Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Draperii, perdele

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
coralia1978

coralia1978

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2012
Va pot da o adresa de unde puteti achizitiona perdele, draperii storuri si multe altele.


www.lores.ro

ma puteti contacta la adresa de email [email protected] sau [email protected]

Firma se numeste Lore"s Home Design si isi are adresa in Calea Bucurestilor nr 40, Otopeni judetul Ilfov

Pe mine ma puteti contacta la numarul de telefon 0784204501

#20
coralia1978

coralia1978

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2012

 coralia1978, on 13 decembrie 2012 - 14:21, said:

Va pot da o adresa de unde puteti achizitiona perdele, draperii storuri si multe altele.


www.lores.ro

ma puteti contacta la adresa de email [email protected] sau [email protected]

Firma se numeste Lore"s Home Design si isi are adresa in Calea Bucurestilor nr 40, Otopeni judetul Ilfov

Pe mine ma puteti contacta la numarul de telefon 0784204510


#21
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 bobbocel, on 08 decembrie 2012 - 15:49, said:

fara suparare...inul sau canepa, sunt tesaturi naturale scumpe, sau mai bine spus, extrem de scumpe pentru noi romanii.din pacate te contrazic si ca sa iti dovedesc ca asa e, baga la apa perdelele tale de 18 lei ml si zi-mi daca intra la apa.tu ai cumparat de fapt un polieste ieftin.inul, bumbacul, matasea, lana toate intra la apa, intreaba-ti bunica sau chiar si mama.toate tesaturile naturale indiferent de origine (vegetala sau animala) intra la apa.tu de ce crezi ca se lucreaza in compozitie cu poliester???mai mult.povesti de genul ca a cumparat x perdele de la niro de la nu's ce sirian...siria nu prea lucreaza pe in.Sirienii lucreaza si comercializeaza matase multa, damasc.Inca ceva.Inca ceva, niciodata in romania nu o sa vezi calitate venita din china, siria, india.noi suntem lumea a 3 a pentru ei, chiar si pentru comerciantii turci.
eu zic sa nu va amagiti cu perdele ieftine de la Niro, Europa, Dragon etc.
pentru cunostintele voastre generale, Mobexpertul cumpara perdele si draprerii de la Comersan, Reig Marti etc, puteti cauta pe internet site-ul lor, vand si direct.au marfa de foarte buna calitate dar scumpa.calitatea pentru noi romanii vine de fapt din vestul europei.si pentru asta, adaugati la materia prima transportul, minim 100 de eru, mai ales ce vine strict pe comanad (tu ai comandat 5 ml de perdea, ei 5 ml iti aduc, nu fac stocuri) + transferurile bancare, minim 18 eur/transfer banca din romania - banca din strainatate + taxele si impozitele din romania...nu va amagiti cu toate chinezismele de proasta calitate.colindati magazinele, uitati-va la etichete, la compozitie, cum se curata, ce inaltime are, unde  e produs etc si apoi faceti comparatie.nu va imbatati cu apa rece.normal ca unu care merge doar la Europa nu are cu ce sa faca comparatie.daca nu aveti timp de multe cautari, mergeti la Obor, majoritatea de acolo aduc marfa din Europa si ca sa faceti usor comparatie, mergeti si pe stefan cel mare, sunt vreo 2-3 magazine cu perdele de calitate langa parcul circului.Acolo gasiti si perdele si draperii de la Comersan, Passo Doble, Reig Marti etc. sau mai simplu, mergeti in Home Design Mall, sunt destule magazine cu perdele,in spate de tot, e un magazin ce are patron turc, are magazin si la europa, pe fata, sunt magazine care aduc marfa din Spania, Italia, Franta etc...faceti comparatie!

Mai mult, o perdea tesuta in vestul europei are inaltime minim 2.80,rare sunt situatiile in care o draperie are 1.50 ml inaltime, poate cele tesute in Ungaria (Rovitex, Szintetika- calitate mai slaba) sau, poate fi de calitate dar este tapiterie.

Sper ca acum ati inteles cum e cu perdelele si draperiile...

Fara suparare. Ai fost in niro? Ai fost la sirianul de care vorbesc eu? Crezi ca sunt frate cu el si fac reclama? Eu de acolo am cumparat. Si folosesc perdelele astea de 10 ani deci stiu cum se comporta la spalare. Acum am cumparat altele pentru simplul motiv ca m-am mutat cu locuinta iar cele pe care le aveam erau prea mici (am ferestre mai mari acum). Marfa de la obor e exact marfa din Europa (Niro sau Dragon). Daca vrei sa facem discutii putem sa discutam despre perdelele din Kika sau poate Mobexpert dar cu conditia sa fie aduse din vest Cei care au magazine de perdele si galerii aduc in general, daca e o firma care se respecta, produse de calitate dar si la preturi pe masura. Eu mi-am pus galerii de la Gardinia luate din Hipermarket si montate de mine la preturi mult mai mici decat in magazinele de specialitate. Acum sper ca nu o sa spui ca si astea sunt niste falsuri ordinare.

Edited by Clovis, 23 December 2012 - 16:14.


#22
Alexandrucos

Alexandrucos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2013
Sirianul de la care ai cumparat perdelele, daca exista acolo acum 10, ti-a vandut o marfa MADE in CHINA. Calitatea perdelelor, fie ele voal, organza, etc, este data de greutate/mp, lucru pe care un cumparator nu are cum sa-l distinga. Mai mult decat atat, perdelele pe care tu le-ai cumparat, de la sirian, nu sunt perdelele care exista in restul orasului, cum ar fi Obor, Ghencea, Stefan cel Mare.
Marea problema este ca mitul Dragonul rosu, Niro, EUropa, este benefic doar pentru arabi, turci, chinezi, sirieni, care nu fac decat sa vanda o marfa de proasta calitate, la preturile lor reale, neplatind taxe, impozite si inbogatind tara din care provin.
Ca si sfat, produsele de caliatate, cum ar fi sinele Gardinia, au acelasi pret in toate megazinele, fiind ele supermarket sau magazin specializat in comercializarea perdelelor. Legat de alegerea sinelor te felecit, ai ales cel mai corect produs, calitate/pret.

 Clovis, on 23 decembrie 2012 - 16:09, said:



Fara suparare. Ai fost in niro? Ai fost la sirianul de care vorbesc eu? Crezi ca sunt frate cu el si fac reclama? Eu de acolo am cumparat. Si folosesc perdelele astea de 10 ani deci stiu cum se comporta la spalare. Acum am cumparat altele pentru simplul motiv ca m-am mutat cu locuinta iar cele pe care le aveam erau prea mici (am ferestre mai mari acum). Marfa de la obor e exact marfa din Europa (Niro sau Dragon). Daca vrei sa facem discutii putem sa discutam despre perdelele din Kika sau poate Mobexpert dar cu conditia sa fie aduse din vest Cei care au magazine de perdele si galerii aduc in general, daca e o firma care se respecta, produse de calitate dar si la preturi pe masura. Eu mi-am pus galerii de la Gardinia luate din Hipermarket si montate de mine la preturi mult mai mici decat in magazinele de specialitate. Acum sper ca nu o sa spui ca si astea sunt niste falsuri ordinare.


Sirianul de la care ai cumparat perdelele, daca exista acolo acum 10, ti-a vandut o marfa MADE in CHINA. Calitatea perdelelor, fie ele voal, organza, etc, este data de greutate/mp, lucru pe care un cumparator nu are cum sa-l distinga. Mai mult decat atat, perdelele pe care tu le-ai cumparat, de la sirian, nu sunt perdelele care exista in restul orasului, cum ar fi Obor, Ghencea, Stefan cel Mare.
Marea problema este ca mitul Dragonul rosu, Niro, EUropa, este benefic doar pentru arabi, turci, chinezi, sirieni, care nu fac decat sa vanda o marfa de proasta calitate, la preturile lor reale, neplatind taxe, impozite si inbogatind tara din care provin.
Ca si sfat, produsele de caliatate, cum ar fi sinele Gardinia, au acelasi pret in toate megazinele, fiind ele supermarket sau magazin specializat in comercializarea perdelelor. Legat de alegerea sinelor te felecit, ai ales cel mai corect produs, calitate/pret.


#23
LucaVali

LucaVali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2008
Pentru cei ce cauata perdele draperii si sisteme de prindere (galerii ,sine aluminiu,sisteme romane ,etc) recomand pe cei de la http://igloodesign.ro materiale sunt de calitate foarte buna  fiind importate direct din Spania ,Anglia, Elvetia , etc .Au servicii complete de masuratori, consiliere montaj ,atelier propiu de croitorie special amaneajat pentru prelucrarea materialeleor textile.
         Ps:Preturile practicate de ei sunt super ok , nu ramane decat sa va convingeti singuri !

#24
bandreyi9

bandreyi9

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2007
mai sunt si astia din Drumul Sarii si am vazut ca la portofoliu au ceva poze.
http://www.elegantperdele.ro/

Edited by bandreyi9, 20 July 2015 - 16:44.


#25
dobrescu_o

dobrescu_o

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2015
Buna! Sunt noua pe aici :) Sunt in cautarea unor perdele la un pret cat mai accesibil, dar ,,de efect" daca pot sa spun asa. Doresc sa imi redecorez garsoniera si m-am gandit ca e un inceput bun.

#26
elia8

elia8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 18.07.2013
Centrul comercial Niro este aproape de Dragonul Rosu?

#27
mrflo86

mrflo86

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2017
Pentru perdele si draperii de calitate superioara, importate din Anglia, Spania si Italia puteti arunca o privire si la ePardoseli.

https://epardoseli.r...le-si-draperii/

Edited by mrflo86, 23 August 2017 - 09:26.


#28
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Eu am terminat amenajarea interioara acum 2 saptamani si dupa ce am batut in lung si lat majoritatea magazinelor din Bucuresti, am ales sa cumpar tot din Europa.
Am cumparat voal simplu (fara irizatii) ivoire deschis intrucat am vrut sa dau o nota de eleganta, spre deosebire de alte tesaturi cum ar fi in-ul care este mult mai rustic.
Pretul pe metru a fost de 12 lei dupa negocieri :)
Acum 2 ani am fost in Home&Design Mall si mi-a placut o draperie foarte mult care era 180 lei/m. Fix, aceeasi draperie am gasit-o in Dragon la un pret mult, mult mai bun. Asa ca ii dau dreptate colegului de mai sus...
Parerea mea este ca pentru anumite lucruri din casa Europa/Dragon este perfect.

#29
carmen_p09

carmen_p09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 12.03.2012
Despre perdele cu pricepere :).http://www.inovadesign.ro/index.php/reguli-de-baza-alegere-perdele/  Dupa asta vadem de unde le luam...

#30
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016
Unde gasesc draperii cu grad de opacitate de 100%? Ma intereseaza o solutie care sa blocheze complet lumina venita din exterior.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate