Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Panasonic HDC SD40

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
within

within

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 09.10.2008
Video/video-uri descarcate in computer cu ajutorul unui program HD Writer dintr-o camera video Panasonic Camcorder HDC SD-40.   Imi apar o multime de fisiere pe care nici macar nu le pot deschide iar daca ajuta cu ceva aceasra informatie - la tipul acestora apar urmatoarele 'CONT File', 'Neroshowtime', 'PMPD', 'TMB' etc. - imi cer scuze daca aceasta intrebare e poate nejustificata in intregime dar nu am mai lucrat inainte cu aceste lucruri iar daca am sa caut explicatii online din diverse artiole, eu cel mai probabil ma voi pierde pe drum in a gasi una 'babeasca' - mai pentru incepatori. Multumesc mult!

Edited by _DelSte_, 25 May 2012 - 21:12.


#2
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
.cont, .pmpd si .tmb nu ar trebui sa te intereseze pentru vizualizare. Acel fisier care iti apare fara terminatie (fisier .M2TS in cazul folosirii HD Writer) este cel care contine imaginea propiu-zisa/video. Mouse/click dreapta pe el -> Propietati -> Open with si alegi Windows Media Player de exemplu. Tie iti apare Nero pentru ca a fost ales ca player/soft pentru deschiderea acestor tipuri de fisiere.

#3
atlet1305

atlet1305

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 22.09.2006
Eu n-am folosit CD-ul cu programele camerei.La mine avchd-urile se afla in folderul "stream".De aici le-am copiat in calculator si merg vizionate perfect cu VLC-ul care e un player gratuit.Pentru a le lipi si face un filmulet mai complex este nevoie de un program de editare gen Vegas,Premiere,Pinnacle.
E bine insa daca aveti un cititor de card-uri la PC-laptop sa nu mai fie necesara conectarea camerei ci doar a SD-cardului.

#4
abulafiab

abulafiab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 27.06.2007
In primul rand sigur fisierele video sunt cele de dimensiuni mai mari (CELE mai mari!). Probabil cele de Showtime.
Eu nu stiu bine modelul de camera si n-am lucrat cu Panasonic, plus ca structura de fisiere pe care o vizualizezi e specifica softului instalat pe calculatorul tau. Fisierele video se deschid cu programul Nero Showtime, din nou, probabil.
Daca nu vezi extensiile fisierelor, si nu prea ai idee cum e cu partea video, ai sa te miri mult  si bine. Pana te dumiresti, daca te grabesti, copiaza continutul cardului pe PC (card-reader, slot in laptop etc.) si vezi cum faci sa iti activezi pe PC vizualizarea extensiilor fisierelor, care iti dau imaginea continutului.
Oricum, cred ca iti lipsesc cunostinte de baza in utilizarea PC-ului, si fara sa vreau sa fiu rau, apeleaza la cineva mai avansat cara sa vada cu ochii ce fisiere ai tu acolo si la ce folosesc, si sa te aseze pe traiectoria corecta, in folosul tau. Have fun.
Teoretic, poti deschide fisierul video prin deschiderea WMP si apoi Open/File ... browse spre fisier. Asta daca computerul tau are cele de trebuinta (codecul specific), pe care probabil il are instalat de softul camerei de pe CD.

Edited by abulafiab, 08 June 2012 - 16:18.


#5
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Sper sa fie ultimul topic pe care il deschizi pe marginea aceluiasi vesnic subiect, vad ca ajutor primesti dar nu prea iti place sa-l cauti si sa si citesti.
Ultimele doua raspunsuri din celalalt topic au fost mutate aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate