Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Insulele Maldive (OLD topic)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1488 replies to this topic

#55
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007

View PostDeathRipple, on Jun 7 2007, 07:30, said:

dpdv al cresterii nivelului oceanului, nu se stie cati ani vor mai fi insulitele alea p-acolo.

insulite apar si dispar in fiecare an. din motivul asta statul maldivean s-a oprit la un numar aproximativ,d.p.d.v. oficial. de fapt in fiecare an configuratia tarii lor se modifica.

#56
marius teo

marius teo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 27.06.2006

View Postcirix, on May 23 2007, 14:58, said:

eu plec pe 09 iulie 2007...in maldive.... kuramathi .....ma costat 4800 euro pt 2 persoane cu all inclusive...dupa ce ma intorc o sa vin cu mai multe detalii...este sejurul pe care l-am visat intotdeauna...sper sa se adevereasca

abia astept sa te intorci.
astept sa vad si eu indicele de satisfactie.

si total cheltuieli.

atentie: acum este perioada ploioasa in maldive.
perioada cea mai buna este februarie martie, urmeaza ianuarie si aprilie.


http://www.meteorology.gov.mv/

Attached Files



#57
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006
:rolleyes:

View Postmmv, on Jun 7 2007, 20:54, said:

insulite apar si dispar in fiecare an. din motivul asta statul maldivean s-a oprit la un numar aproximativ,d.p.d.v. oficial. de fapt in fiecare an configuratia tarii lor se modifica.

Gata am revenit...din MALDIVE.....:(((...de ce ? nu stiu? :))))))...Super experienta!!!!!!!!!!!!!
Atasez cateva poze.....ca vb aia....fac cat 1000 de cuvinte!!!!

Attached Files


Edited by cirix, 20 July 2007 - 16:30.


#58
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
poate ne zici si noua mai multe detalii...si incerci sa-i dai un sens cuvantului "cateva" ;)

#59
carinutza

carinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.07.2006

View PostVially, on Jun 6 2007, 22:33, said:

Mergem si noi in Maldive, la Olhuvelli Beach & Spa., cu 6900 euro pentru 4 persoane, HB, inclusiv zborul Buc. Frankfurt. Sunt curios pe ce am dat banii, dar pana in septembrie mai e :)... Tour operator-ul este Dertour, puteti vedea toata oferta lor (in germana :()pe www.dertour.ro, atunci cand merge.

Felicitari!!!!!!!!!!!
O alegere excelenta.......am intrat pe siteul lor si pare a fi mult mai luxos decat pe insula unde am stat noi. Profitati de absolut tot ce va ofera! Am vazut ca au plimbari cu o barca cu fundul de sticla, nu ratati asa ceva; excusie de o zi -plaja pe un banc de nisip- doar al vostru in mijlocul oceanului....demential.
Vreme buna si dixtractie multa!

PS: snorkel din greu (cu tricouri pe voi)......si daca va permitei scuba diving

#60
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View PostDeathRipple, on Jul 20 2007, 18:13, said:

poate ne zici si noua mai multe detalii...si incerci sa-i dai un sens cuvantului "cateva" ;)


Da scuze..hai ca mai atasez :)))))....

Attached Files


Edited by cirix, 07 August 2007 - 12:18.


#61
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View Postcirix, on Aug 7 2007, 13:15, said:

Da scuze..hai ca mai atasez :)))))....


dc mai vreti poze....sa-mi spuneti
:)))

Attached Files



#62
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
as dori sa ajunga odata in viata acolo,de fapt cine nu vrea:)

#63
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbestiuta1, on Aug 12 2007, 15:53, said:

as dori sa ajunga odata in viata acolo,de fapt cine nu vrea:)
Nu tin neaparat... prefer Namibia

#64
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
eu nu prefer nambia:)

#65
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View Postbestiuta1, on Aug 12 2007, 15:53, said:

as dori sa ajunga odata in viata acolo,de fapt cine nu vrea:)


eu am fost mai norocos..si am ajuns...
pun si cateva poze :)..sper sa va placa

Attached Files



#66
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Frumoase poze.
Imi explica si mie cineva de ce in toate pozele astea cu plaje exotice si ape cristaline nu e nimeni pe plaja sau in apa? De ce nu e lume in apa? Eu n-am vazut in viata mea vreo poza de pe vro insula exotica in care sa apara oameni care fac baie in ocean sau macar care fac plaja. Sunt rechini sau alte oratanii in apa? Pe plaja imi imaginez ca umbla tot felul de racusori si tarantule da apa pare lipsita de pericole si totusi nu vad pe nimeni sa faca baie. De ce?

#67
davao

davao

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 187
  • Înscris: 06.09.2006

View PostIvanna, on Aug 14 2007, 21:54, said:

Imi explica si mie cineva de ce in toate pozele astea cu plaje exotice si ape cristaline nu e nimeni pe plaja sau in apa? De ce nu e lume in apa? Eu n-am vazut in viata mea vreo poza de pe vro insula exotica in care sa apara oameni care fac baie in ocean sau macar care fac plaja.
Pt ca plajele alea exotice si tropicale se afla... in zone tropicale. Iar in zonele tropicale traiesc oameni care se feresc de soare ca de ciuma. Pt ei este un mister faptul ca albii vor sa se bronzeze/coloreze. "De ce vreti sa fiti uriti?" Asa ne intreaba. Ei nu vor asta. Ei vor sa fie cit mai deschisi la culoare. Asa ca pe plaja nu o sa-i vezi decit la rasarit si la apus. Nici in orase nu-i prea prinzi prin soare decit cu manusi, palarii, masti de fata, umbrele, mineci lungi samd (in special femeile). Nu degeaba rafturile magazinelor sint pline de creme inalbitoare. Noi vrem sa fim ca ei si ei ca noi. In afara faptului ca ei considera pielea inchia la culoare urita mai este si stigma legata de aceasta culoare: ea este asociata in general cu clasa de jos a societatii - daca esti colorat de soare inseamna ca muncesti afara in soare: in cimp, in agricultura, in constructii etc.

Edited by davao, 15 August 2007 - 00:06.


#68
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
@Ivanna
Pt. ca nu exista oferte de genul 95 euro +999.999 lei (ROL) :lol:

#69
mmv

mmv

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 244
  • Înscris: 16.04.2007
...pentru ca acolo nu prea poti sa stai 10 ore la plaja
...pentru ca acolo mai exista si plaje virgine adevarate,nu gen portita sau vama veche
...pentru ca intr-adevar in apa pot sa fie rechini,nu alge de juma' de metru
...pentru ca acolo nu se construiesc 3 hoteluri/ha.
...pentru ca locatiile construite de ei sunt concepute sa-ti ofere si intimitate, nu doar mirosul de la gratarul vecinului.
...pentru ca acolo doar japonezii vin pentru un week-end,nu 100.000 de manelisti care stau 5 pe un prosop ca la mamaia
etc,etc,etc

#70
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View PostANDOX, on Aug 15 2007, 01:11, said:

@Ivanna
Pt. ca nu exista oferte de genul 95 euro +999.999 lei (ROL) :lol:


si lista poate continua..:))))
dar ma vedeti pe mine in apa :)))))...nu e suficient?....

este foarte putina lume...pe insula unde am fost noi....erau cam 400 de turisti...deci lejer puteai sa ai plaja ta...fara sa te deranjeze nimeni....

#71
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

View Postcirix, on Aug 16 2007, 13:38, said:

si lista poate continua..:))))
dar ma vedeti pe mine in apa :)))))...nu e suficient?....

este foarte putina lume...pe insula unde am fost noi....erau cam 400 de turisti...deci lejer puteai sa ai plaja ta...fara sa te deranjeze nimeni....

Da si tu esti in apa pana la genunchi :)  Deci ziceti ca asta ar fi singura explicatie, faptul ca sunt putini turisti in zonele astea, nu? Interesant, eu cand vad asa o apa mie imi vine sa stau ore intregi in ea, imi imaginez ca numa in apa as sta si cand vad pozele celor care au fost acolo, toti au poza in apa pana la genunchi sau pe malul apei si bineinteles ca in apa nu mai e nimeni. Eu credeam ca e din cauza rechinilor/meduzelor :o  sau a altor oratanii exotice.
Si pe plaja umbla tarantule sau alte vietati la fel de "dragute"?

#72
cirix

cirix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 12.09.2006

View PostIvanna, on Aug 16 2007, 13:48, said:

Da si tu esti in apa pana la genunchi :)  Deci ziceti ca asta ar fi singura explicatie, faptul ca sunt putini turisti in zonele astea, nu? Interesant, eu cand vad asa o apa mie imi vine sa stau ore intregi in ea, imi imaginez ca numa in apa as sta si cand vad pozele celor care au fost acolo, toti au poza in apa pana la genunchi sau pe malul apei si bineinteles ca in apa nu mai e nimeni. Eu credeam ca e din cauza rechinilor/meduzelor :o  sau a altor oratanii exotice.
Si pe plaja umbla tarantule sau alte vietati la fel de "dragute"?


:))) ok o sa atasez si alte poze in care nu sunt  in apa pana la genunchi....:)))vreau sa-ti spun ca apa acolo este un acvariu :))))) inoti printre pesti ,pui de rechini...si alte chestii...exclus ALGELE de noi:)))))...pe plaja gasesti crabi si alte ciudatenii..dar  tota sunt INOFENSIVE... eu am" alergat" un pui d erechin care venise la mal  demi-au iesit ficatii:)))) nu a vrut sa ma manance...ideea e ca stateam cam 4 ore pe zi in apa..nu am poze ca nu avea cine sa ne faca...trebuia sa pun aparatul pe automat...:))))deci nu ajungeam prea departe ....

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate