Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Insulele Maldive (OLD topic)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1488 replies to this topic

#73
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

 cirix, on Aug 16 2007, 12:38, said:

este foarte putina lume...pe insula unde am fost noi....erau cam 400 de turisti...deci lejer puteai sa ai plaja ta...fara sa te deranjeze nimeni....

pe insula pe care am fost eu erau 170-180 de oameni cu tot cu personalul resort-ului. in conditiile in care nu mai existau camere libere. cateodata chiar ca aveai senzatia ca plaja si laguna sunt "proprietate personala"  :lol:

Edited by mmv, 16 August 2007 - 18:29.


#74
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

 cirix, on Aug 16 2007, 17:07, said:

:))) ok o sa atasez si alte poze in care nu sunt  in apa pana la genunchi..vreau sa-ti spun ca apa acolo este un acvariu

Bine m-ai lamurit, deci se poate intra in apa din asta . Totusi dupa ce am vazut pozele cu atatea vietati, pisici de mare la mal :o parca n-as mai sta chiar ore intergi in apa, cred ca n-as intra deloc chiar. Mie mi-e frica chiar si de meduzele inofensive din Marea Neagra sau de racusorii aia mici de prin Marea Egee sau Adriatica  :D
Oricum pozele sunt magnifice, peisajul e incredibil.Chiar daca as avea ocazia nu cred ca m-as duce intr-un astfel de loc. Prea multe oratanii, prea multa vegetatie si totusi prea pustiu. M-as duce pt cateva ore, sa vad live apa aia magnifica si nisipul ala alb, apoi as pleca rapid  :D  
Apropos, nu intrau iguanele alea in camera la voi? Cineva care fusese tot asa intr-o zona tropicala( in Malaezia) povestea ca noaptea ii trezeau soparlele din camera, alea care peste zi scapau inauntru. :lol:

#75
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

 Ivanna, on Aug 16 2007, 20:46, said:

M-as duce pt cateva ore, sa vad live apa aia magnifica si nisipul ala alb, apoi as pleca rapid  :D

din romania drumul dureaza 12-14 ore,in functie de traseu si conexiuni. crezi ca are rost sa te duci pentru mai putin de 10-14 zile?

#76
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

 Ivanna, on Aug 16 2007, 21:46, said:

Bine m-ai lamurit, deci se poate intra in apa din asta . Totusi dupa ce am vazut pozele cu atatea vietati, pisici de mare la mal :o parca n-as mai sta chiar ore intergi in apa, cred ca n-as intra deloc chiar. Mie mi-e frica chiar si de meduzele inofensive din Marea Neagra sau de racusorii aia mici de prin Marea Egee sau Adriatica  :D
Oricum pozele sunt magnifice, peisajul e incredibil.Chiar daca as avea ocazia nu cred ca m-as duce intr-un astfel de loc. Prea multe oratanii, prea multa vegetatie si totusi prea pustiu. M-as duce pt cateva ore, sa vad live apa aia magnifica si nisipul ala alb, apoi as pleca rapid  :D  
Apropos, nu intrau iguanele alea in camera la voi? Cineva care fusese tot asa intr-o zona tropicala( in Malaezia) povestea ca noaptea ii trezeau soparlele din camera, alea care peste zi scapau inauntru. :lol:

Prostii!!! poti sa stai ore intregi in apa fara probleme...nu ai treaba cu vietatile cu atat mai putin cu MEDUZELE!!!!!...iar de pesti...ce sa-ti zic..nu vin sa se "scarpine" de tine :)))) . Totul face parte din peisaj..inseamna ca nu stii sa gusti o insula exotica...dc vrei doar apa limpede mai bine du-te la piscina...!!!!!!!...si iesi cam de 5000 de ori mai ieftin..asa  ca..... . Probabil ca ai mai  multe sanse la noi la mare sa-ti intre  in camera un sobolan....decat o iguana sau soparla in camera acolo...

Edited by cirix, 23 August 2007 - 10:38.


#77
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

 mmv, on Aug 16 2007, 22:17, said:

din romania drumul dureaza 12-14 ore,in functie de traseu si conexiuni. crezi ca are rost sa te duci pentru mai putin de 10-14 zile?

corect!!!!   si eu recomand minim 10 zile!!!! eu am fost  doar 8 :(((( asa ca stiu ce spun

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Chiar acum ma uitam pe cateva siteuri nemtesti , TUI , Dertour, Meier, etc. pentru oferte in Maldive. Am gasit oferte bune pe care sper sa le folosim la anul. Intre 1050 si 1500 EUR de persoana, Halfboard sau Allinclusive 8-10 zile, cu plecare din Germania. Banuiesc ca daca imi pot planifica mult mai din timp vacanta, iau cu maxim 50 eur un bilet dus intors catre Germania cu o cursa low cost , si excursia o scot in 1200 de persoana. Cred ca merita. Si eu as merge pe 10 zile, sper sa nu ma doboare umiditatea

#79
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 MembruAnonim, on Aug 23 2007, 13:21, said:

Chiar acum ma uitam pe cateva siteuri nemtesti , TUI , Dertour, Meier, etc. pentru oferte in Maldive. Am gasit oferte bune pe care sper sa le folosim la anul. Intre 1050 si 1500 EUR de persoana, Halfboard sau Allinclusive 8-10 zile, cu plecare din Germania. Banuiesc ca daca imi pot planifica mult mai din timp vacanta, iau cu maxim 50 eur un bilet dus intors catre Germania cu o cursa low cost , si excursia o scot in 1200 de persoana. Cred ca merita. Si eu as merge pe 10 zile, sper sa nu ma doboare umiditatea

poate preturile alea sunt pentru sezonul ploios :)

#80
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand este sezonul ploios ?

#81
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

 MembruAnonim, on Aug 23 2007, 13:38, said:

Cand este sezonul ploios ?

sezonul de varf e din 15 dec pana in aprilie...atunci nu prea ploua.

#82
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

 cirix, on Aug 23 2007, 10:37, said:

...nu ai treaba cu vietatile cu atat mai putin cu MEDUZELE!!!!!...

depinde. de mine s-a atins o frumoasa meduza,violeta,cu niste tentacule lungi si inflorate. m-a usturat o zi intreaga.

#83
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

 MembruAnonim, on Aug 23 2007, 12:21, said:

Chiar acum ma uitam pe cateva siteuri nemtesti , TUI , Dertour, Meier, etc. pentru oferte in Maldive. Am gasit oferte bune pe care sper sa le folosim la anul. Intre 1050 si 1500 EUR de persoana, Halfboard sau Allinclusive 8-10 zile, cu plecare din Germania. Banuiesc ca daca imi pot planifica mult mai din timp vacanta, iau cu maxim 50 eur un bilet dus intors catre Germania cu o cursa low cost , si excursia o scot in 1200 de persoana. Cred ca merita. Si eu as merge pe 10 zile, sper sa nu ma doboare umiditatea

preturile sunt relativ ok. noi am fost 14 zile,pensiune completa (nu AI),water bungalow,doua persoane- 4800 euro cu totul. asta in conditiile in care la beach bungalow era cam cu 40% mai ieftin, iar transferul cu hidroavionul a fost cca.200 euro/pers (inclus in 4800). daca alegi o insula apropiata de male si ai transferul cu barca,mai scazi vreo 400 euro. daca nu stai la bungalourile de pe apa,mai scazi niste sute. daca mergi fara prea multe escale mai scazi niste taxe de aeroport etc.
teoretic,varful sezonului ploios e in iunie,practic sezonul turistic e tot anul.

Edited by mmv, 23 August 2007 - 14:48.


#84
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ofertele mentionate nu erau in sezonul ploios :) happy me , am citit pe internet de la alti turisti ca acele transferuri intre insule costa ... destul de mult, dar si multe oferte din germania le includ in pret. iar bungalowul pe apa face toti banii.

#85
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

 mmv, on Aug 23 2007, 15:47, said:

preturile sunt relativ ok. noi am fost 14 zile,pensiune completa (nu AI),water bungalow,doua persoane- 4800 euro cu totul. asta in conditiile in care la beach bungalow era cam cu 40% mai ieftin, iar transferul cu hidroavionul a fost cca.200 euro/pers (inclus in 4800). daca alegi o insula apropiata de male si ai transferul cu barca,mai scazi vreo 400 euro. daca nu stai la bungalourile de pe apa,mai scazi niste sute. daca mergi fara prea multe escale mai scazi niste taxe de aeroport etc.
teoretic,varful sezonului ploios e in iunie,practic sezonul turistic e tot anul.


cu ce agentie ai fost? noi am platit 4800 euro , 2 persoane pentru  8 zile, all inclusive. Care e diferenta intre pensiune completa si all inclusive?....a si in ce an ai fost?:)))))(glumesc)

Edited by cirix, 25 August 2007 - 08:16.


#86
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

 cosx, on Nov 23 2006, 21:16, said:

Nu compara ofertele dintr-o perioada cu o alta perioada in care ai fost tu (daca mai difera si hotelurile si ceo fi inclus...). Posibil sa fi ramas cei de la Der Tour cu niste camere si sa fie nevoie sa scape de ele...Altfel toti 3 au oferte bune (TUI, Neckermann si DerTour).


Recomand Der Tour. Eu am fost cu ei...organizare ireprosabile. TUI sunt cel mai bine reprezentati...cel putin pe insula unde am fost eu....
Am si eu o intrebare...pt toata lumea....:) :
Am fost super incantat de Maldive...a fost un vis devenit realitate....as vrea sa revin.....de bani ma descurc...dar drumul mi se pare ingrozitor....si acum intrebarea: ...Stiti ceva similar dar mai aproape??????...fiecare ora conteaza:)))))

#87
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

 MembruAnonim, on Aug 23 2007, 16:54, said:

Ofertele mentionate nu erau in sezonul ploios :) happy me , am citit pe internet de la alti turisti ca acele transferuri intre insule costa ... destul de mult, dar si multe oferte din germania le includ in pret. iar bungalowul pe apa face toti banii.

Am si eu o intrebare...pt toata lumea....:) :
Am fost super incantat de Maldive...a fost un vis devenit realitate....as vrea sa revin.....de bani ma descurc...dar drumul mi se pare ingrozitor....si acum intrebarea: ...Stiti ceva similar dar mai aproape??????...fiecare ora conteaza:)))))...

#88
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am uitat sa intreb, cirix, care a fost traseul avioanelor pana acolo ?

#89
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

 MembruAnonim, on Aug 25 2007, 13:34, said:

Am uitat sa intreb, cirix, care a fost traseul avioanelor pana acolo ?


otopeni-dussendorf-male

#90
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
da, am vazut ca Dusseldorf este hub-ul ... de acolo imi afiseaza si mie toate plecarile cu LTU International.

pe site-ul celor de la Neckermann am vazut adevaratele preturi pentru Maldive , in sensul ca prezinta toate tipurile de camere ale unei locatii , pe TUI, Meiers, etc. nu se face referire direct la tipul camerei pentru care este afisat acel pret, so un Water Bungalow ma duce intre 1750 si 2200 EUR cu AI , sau 1600 si 2000 cu HB.

mai pune-ne si noua poze :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate