Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Macbook-urile se incing ?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
catosp

catosp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 28.02.2008
Salutare tuturor !


Doresc sa-mi cumpar un macbook dar am o dilema mare : Mackbook-urile se incing ? Adica eu acum am un ASUS K52F care e extrem de silentios chiar si atunci cand e forjat puternic....as dori sa stiu daca imi cumpar sau nu.....pentru mine e foarte important ca acesta sa nu se incalzeasca la un surf pe net sau la un film.....am eu o fixatie....

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Stiu ca o sa muste toti fanboys din mine, dar tu vrei Mac doar ca sa stai pe net? :huh:. Si da, se incalzeste, depinde de la model la model.

#3
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
din pacate si macbook-urile se incing. unele chiar mai rau decat laptopurile.

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 catosp, on 10th June 2012, 09:39, said:

Salutare tuturor !


Doresc sa-mi cumpar un macbook dar am o dilema mare : Mackbook-urile se incing ? Adica eu acum am un ASUS K52F care e extrem de silentios chiar si atunci cand e forjat puternic....as dori sa stiu daca imi cumpar sau nu.....pentru mine e foarte important ca acesta sa nu se incalzeasca la un surf pe net sau la un film.....am eu o fixatie....
Nu se încing. Macbook-urile sunt singurele dispozitive care se sustrag de la legile fizicii  :coolspeak:

#5
catosp

catosp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 28.02.2008

 Ann0nyym0us, on 10th June 2012, 00:44, said:

Stiu ca o sa muste toti fanboys din mine, dar tu vrei Mac doar ca sa stai pe net? :huh:. Si da, se incalzeste, depinde de la model la model.
nu vreau macbook ca sa stau pe net...dar am dat un exemplu de activitate ce necesita un eform minim al procesorului....daca se incing numai de la asta...atunci e aiurea.....

 OriginalCopy, on 10th June 2012, 01:13, said:

Nu se încing. Macbook-urile sunt singurele dispozitive care se sustrag de la legile fizicii  :coolspeak:
nu trebuie sa fii ironic.....am intrebat asta pentru ca nu-mi convine sa dau un car de bani si sa stau cu mainile ca pe calorifer.....am dat exemplu laptopul meu care i-am dat sa simuleze algoritmi genetici o gramda de timp si nici macar nu s-a incalzit ca sa nu zic ca am facut acelasi lucru pe un alt laptop cu aceeasi configuratie si am crezut ca ia foc......

#6
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006
Deoarece orice device Apple functioneaza cu sistemul proprietar Apple Magic combinat cu praf de zane, iti vei da seama imediat ca sunt perfecte si nu se incing.

#7
catosp

catosp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 28.02.2008

 Alex_GP, on 10th June 2012, 00:59, said:

Deoarece orice device Apple functioneaza cu sistemul proprietar Apple Magic combinat cu praf de zane, iti vei da seama imediat ca sunt perfecte si nu se incing.
numai mistocari pe forum.....ai consumat cateva calorii degeaba scriind postul asta....daca n-ai nimic concret de spus abtine-te...e mai bine asa.

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
1. Toate se incing.
2. Au osinura fanta de eliberare caldua, trebuie sa ai grij sa nu fie obturata, mai ales cand stai cu el in pat.
3. Eu am in casa Macbook, Mackbok Pro si Air.
Clar ca Air e cel mai "rece", iar vechiul MAcbook 2008 este o tigaie zgomotoasa.

#9
catosp

catosp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 28.02.2008

 Courage, on 10th June 2012, 01:49, said:

1. Toate se incing.
2. Au osinura fanta de eliberare caldua, trebuie sa ai grij sa nu fie obturata, mai ales cand stai cu el in pat.
3. Eu am in casa Macbook, Mackbok Pro si Air.
Clar ca Air e cel mai "rece", iar vechiul MAcbook 2008 este o tigaie zgomotoasa.
ms Courage....am inteles...

#10
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Eu am MacBook Air Mid 2009. De la Lion nu se mai încinge așa tare :)

Se încinge atunci când fac randare, sau lucrez în Photoshop. S-a rezolvat cu un cooling stand de 20 lei :P

#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 catosp, on 10th June 2012, 11:08, said:

numai mistocari pe forum
Nu cred. Eu cred că ți se răspunde la o întrebare tembelă în concordanță cu felul în care a fost pusă.

#12
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

 OriginalCopy, on 10th June 2012, 15:35, said:

Nu cred. Eu cred că ți se răspunde la o întrebare tembelă în concordanță cu felul în care a fost pusă.

Nu mi se pare că a pus întrebarea într-un mod greșit :)

#13
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008

 OriginalCopy, on 10th June 2012, 16:35, said:

Nu cred. Eu cred că ți se răspunde la o întrebare tembelă în concordanță cu felul în care a fost pusă.
Corect, plus ca atatea puncte indica ca parca ai scrie ca si cand esti foarte obosit, lesinat. Formuleaza propozitiile asa cum trebuie, nu:
''as dori sa stiu daca imi cumpar sau nu.....pentru mine e foarte important ca acesta sa nu se incalzeasca la un surf pe net sau la un film.....am eu o fixatie....''

''nu vreau macbook ca sa stau pe net...dar am dat un exemplu de activitate ce necesita un eform minim al procesorului....daca se incing numai de la asta...atunci e aiurea.....''

Ai pus la puncte de iti ajung pentru 5 ani.

Edited by copil_Cuminte19, 10 June 2012 - 16:07.


#14
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
Post hunter?


În afară de mine și de Courage toți au fost miștocari :)

Edited by andreigherghe, 10 June 2012 - 16:20.


#15
catosp

catosp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 28.02.2008
Uite vezi, de-aia ne merge bine, pentru ca ne uitam intotdeauna in curtea vecinului si-i numaram pet-urile, uitand de fapt ca, groapa de gunoi e la noi in curte. Am pus o intrebare la care daca a-ti fi dorit sa raspundeti ar fi fost ok si in conformitate cu ideea existentei acestui forum, insa multi dintre voi v-ati limitat la corecta ceea ce am scris si l-a a lua la "misto". Acum am o intrebare : de ce a fost proasta intrebarea ? ori poate asa sunt mai toti(exista si exceptii) utilizatorii de macbook : gretosi si plini de fite, nu de alta dar numai intr-o saptamana am nimerit vreo 10 astfel de oameni...chiar asa? nu cred ca e asa de greu sa rapunzi in 3 cuvinte: "nu se incinge" sau "da se incinge".
MULTUMESC celor ce mi-au raspuns, restul continuati asa ca faceti bine.

#16
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

 catosp, on 10th June 2012, 16:21, said:

Uite vezi, de-aia ne merge bine, pentru ca ne uitam intotdeauna in curtea vecinului si-i numaram pet-urile, uitand de fapt ca, groapa de gunoi e la noi in curte.
Un forum de discuții nu e curtea ta, e un forum, e ... public. Greu, greu cu noțiunea termenilor.

#17
catosp

catosp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 28.02.2008

 OriginalCopy, on 10th June 2012, 06:42, said:

Un forum de discuții nu e curtea ta, e un forum, e ... public. Greu, greu cu noțiunea termenilor.
@OriginalCopy, hai sa nu ne dam destepti ...care e problema ta ? intr-un forum se discuta numai ce vrei tu, sau cum ? ca nu am inteles...eu nu am pus post-ul asta ca sa ma cert cu lumea ci sa aflu raspuns la ce ma intereseaza...daca te dai destept du-te la clasa I ca aici pleci cu un handicap din start. Mi s-a acrit de oameni ca tine care cred ca totul li se cuvine si care cum prind ocazia se dau destepti cu notiuni putine. Rog administratorul sa inchida acest post daca se poate ca nu vreau sa mai iau parte la astfel de discutii. Numai bine !

#18
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
Intrebare mi se pare foarte corect pusa.
Insa cum pe forum sunt marea majoritatea academicieni si o mica parte profesori doctori intrebarea e gresit pusa, trebuie asa [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1cmsCn5IrSo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate