Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

COSMOTE NO LIMIT

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#1
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
Cu cât cunoști mai mulți oameni, cu atât ai Acum, COSMOTE îți oferă un abonament unic în România, ca tu să fii liber să vorbești cu oricine vrei trăiești experiențe așa cum nu ai mai trăit. În premieră în România, cu abonamentul Cosmote N Limit comunici nelimitat în orice rețea! Descriere COSMOTE Abonament lunar € 31.00 Minute naționale/internaționale zona 1 Nelimitat Minute în rețea Nelimitat SMS-uri în rețea Nelimitat Minute către destinații fixe Romtelecom Nelimitat MMS-uri în rețea Nelimitat

#2
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postbigheart, on 9th July 2012, 11:52, said:

Cu cât cunoști mai mulți oameni, cu atât ai Acum, COSMOTE îți oferă un abonament unic în România, ca tu să fii liber să vorbești cu oricine vrei trăiești experiențe așa cum nu ai mai trăit. În premieră în România, cu abonamentul Cosmote N Limit comunici nelimitat în orice rețea! Descriere COSMOTE Abonament lunar € 31.00 Minute naționale/internaționale zona 1 Nelimitat Minute în rețea Nelimitat SMS-uri în rețea Nelimitat Minute către destinații fixe Romtelecom Nelimitat MMS-uri în rețea Nelimitat

Bestial. Felicitari Cosmote.

#3
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
Sigur e real ? parca a fost o teapa acum citeva zile cu un numar cu suprataxa legat de abonamentul asta

L.E. Nu apar informatii la cautare pe goagal

Edited by Modemuri3G, 09 July 2012 - 11:18.


#4
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu v-ati prins ca e o farsa? Singura informatie oferita de google este Forumul Softpedia.
Of, of, ce repede ati mai crezut... :rolleyes:

Edited by danutz1, 09 July 2012 - 11:20.


#5
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
COSMOTE No Limit


Cu cât cunoști mai mulți oameni, cu atât ai parte de mai multe experiențe interesante!

Acum, COSMOTE îți oferă un abonament unic în România, ca tu să fii liber să vorbești cu oricine vrei, oricând vrei; să poți întâlni oameni alături de care să trăiești experiențe așa cum nu ai mai trăit.

În premieră în România, cu abonamentul Cosmote No Limit comunici nelimitat în orice rețea!

Descriere


COSMOTE No Limit

Abonament lunar


€ 31.00

Minute naționale/internaționale zona 1


Nelimitat

Minute în rețea


Nelimitat

SMS-uri în rețea


Nelimitat

Minute către destinații fixe Romtelecom


Nelimitat

MMS-uri în rețea


Nelimitat

Apeluri video în rețea (minute)


Nelimitat

Trafic de date inclus (MB)


500

Prețurile includ TVA.

Traficul inclus în abonament pentru apeluri naționale și internaționale zona 1 este nelimitat cu excepția următoarelor destinații ale căror numere au prefixele: Albania fix 355422, 355423, 355424, 355425, 35543, 35544, 35545, Belarus 375, Latvia – 371, Israel Palestina fix 97222, 97242, 97282, 97292.

După consumarea traficului de date inclus lunar în abonament, se vor aplica următoarele tarife:  
• 0.062 €/MB

#6
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,963
  • Înscris: 14.08.2006
http://cosmote.ro/ro...t...0&cid=20982

#7
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
In cazul asta si-au asumat un foarte mare risc.
Abonamentul este 25 de euro fara TVA unde daca e sa nu luam in calcul traficul de date si convorbirile in retea insemna un total de 625 de minute nationale calculate la tariful de interconectare actual de 4 centi.

Nu spun ca toti care isi iau acest abonament vor depasi 625 de minute nationale insa cu siguranta vor fi clienti care vor vorbi mii de minute nationale care vor insemna pierderi pentru Cosmote.

Logic mi s-ar parea sa existe pe undeva un FUP care sa nu le compromita marja de profit.
Daca nu exista atunci...  Dumnezeu cu mila. La cum sunt romanii Cosmote trebuie sa se astepte la surprize foarte neplacute.

Edited by danutz1, 09 July 2012 - 11:35.


#8
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004
Un motiv interesant pentru a renunta la doua telefoane

#9
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Da, dar totusi 31 de euro nu sunt 5 euro+TVA o optiune Orange Prepay si 5 euro+TVA o optiune la cartela Vodafone.
Pretul este destul de mare ca sa fie atractiv pentru cartelari insa este foarte bun pentru cei cu nevoi foarte mari de comunicare.

Asta va insemna desfiintarea abonamentelor personalizate mari la Orange si Vodafone care ofera sute de minute nationale incluse.
Va fi o pierdere importanta pentru amandoi pentru ca targetul sunt tocmai acesti clienti care platesc sume foarte mari.

Orange si Vodafone trebuie sa raspunda cumva altfel vor suferi pierderi de clienti valorosi.
Cosmote a atacat bine concurenta cu acest abonament dar in acelasi timp si-a asumat riscuri foarte mari.

Edited by danutz1, 09 July 2012 - 11:56.


#10
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
asta da abonament ! convorbiri internationale nelimitate ? chiar ma face sa ma intreb cum de nu ies in pierdere astia de la cosmote.

#11
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postdanutz1, on 9th July 2012, 12:54, said:

Cosmote a atacat bine concurenta cu acest abonament dar in acelasi timp si-a asumat riscuri foarte mari.

Cosmote mereu le-a luat fata celor de la Vodafone si Orange .
Partea buna e ca odata cu aparitia acestei optiuni adversarii vor fi nevoiti sa riposteze cu oferte asemanatoare si "irezistibile" . Doar nu credeti ca Vodafone si Orange vor accepta sa piarda clienti .

#12
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 21.11.2009
Vai danutz1, cum o sa mai poti tu sa dormi de grija pentru Cosmote?
Foarte bine ca au venit cu o astfel de oferta, stai tu linistit ca s-au gandit mult si bine si au facut calcule peste calcule pana sa lanseze oferta asta pe piata si nu cred ca le-a dat cu minus. Eu unul chiar nu vad nici o problema sa le dea la unii clienti cu minus, daca per total afacerea este pe plus.
Hai sa te intreb ce ai alege intre 10 clienti care iti aduc cate 2 euro profit in firma si 100 de clienti din care 90 iti aduc cate 1 euro si 10 te fac sa pierzi cate un euro?
Stii vorba aia, cainele moare de drum lung...

#13
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Era o opinie personala pe care mi-am exprimat-o si nu cred ca am gresit facand acest lucru.
Daca as duce grija Cosmote probabil ca n-as mai fi renuntat la serviciile lor si as fi trecut cu totul la ei.

Altfel, pentru mine Cosmote = 0 ca dealtfel toti cei care manifesta dispret fara limite la adresa clientilor.
Abonamentul acesta nu le spala pacatele de la cartela cu miile de minute inutile care le-au dat ocazia sa mai adauge 1 euro la pret si alte tactici de acest fel.

Edited by danutz1, 09 July 2012 - 12:23.


#14
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
E pe bune chestia asta ? Serios acum ? Nu e nicio steluta ?

Eu platesc o caruta de bani la Orange pentru o mana de minute nationale si imi este greu sa cred oferta asta.

#15
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,963
  • Înscris: 14.08.2006

View Postwfnse, on 9th July 2012, 13:36, said:

E pe bune chestia asta ? Serios acum ? Nu e nicio steluta ?

Eu platesc o caruta de bani la Orange pentru o mana de minute nationale si imi este greu sa cred oferta asta.

da ma, da o tura pe mihai viteazu la germanos si vezi ca-i pe bune ;)

#16
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Sunt fara cuvinte! Eu am doua abonamente la Vodafone si platesc peste 40 euro/ luna si nu primesc nelimitat. :lol:

Insa, e o chestie foarte importanta in joc, reteaua. Cred ca o sa fie ca la ''revolutia'' Cosmote, mai ales pe 2G.

De fapt, o sa fie mai rau ca la ''revolutie''...

#17
degitel

degitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 23.12.2010
Stie careva daca exista si oferta de telefoane la acest abonament ? Pe site nu vad nimic.

#18
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,294
  • Înscris: 05.06.2002
"Valabilitate ofertă promoțională :
 Oferta este valabilă până la data de 9 august 2012 și poate fi prelungită."

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate