Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Pastile de slabit Weight Loss pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Sa ne gandim.
1kg de grasime inseamna 7000 de calorii.
Marea majoritatea a oamenilor de rand, munca de birou sa zicem, au nevoie de 2000-2400 de calorii.
14 kg de grasime inseamna 98 000 de calorii. echivalentul a in a sta intre 40 si 49 de zile fara sa mananci nimic...

Pare plauzibil, nu credeti??? Eu zic ca se merita :D.
In principiu... nu se slabeste mai mult de 2-4 kg pe luna ca sa nu-ti pui santatea in pericol, asta daca nu sunteti obezi si va permite corpul.
Mai mult, zicea cineva pe aici ca a slabit 4 kg intr-o saptamana doar schimbadu-si regimul alimentar.  :console:  N-a slabit  atat, greutatea variaza in timpul zilei. Trebuie sa te cantaresti in acelasi moment al zilei, preferabil dimineata. Logic ca daca mananc azi ca spartul, ma cantaresc am 2-3 kg in plus de la mancare + apa retinuta in intestine si ma cantaresc peste 7 zile dupa ce am tinut o dieta voi slabi ca prin minune 4-5 kg... dar acele kg nu sunt nici pe departe grasimea care ne supara.

Edited by Reboko, 26 August 2012 - 16:14.


#20
Huza

Huza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 07.11.2006
Nici eu nu cred in "pastila magica", nici o pilula nu-mi va da mie burta jos.
Pe de alta parte am dat jos 3 kg folosind un regim disociat si mai multe folosind Dieta Daneza. Diferenta a fost ca dupa regimul disociat (3 zile legume, 3 zile lactate, 3 zile carne) revii la aceeasi pofta de mancare de dinainte. E vorba sa ai un bun simt sa nu mananci cat poti pana la urma.

PS: Sunt metode magice de slabit, o persoana cunoscuta, dupa ce si-a prins nevasta cu altul in pat a dat jos 12 kg in 2-3 saptamani. Cand l-am vazut am ramas socat, insistam sa-mi dea "regimul/antrenamentul" urmat desi imi tot spunea "nimanui nu-i doresc metoda mea de slabire". Ulterior am aflat cauza.
Poate cineva explica efectiv cum actioneaza acea pilula? eventual daca taie pofta de mancare, altfel nu-mi explic ce altceva ar putea face.

#21
Ana_maria_01

Ana_maria_01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.10.2012
Cele mai mari tepe....am luat aproape o luna si nu am slabit deloc...nici makr un gram,in conditiile in care nu mancam decat o data pe zi si atunci putin!!!
La inceput spun k iti returneaza banii dar knd ii suni nu rsp sau intra robotul.numai minciuni...

#22
Th3_Sam3_M3

Th3_Sam3_M3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2012
ideile si parerile sunt impartite ...
eu nu pot sa fac altceva decat sa imi spun opinia ...
sunt fost sportiv de "performanta" ... 5 ani hadball .. 1 an jumate haltere la tineret unde am si luat locul III / tara...
infine nu asta e important ..
ideea e ca atata timp cat am facut sport .. mai mult de 96 Kg nu am avut niciodata ... iar la 1,94 m inaltime .. este o greutate ideala .. tinand cont ca am facut haltere ( 100 kg aruncat .. 80 kg smuls .. 190 kg indreptari .. 470 kg presa picioare ) .. mai pe scrut eram un mic paket de muschi ...
a fost  o perioada putin mai critica ptr mine in sensul ca instantaneu am fost nevoit sa las la oparte sportul ... iar in jumatate de an de la 93 kg am ajuns la 140 kg ... dintrun paketel de muski am devenit un paket de slanina ...
odios .. scarbos .. dar adevarat ... nu stiam ce sa mai fac .. medici peste medici si iar medici .. regimuri .. bani keltuiti ... rezultate minime ( 10 kg in 2 luni )
nu vroiam sa cred ca mi se intampla mie asta .. ma uitam la pozele veki si nu credeam ...
fiind fost sportiv .. inca mai stiu cateva mici siretlicuri pentru a slabi mult si repede ...
vreti o metoda excelenta ?
cam de 2 saptamani am inceput sa iau pastilele weight loss .. nu vreau sa le laud ... observ anumite kestii care inainte nu le observam ... aici ma refer ca la fiecare efort putin mai indelungat (circa 10-15 minute) transpir enorm de mult .. ceea ce nu poate decat sa ma bucure (transpiratie = ardere a grasimilor .. eliminarea toxinelor ceea ce rezulta la pierderea greutatii)
sunt perfect de acord ca poate aceste pastile nu sunt bune .. este un risc pe care mil asum
INSA .. SI CITITI ATENTI ... aceste pastile ma ajuta in ce sens .. ard grasimi .. imi reduce pofta de mancare .. iar de cand le iau nu ma mai simt balonat ...
poate e doar o coincidenta .. intradevar am putin mai multa grija la ceea ce mananc .. ( EXCLUS FAST FOOD .. DULCIURI DOAR CAT SA IMI FAC POFTA ... PAINE CAT MAI PUTINA)
daca luati aceste pastile .. si stati acasa si mancati tot ce gasiti prin frigider .. puteti sa luati orice ... nu veti reusi sa faceti nimic ...
metoda mea ...
lucrez la PETROM ... car butelii de luni pana vineri .. comenzi la domiciliu ... urc zeci .. poate chiar sute de etaje zilnic .. efort maxim ...
cand se termina ziua si toata lumea se duce acasa .. se spala .. mananca .. se odihneste .. eu ajung si ma apuc sa fac exercitii cu ganterele ..
estenuant dar foarte folositor ..
deci ca sa slabiti ... NU MAI PUNETI BOTUL LA PASTILE .. SUBSTANTE CACATURI DASTEA CARE SUNT DOAR CA SA VA FURE OKII ..
pastilele weight loss sunt doar asa de fantezie .. pentru ca ele sunt bune DAR NUMAI CU UN MARE EFORT SI AMBITIE DIN PARTEA VOASTRA ...
cu un regim mai sanatos ... MULTA AMBITIE ... multa rabdare .. si EXTREM DE MULTE EXERCITII FIZICE puteti avea rezultate excelente ...fara pastile .. fara substante care mai devreme sau mai tarziu va pot dauna ..


pastilele weight loss se spune ca slabesti pana la 14 kg in 2 saptamani ... FALS ...
repet .. de 2 saptamani le iau .. si fac exercitii foarte multe .. am slabit circa 10 kg .... NU DE LA PASTILE ... NU STANDA IN CUR IN FATA CALCULATORULUI .. NU JUCAND Counter strike (music.cs16.ro is the best =)))) =)))) )  ci facand mult efort .. foarte multe exercitii fizice ...
aceste pastile de care am pomenit mai sus va ajuta foarte putin ... va ajuta sa transpirati .. si sa ardeti grasimi .. dar trebuie sa faceti ceva pentru ca ele sa va ajute ... nu folosesc la nimic daca stati acasa


nu va incurajez sa dati banii pe el .. sfatul meu ar fi sa incercati fara .... eu am zis sa incerc pastilele .. le am de la cineva care a facut comanda .. nu a fost multumit  .. si mi lea dat mie .. a incercat sa isi recupereze banii ... ESTE O MARE VRAJEALA NU VA RECUPERATI NICI MACAR 10 BANI DIN SUMA ..


sfatul meu .. apucativa si alergati ... daca aveti posibilitatea .. ducetiva la sala ... incercati sa aveti o viata cat mai activa ... si veti vedea rezultate ....
nu mai puneti botul la vrajeli de 2 lei si nu mai aruncati banii pe fereastra




Reboko .. ma repet .. am facut haltere .. iti dau un exemplu deal meu .. sauna + nemancat + ne baut apa = deshidratare NU E SANATOS ... am slabit 5 kg in 2 zile ...


Ana_maria_01 ai ales cea mai proasta metoda posibila ... ORICE DOCTOR ITI VA SPUNE ASTA ... poti sa stai nemancata 5 zile .. iar dupa 5 zile sa te sui pe cantar sa vezi ca ai dat 3 kg jos ... sa te pui sa mananci .. eu stiu ceva fructe .. sa bei niste apa .. VEI AVEA MAREA SURPRINDERE SA CONSTATI CA TEAI INGRASAT ...
manca regulat .. 3 mese pe zi .. daca sti ca manaci mult alea 3 mese fale 6 ... sau mai multe ... impartele in asa fel incat sa nu ai stomacul gol niciodata .. si sa manaci exact atat cat e nevoie sa nu mori de foame .. adica daca o masa dea ta consta in 4 mere .. si ai 3 mese pe zi = 12 mere .. alea 12 mere .. mancale asa .. 2 dimineata cand te trezesti ... 2 dupa 3 ore ... 2 dupa alte 3 ore .. si tot asa pana ajungi la alea 12 mere ... fa multa miscare ... SEXUL ESTE CEL MAI RECOMANDAT ... si vei vedea rezultate

Edited by Th3_Sam3_M3, 06 November 2012 - 19:39.


#23
atc

atc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 26.02.2009
Fiecare slabire "fortata" are unefect yo-yo pe masura ! Cand te vei opri din regim totdeauna vei pune mai mult pe tine decat ai dat jos , pentru ca organismul va reactiona intodeauna la orice schimbare !

#24
tatiana123

tatiana123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.11.2012
eu am slabit cu hyperslim, nu stiu daca sunt 100% naturale dar au fost 100% eficiente pentru mine, si ce e  mai important e ca nu contin sibutramina. nu am avut efecte secundare de la ele, ma simt foarte bine si am slabit si 5 kg intr-o luna. le-am gasit pe site-ul asta in caz ca va intereseaza! e misto si site-ull ca are nutritionist care iti da recomandari si au si cateva filmulete cu execitii pentru slabit. luna asta nu mai iau pastile, o sa ma mentin in forma cu exercitiile. acum am 54 de kg, daca o sa ma ingras la loc (efectul yo-yo) de la pastile o sa va tin la curent.

#25
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Vai ce interesant.
Poti sa imi arati o poza cu inainte si dupa miraculoasele pastile?
Neaparat tine-ne la curent.
Sport deloc nu e nevoie?
Am 65 de kile, as vrea sa dau jos 15, cate sa iau?

#26
gabinem

gabinem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2012
E o inselatorie pe fata. Nu comandati. Nu are nici un efect. Aruncati banii degeaba, deoarece nici nu-i mai puteti recupera caci firma care le distribuie va trimite la firma din Polonia

#27
tatiana123

tatiana123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.11.2012

View PostCorina2009, on 12 noiembrie 2012 - 16:00, said:

Vai ce interesant.
Poti sa imi arati o poza cu inainte si dupa miraculoasele pastile?
Neaparat tine-ne la curent.
Sport deloc nu e nevoie?
Am 65 de kile, as vrea sa dau jos 15, cate sa iau?

Lasa-mi un mail si-ti trimit poze, daca nu ma crezi! chiar am slabit! nu-ti pot spune daca a fost efectul placebo, sau chiar m-au ajutat pastilele, dar ce-i drept am slabit! pastilele trebuiesc luate la ore exacte, poate si din cauza asta mi-am format un program si am mancat mai "ca oamenii" si nu cum mancam de obicei la orice ora din zi si din noapte!

#28
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Posttatiana123, on 12 noiembrie 2012 - 15:57, said:

eu am slabit cu hyperslim, nu stiu daca sunt 100% naturale dar au fost 100% eficiente pentru mine, si ce e  mai important e ca nu contin sibutramina. nu am avut efecte secundare de la ele, ma simt foarte bine si am slabit si 5 kg intr-o luna. le-am gasit pe site-ul asta in caz ca va intereseaza! e misto si site-ull ca are nutritionist care iti da recomandari si au si cateva filmulete cu execitii pentru slabit. luna asta nu mai iau pastile, o sa ma mentin in forma cu exercitiile. acum am 54 de kg, daca o sa ma ingras la loc (efectul yo-yo) de la pastile o sa va tin la curent.

Se poate sa fi slabit si de la pastile, unele chiar ajuta oarecum. Dar in mod cert, de slabit ai slabit consistent datorita schimbarii stilului de viata, in special al regimului alimentar si nu din cauza pastilelor. Majoritatea pastilelor de genul asta, se vand insotite de un prospect cu ..."thing that you must do" iar acolo apar restrictiile la mancare, sportul...chestii...adica fix minunile alea care ne lipsesc din viata de zi cu zi si din cauza carora ne ingrasam.

#29
optimus1

optimus1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.12.2012
In principiu in mod sanatos si durabil se poate slabi doar prin schimbarea stilului de viata...De obicei pastilele pentru slabit cresc metabolismul organismului (arzi mai multe grasimi) in mod artificial, care nu e tocmai sanatos. Exista doua metode pentru a slabi: ori faci exercitii fizice (sala, fittness, alergare) arzand astfel grasimi, ori manamci mai putin, deci scazi aportul de calorii. Orice pastila creeaza aceste efecte in mod artificial, dar zic eu e mult mai sanatos si te simti mai bine mancand echilibrat si sanatos si facand exercitii in mod regulat decat sa consumi nu stiu ce pastile.
Metoda si principiul e descrisa mai in detaliu pe: tagboxonline.blogspot.com  , e in engleza dar se intelege...

#30
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Adevărul a coborât printre noi. Din nou.

#31
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Tu fiind ala care-l detine pe cel absolut, nu?

#32
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Evident, Căpitane Evident.

#33
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Cred ca prea multa dieta sanatoasa v-a afectat. :D

#34
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Doar pe unii dintre noi :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate