Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Pastile de slabit Weight Loss pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Am vazut de cateva ori reclama pe net la pastile de slabit Weightl Loss, cica daca nu slabesti 14 kg in 2 sapt iti da banii inapoi. Ce ziceti - se merita?

#2
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Nu merita. Eu nu as da unui necunoscut,  bani imprumut pentru 2 saptamani, fara dobanda :lol:

#3
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Poate doar sa maanci doar pastile.

Imposibil si cel mai important nesanatos.

#4
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Nu poti slabi 14 kg in 2 saptamani decat daca ai cancer.

#5
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Singura solutie pentru slabit sanatos este controlul alimentatiei cuplat cu efort fizic : inot , sala , alergat . Trebuie in schimb sa iti schimbi stilul de viata . Ca sa te transformi fizic trebuie intai sa te transformi psihic . Si te asigur ca poti , numai sa vrei .

Edited by jeffy86able, 24 May 2012 - 11:39.


#6
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 14.08.2006
Daca nu poti intelege cum functioneaza acele pastile, e teapa. Orice lucru care se intampla intr-un timp scurt fara alte eforturi e suspect de nesanatos.

#7
miftel

miftel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 24.12.2011

 simonisq, on 24th May 2012, 12:15, said:

Am vazut de cateva ori reclama pe net la pastile de slabit Weightl Loss, cica daca nu slabesti 14 kg in 2 sapt iti da banii inapoi. Ce ziceti - se merita?


Poate da,poate nu! ...depinde doar de tine! Daca asta ti se pare "normal" ,14kg in 2 saptamani...da-i inainte!

Ps:ma "distreaza"  cand vad unu' care a slabit nu stiu cate kilograme intr-o saptamana,dar cu ajutorul unui asa-zis nutritionist si ,cica, asa e sanatos,cu pierderea kilogramelor intr-o saptamana,dar sub "indrumarea" unui impostor,numit nutritionist.... si apoi ,acelasi "unu'" ,sa pozeze in mare "connaisseur"  :roflmaofast:

#8
DKN1

DKN1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 20.02.2008
Daca ai vreo doua sute de kile, obezitate d-aia morbida de nu te mai poti ridica de jos atunci da, poti sa dai jos 14 kile de apa + continut intestinal + muschi + niste grasime in timp scurt, prin infometare cu pastile si shake-uri. Dar nu poti sa scapi de tot balastul cu prostii d-astea ca te pupa mamica rece.
Fara sa te documentezi, fara vointa, fara efort, fara schimbarea stilului de viata toate suplimentele sunt frectie la picior de lemn.

#9
posteg

posteg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.09.2011

 simonisq, on 24th May 2012, 12:15, said:

Am vazut de cateva ori reclama pe net la pastile de slabit Weightl Loss, cica daca nu slabesti 14 kg in 2 sapt iti da banii inapoi. Ce ziceti - se merita?

Hm.. se merita, cum dreac sa nu se merite... sa stai acasa si sa slabesti stand la TV si "pa mess".
Si acum sa fiu ON topic: pastilele alea sunt apa de ploaie, pentru creduli ca si tine, marketing de 2 lei. Daca tu vei da jos 14 kg in 2 saptamani, eu iti mai cumpar 2 cutii din alea si in 2 luni te faci manechin...

#10
ThunderRock

ThunderRock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 12.06.2008

 posteg, on 2nd June 2012, 23:26, said:

Hm.. se merita, cum dreac sa nu se merite... sa stai acasa si sa slabesti stand la TV si "pa mess".
Si acum sa fiu ON topic: pastilele alea sunt apa de ploaie, pentru creduli ca si tine, marketing de 2 lei. Daca tu vei da jos 14 kg in 2 saptamani, eu iti mai cumpar 2 cutii din alea si in 2 luni te faci manechin...
Cum pot Doamne unii sa fie asa de credului....cu d'astia ca voi face ala p....a mare

#11
CelinaMelinte

CelinaMelinte

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.07.2012
Printre multele produse "miraculoase" care sunt ridicate in slavi sunt:

Super Slim
Alcachofa de La On

Ambele produse au fost interzise in tara de origine (datorita efectelor secundare), dar in Romania acestea sunt disponibile.

Intereseaza-te inainte sa cumperi si nu te lasa amagit(a) de propaganda cu "7 kg in 7 zile".

#12
stefanio07teo

stefanio07teo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2012

 simonisq, on 24th May 2012, 12:15, said:

Am vazut de cateva ori reclama pe net la pastile de slabit Weightl Loss, cica daca nu slabesti 14 kg in 2 sapt iti da banii inapoi. Ce ziceti - se merita?

Am fost si eu interesat de pastilele astea "minune" de cand sunt agresat pe toate site-urile cu reclame de-ale lor. Insa vizitandu-le pagina, am cautat producatorul si distribuitorul sau orice firma care ar avea legatura cu livrarea lor.
Rezultate:

- producatorul este o firma din Insulele Comorros peste care nu vei da niciodata pentru ca (chiar si daca este reala) este protejata de legile locale in domeniul medical si isi exprima expres disocierea de responsabilitati. Dovada: sectiunile "Contact" si "Regulament" de pe pagina de prezentare a produsului.

- nu este prezentat nici un aviz al unei autoritati medicale. In Romania, pentru ca este doar un supliment alimentar, nu este supus reglementarilor si autorizarilor medicamentelor standard, dar cu toate acestea nu se arata nicaieri vreun aviz de comercializare sau rezultatele vreunui laborator de testare privind siguranta alimentara, ci se consemneaza doar pe site niste marturii ale unor utilizatori neidentificabili/anonimi.

- TOATE marturiile prezentate pe site sunt (al naibii de) corect scrise gramatical, un lucru greu de vazut pentru o sectiune de comentarii publice pentru orice site din lume. Dovada: orice forum public  de limba romana sau engleza (chiar si aici). Exemple se pot lua de pe yahoo, youtube, realitatea, antena 3 sau orice site de informare. Asadar asta ma face sa cred ca toate acele marturii sunt fabricate si ca nu apartin unor persoane reale care au folosit produsul si au obtinut rezultatele acelea.

Concluzie: o mare tzeapa.

#13
ANY66

ANY66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.08.2012

 stefanio07teo, on 29th July 2012, 15:44, said:

Am fost si eu interesat de pastilele astea "minune" de cand sunt agresat pe toate site-urile cu reclame de-ale lor. Insa vizitandu-le pagina, am cautat producatorul si distribuitorul sau orice firma care ar avea legatura cu livrarea lor.
Rezultate:

- producatorul este o firma din Insulele Comorros peste care nu vei da niciodata pentru ca (chiar si daca este reala) este protejata de legile locale in domeniul medical si isi exprima expres disocierea de responsabilitati. Dovada: sectiunile "Contact" si "Regulament" de pe pagina de prezentare a produsului.

- nu este prezentat nici un aviz al unei autoritati medicale. In Romania, pentru ca este doar un supliment alimentar, nu este supus reglementarilor si autorizarilor medicamentelor standard, dar cu toate acestea nu se arata nicaieri vreun aviz de comercializare sau rezultatele vreunui laborator de testare privind siguranta alimentara, ci se consemneaza doar pe site niste marturii ale unor utilizatori neidentificabili/anonimi.

- TOATE marturiile prezentate pe site sunt (al naibii de) corect scrise gramatical, un lucru greu de vazut pentru o sectiune de comentarii publice pentru orice site din lume. Dovada: orice forum public  de limba romana sau engleza (chiar si aici). Exemple se pot lua de pe yahoo, youtube, realitatea, antena 3 sau orice site de informare. Asadar asta ma face sa cred ca toate acele marturii sunt fabricate si ca nu apartin unor persoane reale care au folosit produsul si au obtinut rezultatele acelea.

Concluzie: o mare tzeapa.


Despre aceste pastile n-am auzit.Eu ,in schimb, am luat acum vreo 3 ani,pana sa le scoata de pe piata,SUPER SLIM(nu din cele care sunt acum pe net),acelea originale si au fost foarte bune.Am slabit 9 kg in 2 luni si mai trebuia sa slabesc vreo 5 ,dar le-au scos din farmacii si nu stiu ce as putea sa gasesc la felo de bune.Cand aud ca slabesti 10 kg intr-o luna ,stiu ca e teapa.Din decembrie m-am lasat de fumat si am pus pe mine 6 kg.Am vrut sa iau REGENON ,dar se dau numai cu reteta speciala.Ce sa iau sa scap de kg in plus?

#14
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 ANY66, on 13th August 2012, 01:22, said:

Ce sa iau sa scap de kg in plus?

Un abonament la sala.

#15
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Exista suplimente verificate pentru slabit gen carnitina, cholina etc. Nu au efecte miraculoase, dar nu risti sa te omoare.

#16
iqadelaqi

iqadelaqi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.04.2005
Eu am slabit 4 kg in prima saptamana modificandu-mi drastic regimul alimentar: am renuntat la regimul hipercaloric pe care mi-l administram inconstient, la cantitatile enorme de carbohidrati, tot inconstient administrate, la alimentele prajite in ulei si la preparatele hiper-combinate, adica 5-10 ingrediente pentru un singur meniu, si de regula combinatii total defavorabile digestiei. Urmand acest regim timp de inca 2 luni am slabit inca 9 kg, chiar si fara sala sau sport; necazul este insa ca a ramas celulita pe coapse, abdomen si fese, iar acum s-ar impune un regim de exercitii care sa tonifice musculatura si sa rearanjeze straturile de grasime ramase. Se pare ca secretul ramane totusi la mancare, caci avem un regim alimentar cotidian "de groaza": hipercaloric (chiar peste 3000-5000 de calorii/zi, uneori!), hiperglucidic (exces de carbohidrati, nu numai din dulciuri), plin de grasimi trans, care sunt cele mai periculoase,  si plin de meniuri hiper-combinate care, din pacate, cu cat sunt mai gustoase cu atat sunt mai greu de digerat si ne afecteaza digestia pe termen lung, iar de aici pana la procese de malabsorbtie, dischinezie biliara, tulburari de tranzit si alte minunate boli ale tubului digestiv nu mai este decat un pas, care-si micsoreaza lungimea odata cu varsta.
In ceea ce priveste reclama produsului, este putin probabil sa fie credibila, iar partea cu returnarea banilor daca in 14 zile nu ai slabit cate kg promit ei, este chiar interesanta... Din pacate nu va ramane decat sa o incercati pe propria piele, cu propriile riscuri. Interesant este ca toate aceste reclame au la baza dorinta arzatoare a omului de a crede in minuni, dar foarte putini oameni sunt dispusi sa creada in minunea schimbarii regimului de viata astfel incat sa-si usureze convietuirea cu propriul organism!
Intra-devar tentatiile sunt foarte mari iar filosofia de viata concentrata in ideea "atunci eu de ce mai traiesc, daca nu ca sa ma simt bine (prin asta intelegandu-se sa mananc, sa beau, ce vreau, cand vreau, cat vreau, sa ma simt bine stand ore intregi la calculator sau in fata televizorului, sa merg cu masina pana si la magazinul de la 30 de metri de casa, si alte indeletniciri moderne, care nu mai amintesc deloc de goana ancestrala pentru o bucatica de mancare a celor de la care ne-am mostenit organismul, care se pare ca inca nu s-a adaptat la noile noastre tabieturi) are din ce in ce mai multi adepti. In conditiile acestea, intr-adevar, doar o minune ne mai poate ajuta sa traim cum vrem, dar sa aratam ca si cand n-am manca aproape nimic si am sta doar prin salile de fitness!
Nu e rau sa credem in minuni, dar nu ne impiedica nimeni sa fim selectivi, mai ales daca ne gandim ca selectivitatea este una din caracteristicile sistemelor inteligente...

#17
Fred_Vasilescu

Fred_Vasilescu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 177
  • Înscris: 21.07.2011

 simonisq, on 24th May 2012, 12:15, said:

Am vazut de cateva ori reclama pe net la pastile de slabit Weightl Loss, cica daca nu slabesti 14 kg in 2 sapt iti da banii inapoi. Ce ziceti - se merita?

și după două sătămâni ce se întâmplă? Cum faci să nu pui la loc cu supliment kilogramele date jos?

 iqadelaqi, on 14th August 2012, 22:50, said:

Eu am slabit 4 kg in prima saptamana modificandu-mi drastic regimul alimentar: am renuntat la regimul hipercaloric pe care mi-l administram inconstient, la cantitatile enorme de carbohidrati, tot inconstient administrate, la alimentele prajite in ulei si la preparatele hiper-combinate, adica 5-10 ingrediente pentru un singur meniu, si de regula combinatii total defavorabile digestiei.

Asta e singura metodă prin care poți slăbi și îți poți menține greutatea sub control pe termen lung.
Soluții miraculoase nu există.

#18
laurentiuchiazna

laurentiuchiazna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.10.2007
:thumbdown:  :thumbdown:  e o facatura eu am 26 zile de cand le folosesc si nimic ! un sinkur kg si aceesta datorita cantitati mici de mancare si grasimi ce le folosesc.
teapa pe fata,NU LUATI SUNT FACATURI!!!!!!
:deadtongue:

 simonisq, on 24th May 2012, 11:15, said:

Am vazut de cateva ori reclama pe net la pastile de slabit Weightl Loss, cica daca nu slabesti 14 kg in 2 sapt iti da banii inapoi. Ce ziceti - se merita?
  

facaturi nu sunt adevarate nu dati bani!!!!eu am dat bani si degeaba!!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate