchacrrenul la un service.

Edited by NFS01, 16 June 2013 - 22:38.


#39
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Folosesc zi de zi un sola cumpărat în iulie 2012. Am depășit recordul personal anterior de 3 ani jumate cu un Sagem MY X5-2. Nu am avut probleme cu Sony Xperia sola, dar procesorul cred că este punctul lui slab. L-am folosit cu softul din fabrică nemodificat până pe la jumatea lui 2014. Începuse să se blocheze destul de des, așa că i-am făcut root și am dezinstalat bloatware-ul. S-a simțit cura de slăbire, dar tot se mai bloca în Google Play services. Acum vreun an am înlocuit softul din fabrică cu SlimKat, fără să mai instalez Gapps. Softul l-am găsit aici: http://forum.xda-dev...imkat-t2676303. Folosesc magazinul de aplicații F-Droid. Din nefericire, bateria a început să dea rateuri, câteodată se închide telefonul, deși indicatorul îmi arată între 5% și 15% nivelul bateriei.
Este un telefon bun, dar i-a venit vremea să fie schimbat.

#40
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Problema lui cea mai mare era difuzorul, in conversatii abia se auzea. In rest, este un telefon batran, ar cam fi cazul de inlocuit :)

#41
verde

verde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.05.2006
Nu am simțit că ar fi slab difuzorul, dar e adevărat că nici nu prea am folosit telefonul în medii zgomotoase.

#42
exydos

exydos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,986
  • Înscris: 28.07.2014
Tot nu am avut probleme cu difuzorul , l am tinut pana pe la sfarsitul lui 2014, in afara ca se bloca era bestial)) ma jucam linistit gta 3.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate