Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Nu se rupe odata ata aia nenorocita :)

- - - - -
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#451
BloodBlade

BloodBlade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 25.07.2006
Operatia de fimoza difera de cea de circumcizie.
Totusi eu nu inteleg cu ce va supara bucata aia de piele acolo. Auzi, episodul cu ruperea atei =))

#452
marin-marin

marin-marin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2010
E ceva neobisnuit?mereu cand trag de p..a iese capu de sub piele la maxim,aici nu e o problemadar se stramba raw
,e din cauza ca nu mi sa rupt  ata?

Edited by adadoi, 04 August 2010 - 16:06.


#453
Apashul01

Apashul01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2010
Salut,am 17 ani si am avut fimoza ,azi e data de 9 septembrie 2010, ieri mia facut operatia de circumcizie , am avut fimoza da,nu puteam retracta preputul deloc,si cand era penisul in erectie ,puteam vedea glandul cam cat unghia de la degetul mic,asa ca mam dus la urolog m-a verificat si singura sansa sa scap de aceasta anomalie era circumcizia,asa ca marti m-a internat in spital am facut analize de sange si de urina totul a fost bine,dupa aceea in dimineata de miercuri a venit randul meu la operatie , mia dat o camasa de noapte,si ma luat in camera de operatii urologice, acolo m-a pus pe o masa in forma de cruce, a trebuit sa ma intind pe ea si sa imi intind mainile la fel,si ma legat la maini si la picioare, dupa aceea a dezinfectat toata zona unde va fi operatia cu o substanta( nu stiu cum se numeste) dar era maronie, eram tot maro de la ea,apoi a venit iar doctorul a sterso cu un fel de spirt, si mia facut 4 injectii la baza penisului, apoi mia bagat anestezic prin vena,deoarece este o mica sansa ca aceea amortire din zona penisului poate sa treaca,si atunci sunt dureri extraordinare,si dupa ce mia bagat in vena anestezigul din perfuzie, am adormit in 5-10 minute, dupa aceia m-am trezit in salon. nu am avut deloc dureri la injectii, doar o mica piscatura exact ca atunci cand iti ia sange ,am stat in salon toata ziua de miercuri, ma verifica doctorul periodic acolo se uita daca totul este bine,singura durere care am avut si o sa o aveti si voi daca veti avea de facut circumcizie,este in timpul noptii cand aveti erectii ,eu m-am trezit de 5 ori doar din cauza asta,e o senzatie foarte neplacuta,deoarece penisul este bandajat, si se chinuie sa intre in erectie si nu prea poate,si asta o face dureroasa,eu imediat cum simteam ca am erectie, imi luam telefonu cu casti si ascultam muzica,si trecea in 3-4 minute,trebuie sa faceti orice ca sa se lase la loc si sa nu ramana in erectie fiinda e foarte neplacut,tot astazi dimineata ( joi 9 septembrie ) mia schimbat bandajul acolo este din nou o mica senzatie neplacuta doarece glandul este foarte sensibil,dar nu se poate numi durere,asa ca mia luat bandajul ma lasat sa ma uit umpic la ea cum arata, penisul numai are preputul deloc, si este cusuta pe la mijloc unde a intorc preputul pe dos, asa cum se face la operatiile de circumcizie,dupa aceia mia pus alt bandaj pe care mia zis sa mil dau singur jos acasa,si dupa aceia mia dat drumul acasa si a zis sa vin saptamana viitoare la control, nu am voie sa fac dus sau sa o ating cu mana, doctorul mia spus ca trebuie sa ma spal ca ceai de musetel si sa pun tot timpul comprese ,fiinda glandul trebuie sa se obisnuiasca cu atingerea,si acum in acest moment este foarte sensibil,daca il ating este o senzatie de discomfort-neplacere, mia mai zis ca totul va fi bine in 2-3 saptamani si ca in 2 saptamani firele se vor absoarbe singure, a spus ca daca in timpul noptii voi avea erectii si se va rupe unu din copcile alea sa nu ma sperii si sa iau o compresa si sa strang zona aia pana sangele opreste sa curga,eu acum sper ca mi se va vindeca bine fara probleme sau cicatrici urate,am sa scriu din nou aici peste vreo 2 saptamani.pana atunci toti cei care aveti fimoza,mergeti cat mai repede la un urolog, deobicei circumcizia este singura solutie. nu va fie frica nu este dureroasa nu simtiti nimic. Bafta

Edited by adadoi, 10 September 2010 - 07:28.


#454
poidece2

poidece2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.10.2010
In data de 17.10.2010 fac operatia , ma trezesc dupa anestezie ( am facut anestezie totala pentru ca a considerat medicul ca e mai buna , pentru a nu ramane cu traume ) foarte tulburat , eram "drogat legal"
Umpic mai tarziu sunt dus in salon unde imi petrec urmatoarele 24 de ore
Sensazita de urinare persista( cand urinam nu ma ustura dar o faceam in toate partile ) iar penisul arata ciudat ( deocamdata )

Astept sa vad care vor fi progresele in urmatoarele 10 zile  :peacefingers:

Pentru nelamuriri si intrebari ma puteti gasii la ID a1.nd5r ajut pe toata lumea care are aceasta problema

Edited by poidece2, 19 October 2010 - 16:49.


#455
poidece2

poidece2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.10.2010
Azi 22.10.2010 am fost la doctor si s-a intamplat ceea ce credeam :))) doctorul mi-a decaloltato ( mi-a belito ) wow am tipat de m-a stiut tot spitalul :))) mai merg luni si am scapat :))

Edited by adadoi, 22 October 2010 - 14:35.


#456
Bananoidul

Bananoidul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 17.10.2010
Va salut pe toti.Ma numesc Alex si am niste probleme.Cand eram mic am avut fimoza si mi s-a facut o operatie cu anestezie totala si acum imi amintesc ca nu se decalota penisul deloc.Acum in stare fleasca se decaloteaza , dar in timpul erectiei nu pot sa o decalotez , debea de pot ceva...cat sa mi se vada capul.Este cumva o problema sau e normal ca in timpul erectiei sa nu o pot decalota ?  Nu vreau sa am probleme la primul act sexual si da , sunt virgin si ma gandeam ca poate asta o sa imi faca probleme in timpul sexului.Inca ceva... cand ating capul imi retrag repede mana deoarece ma doare..sau ustura sau nu stiu nici eu...nu pot pune mana deloc.


Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu urmatoarele chestii :


1.Voi avea probleme la actul sexual daca nu pot decalota penisul in timpul erectiei ?

2.Este vreo problema grava daca ma ustura cand ating capul penisului ? Adica sa nu pot sa il ating normal... e prea sensibil si imi retrag mana repede.

3.Masturbarea afecteaza in vreun fel "randamentul" la "locul faptei" ?



Astept niste raspunsuri si va rog raspunsuri serioase fara mistouri :)

#457
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
1. Da, normal! Pentru a finaliza un act sexual trebuie să se poată freca glandul (capul) de vagin, astfel obținându-se ejacularea. Fără asta, nu rezolvi nimic. Și te și doare dacă nu poți decalota.

2. Usturime? Nu ar trebui să fie. Știu că la început glandul are o sensibilitate crescută, mai ales dacă încă nu te-ai masturbat (așa presupun, dacă nu poți decalota), dar în niciun caz nu usturime.

3. Depinde - dacă o faci în mod excesiv, da, te poate afecta, dar te și poate ajuta în unele cazuri să te cunoști pe tine (să înveți să mai amâni ejacularea).

Ideea de bază e să te duci la doctor și el îți va spune dacă e ceva în neregulă cu tine, dar nu mi se pare normal mai ales faptul că nu poți decalota. Oricum, nu e o problemă fără rezolvare, stai fără grijă :)

#458
Bananoidul

Bananoidul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 17.10.2010
Pai si nu pot decalota inainte de actul sexual ? Adica trebuie decalotata fix in timpul erectiei ? Cand e "moarta" pot sa o decalotez fara probleme , dar in erectie nu pot.. e imposibil...

#459
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Și cum te masturbezi fără erecție? :D
Nu vreau să dau niște sfaturi nasoale - am scris în mare ce e de știut. Dar cel mai bine este să te duci la doctor. În mod normal ar trebui să poți decalota chiar dacă nu ai făcut sex până acum, n-au treabă una cu alta.

#460
Poidece

Poidece

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.06.2009
Ddeci dupa 3 saptamani mi s-a sensibilizat zona dar tot nu o pot belii complet ... si in zilele ce au urmat am aflat ca nu mi s-a facut circumcizie totala ... de aceea am sa merg la un control cat mai curand si am sa mai efectuez o operatie de circumcizie totala

#461
lespaul

lespaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2010
Buna!
In urma cu 1 luna am fost operat de fimoza.Recuperarea pana acum a decurs fara probleme.
Am insa o nelamurire care ma ingrijoreaza.Desi in erectie glandul imi iese afara fara nicio problema,toata pielea preputului mi se aduna la baza glandului si nu mai coboara.Trebuie sa mentionez ca inca mai am o ata de la operatie care sta sa cada si care nu ma deranjeaza deloc daca decalotez cand nu am erectie(aici decalotarea decurge normal).Daca incerc sa trag mai tare simt o usoara durere.E normal sa se intample astfel?Mai trebuie sa astept o perioada pana se "ajusteaza"?Sa incerc sa trag mai tare sau e mai bine sa incerc direct prin contact sexual?
Ii rog sa raspunda pe cei care se afla cat de cat in cunostinta de cauza.
Multumesc!
:thumbup:

#462
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postlespaul, on 27th November 2010, 12:47, said:

Buna!
In urma cu 1 luna am fost operat de fimoza.Recuperarea pana acum a decurs fara probleme.
Am insa o nelamurire care ma ingrijoreaza.Desi in erectie glandul imi iese afara fara nicio problema,toata pielea preputului mi se aduna la baza glandului si nu mai coboara.Trebuie sa mentionez ca inca mai am o ata de la operatie care sta sa cada si care nu ma deranjeaza deloc daca decalotez cand nu am erectie(aici decalotarea decurge normal).Daca incerc sa trag mai tare simt o usoara durere.E normal sa se intample astfel?Mai trebuie sa astept o perioada pana se "ajusteaza"?Sa incerc sa trag mai tare sau e mai bine sa incerc direct prin contact sexual?
Ii rog sa raspunda pe cei care se afla cat de cat in cunostinta de cauza.
Multumesc!
:thumbup:

este o operatie dupa care timpul de recuperare este cam 6 luni. trebuia doctorul sa-ti zica despre acest fapt

#463
DannY-L

DannY-L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 16.10.2006
Aveti idee in ce consta si cat dureaza recuperarea dupa o operatie de frenotomie-frenoplastie?

#464
ChrisO93

ChrisO93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.06.2011
Pentru fimoza recomand tratamentul timp de 6-8 saptamani cu Dermovate, ungere usoara pe preput odata pe zi plus exercitii usoare de intindere a preputului. Pana la 17 ani am avut fimoza, nu m'a deranjat niciodata dar am zis ca n'am ce pierde incercand, oricum circumcizie - sunt total impotriva (doctorii nu stiu altceva decat la cutit)... A dat rezultate 100% dupa 6-7 saptamani, decalotez perfect, iar daca e vorba de viata sexuala nu am de ce ma plange. (Acum am putin peste 18 ani).

#465
vladymzq

vladymzq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.07.2011
Buna, vreau sa stiu si eu sa ma ajutati cu cateva sfaturi daca vreti :) . Pe la vreo 5 ani, din cate imi aduc aminte am fost operat de fimoza (care nici acum nu stiu clar ce inseamna) din cauza ca aveam puroi sau ceva de genu, in fine. Am fost uns dupa operatie cu crema si cu tot ce era nevoie dar nu pe totata durata tratamentului, cred,iar de atunci nu m-am mai uns si nu mi-am nici decalotato aproape niciodata, nici cand urinam. Iar pe la vreo 12 ani ,aproximativ, am vrut sa vad care e problema si mi-am decalotato fortat si am observat ca se adunase in jurul ei o chestie alba, mi-am dato la oparte si dupa am observat ca pielea era LIPITA de capul penisului, am incercat sa mi-o dezlipesc dar nu am reusit ,iar dupa un timp am inceput sa ma masturbez crezand ca asa se va dezlipi pielea si oarecum asa sa si intamplat, fortando din cand in cand sa dezlipit si asta doar cu putina durere la inceput ,atat doar ca au ramas cateva umflaturi pe pielea care acopera capul ca un fel de bube, sunt din cauza asta?. Acum totul este ok doar ca atunci cand mie moarta pielea ramane toata la baza capului, nu ma deranjaza, vreau sa stiu daca e vreo problema. Iar la inceput cand ma masturbam iesea si urina dar acum e ok doar ca  iese cam putina sperma ,o sa se remedieze cu timpul si o sa iasa mai multa? si pe langa asta mie putin mai mica(cred) , e din cauza a tot ce sa intamplat?
Si legat de ata aia eu inca o am si pana acum nu ma incurca cu nimic, am citit cate ceva din topic si am o nelamurire, intre ata si cap trebuie sa fie spatiu sau toata ata e lipita? .
Ce parere aveti?

P.S: este vreun avantaj ca am fost operat de fimoza? daca da, care e ala?

Edited by adadoi, 04 July 2011 - 07:46.
cratima!!!!


#466
Robbie123

Robbie123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.07.2008

View PostIn Trance We Trust, on 31st October 2005, 19:39, said:

Uite vezi, e exact cum zici tu. Deci fraul preputului este chiar prea foarte rezistent  :confuzzled: si daca incerc sa o fac fara prezervativ sau incerc sa mi-o fortez ma doare de imi vine sa sar pe pereti. Ciudat ca prin prezervativ am doar o durere foarte mica cand partenera e prea stramta.
Am auzit si eu de o operatie prin care se introduce o chestie intre preputz si cap si se taie respectivul frau. Despre asta vroiam eu informatii: se face cu anestezie locala, este periculoasa, dupa cat timp se vindeca, etc.
Sorry

Edited by Robbie123, 23 July 2011 - 12:13.


#467
deadshot99

deadshot99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.08.2009
As dori si eu cateva sfaturi. Din cate stiu eu am fost operat de fimoza cand am fost mic. De atunci nu prea am decalotat-o si acu nici ca nu vrea. Am incercat in stare erecta, in cealalta stare (n-am idee cum se numeste) si nu merge decat pana la jumatate. Dupa aceea se ingusteaza pielea si nu mai permite decalotarea. Am gasit pe internet ceva cu Dermovate. Ati putea sa-mi spuneti mai detaliat in ce consta acest tratament? Poate a mai folosit-o cineva...

Imi cer scuze daca s-a mai intrebat in urma dar nu am avut timp sa citesc tot topicul.

#468
harddamage

harddamage

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.09.2011

View PostIn Trance We Trust, on 30th October 2005, 19:10, said:

Buna.

Am si eu o "mica" problema. De cand mi-am inceput viata sexuala, adica de vreo 6 ani tot sper ca odata si odata o sa mi se rupa fraul preputului, popular denumit ata. Nici o speranta insa. In cel mai bun caz, se decaloteaza atat cat se vede capul cat unghia de la degetul mic.

Nu ma deranjeaza prea tare, pentru ca pana acum am facut-o tot cu prezervativ, dar ma gandesc ca poate cat de curand o sa am o relatie stabila si serioasa si ar fi cazul sa incerc si eu combinatia no prezervativ si ea pastile anticonceptionale.

Nu ma gandesc sa fac o circumcizie, pentru ca in primul rand si asa mi-e tarsa sa imi fac operatia de taiere a atei, apai sa-mi inlatur tot preputul, plus ca am vazut ca are si multe alte dezavantaje (gen scade sensibilitatea penisului la excitare, etc.) Am inteles ca este o operatie care se face sub anestezie si prin care se inlatura doar acel frau.

Vreau si eu niste sfaturi/informatii de la cei care au trecut prin asa ceva sau au auzit povestirile cuiva care a trecut prin asa: s-a facut anestezie sau nu, a durut dupa, dupa cat timp si-a putut relua activitatea sexuala, etc.?

Unde se pot face astfel de operatii (clinici particulare din Bucuresti sau Cluj - nu am incredere sa incredintez ceva atat de pretios pe seama unui doctor dintr-un spital de stat) si as vrea sa stiu si cam cat costa o astfel de operatie?

Daca o faci cu prezervativ nu ai nici o sansa sa scapi de fren  :thumbup: , dar, poti apela la circumcizie totala , daca ai timp liber vreo 6 saptamani si rezistenta la "stres" , vei obtine un penis superb si sanatos.



View Postadipit, on 4th August 2009, 20:23, said:

am si eu o intrebare, nu stiam pana acum dar traiesti si inveti.
mi-am inceput viata sexuala de mult, am avut tot felul de palarii de la virgine sau stramte la altele mai putin stramte :D
ata nu s-a rupt nu are de gand, ma gandesc serios sa o tai chirurgical, acum intrebarea mea, exista 2 tipuri de operatii:

1. taiere ata
2. circumcizie cand taie tot ce e in jur, corect?

ma cal sperie gandul de cusaturi, cicatrici, sensibilitate foarte scazuta, se coase si la taiarea simpla a atei? ca din cate stiu daca mi s-ar fi rupt cum e normal la contact atunci nu te coase nimeni,,,

sustin circumcizia ! dar , pregateste-te de o perioada grea pana la refacere :coolspeak:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate