Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Script Seo

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Seriale

Seriale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.05.2012
Salutare SoftPedia. Stiu ca sunt nou pe aici , dar vreau sa va prezint proiectul la care lucrez.

Un site cu unelte seo...  mie mi se pare ceva bun pt. webmasteri incepatori , cat si pentru cei " pro " sa le zic asa.

Scriptul contine:
Verificare PageRank
Verificare backlink'uri
Raport pozitionare grafica
Manager cuvinte cheie
Importa cuvant cheie
Saturatie motoare de cautare
Adaugare automata in directoare


Proiectul este gata in proportie de 60% . Ce parere aveti ?

Astept pareri bune cat si pareri rele !

Edited by Seriale, 16 May 2012 - 15:59.


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Pai daca stii ca ni se pare prostesc, de ce mai postezi?

#3
Seriale

Seriale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.05.2012

View PostAnn0nyym0us, on 16th May 2012, 16:54, said:

Pai daca stii ca ni se pare prostesc, de ce mai postezi?


Am zis " Poate " oricum dau edit sa nu se inteleaga gresit !

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostSeriale, on 16th May 2012, 15:45, said:

Proiectul este gata in proportie de 60% . Ce parere aveti ?
Nu pot să am o părere despre ceva ce nu văd. E open-source pe undeva? E public? Putem ajuta?

Dar pot să am o părere despre ceea ce văd:

View PostSeriale, on 16th May 2012, 15:45, said:

Proiectul este gata in proportie de 60% . Ce parere aveti ?

Și anume văd că nu știi acele câteva reguli fundamentale în tehnoredactare: unde și cum se pun semnele de punctuație și spațiile dintre ele; corect:

View PostSeriale, on 16th May 2012, 15:45, said:

Proiectul este gata in proportie de 60%. Ce parere aveti?

Deci nu îmi imaginez că tu ai făcut ceva chiar ca lumea, dacă nici să tehnoredactezi documente pe calculator nu știi.

Dar mă rog, nu vreau să te descurajez așa din start, fără să fi văzut opera. Deci ia, arată-ne-o.

Edited by OriginalCopy, 16 May 2012 - 17:15.


#5
CuteGuy

CuteGuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 11.09.2005
Daca este dezvoltat de tine (from scratch), un meritat Bravo!
else { die;
}
:dontgetit:

#6
Seriale

Seriale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.05.2012

View PostOriginalCopy, on 16th May 2012, 17:10, said:

Nu pot să am o părere despre ceva ce nu văd. E open-source pe undeva? E public? Putem ajuta?

Dar pot să am o părere despre ceea ce văd:


Și anume văd că nu știi acele câteva reguli fundamentale în tehnoredactare: unde și cum se pun semnele de punctuație și spațiile dintre ele; corect:

Deci nu îmi imaginez că tu ai făcut ceva chiar calumea, dacă nici să tehnoredactezi documente pe calculator nu știi.

Dar mă rog, nu vreau să te descurajez așa din start, fără să fi văzut opera. Deci ia, arată-ne-o.


Mersi de parere , dar unde am gresit atata de imi tot sari in cap ?

#7
Eu_Psihologul

Eu_Psihologul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 19.03.2012

View PostCuteGuy, on 16th May 2012, 17:25, said:

else { die;
}
else { die(); } :D

View PostSeriale, on 16th May 2012, 17:41, said:

Mersi de parere , dar unde am gresit atata de imi tot sari in cap ?
Ce nu e făcut de el se numește cod murdar, iar tu ești o cârpă (din privința lui). Îți zic eu :lol:

Edited by Eu_Psihologul, 16 May 2012 - 16:59.


#8
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005

View PostOriginalCopy, on 16th May 2012, 16:10, said:

Deci nu îmi imaginez că tu ai făcut ceva chiar calumea, dacă nici să tehnoredactezi documente pe calculator nu știi.

Niciodata nu am inteles mania unora de a baga degetu' in ochii altei persoane, de a corecta, de a-i spune unde nu a pus un punct, unde nu a pus o virgula, o cratima. Toti romanii suntem profesori de limba romana si toti stim fotbal, perfect! OC, nu vreau sa te simti atacat, nu asta este intentia mea :)

P.S - ca sa fiu si eu in "trend": cuvantul "calumea" nu exista in dictionarul limbii romane...

Edited by StefanD, 16 May 2012 - 17:03.


#9
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostStefanD, on 16th May 2012, 16:59, said:

P.S - ca sa fiu si eu in "trend": cuvantul "calumea" nu exista in dictionarul limbii romane...
Mulțumesc, corectat.

View PostStefanD, on 16th May 2012, 16:59, said:

Niciodata nu am inteles mania unora de a baga degetu' in ochii altei persoane, de a corecta, de a-i spune unde nu a pus un punct, unde nu a pus o virgula, o cratima.
El a greșit mai toate spațiile înainte/după semnele de punctuație, nu a fost "pe ici pe colo".

Uite, îți explic cu o analogie, poate înțelegi: dacă eu văd că ție, mecanic auto, care tocmai mi-ai reparat mașina, îți tremură mâna atunci când ții șurubelnița în mână, am curaj să mă urc la volan așa, "pe încredere"?

Nu este vorba despre "tremuratul mâinii" în sine, la fel cum nu este vorba despre "tehnoredactare" în sine. E vorba despre competența/profesionalismul (sau absența lor) pe care îl arată astfel de greșeli.

Edited by OriginalCopy, 16 May 2012 - 17:34.


#10
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005

View PostOriginalCopy, on 16th May 2012, 17:19, said:

Mulțumesc, corectat.


El a greșit mai toate spațiile înainte/după semnele de punctuație, nu a fost "pe ici pe colo".

Uite, îți explic cu o analogie, poate înțelegi: dacă eu văd că tu, mecanic auto, care tocmai mi-ai reparat mașina, că îți tremură mâna atunci când ții șurubelnița în mână, am curaj să mă urc la volan așa, "pe încredere"?

Nu este vorba despre "tremuratul mâinii" în sine, la fel cum nu este vorba despre "tehnoredactare" în sine. E vorba despre competența/profesionalismul (sau absența lor) pe care îl arată astfel de greșeli.

Analogia cu mecanicul era mai potrivita daca mecanicul era chirurg :)

#11
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Uite vezi tu, eu bag mâna în foc că am avut dreptate. Pentru că vezi tu, el nici măcar n-a înțeles ce am spus:

View PostSeriale, on 16th May 2012, 16:41, said:

Mersi de parere , dar unde am gresit atata de imi tot sari in cap ?

din moment ce tot face aceleași greșeli de tehnoredactare.

Cam cât de bine stăpânește el oare limbajul ăla în care a făcut "script SEO", dacă el nici limba sa maternă, adică de la mămica lui din burtă, nu o stăpânește? Limbă pe care o practică de 15, 20, 25 de ani (cam ce vârstă o fi având el).


Are you still with me? Știu, știu, eu privesc problemele mai în ansamblul lor, nu CA CAlul, doar drept înainte (nu, nu cred în cacofonii, cacofonia nu e făcută de mine, e la tine în creier, poate ai o minte bolnavă dacă vezi "caca" în fața ochilor atunci când eu zic "ca calul" :P)

View PostStefanD, on 16th May 2012, 17:22, said:

Analogia cu mecanicul era mai potrivita daca mecanicul era chirurg :)
Da, dar nu ar mai fi existat situația "before - after", ar fi existat doar "before", dacă chirurgului de cord îi tremura mâna  :thumbup:

Edited by OriginalCopy, 16 May 2012 - 17:32.


#12
StefanD

StefanD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 04.11.2005
OC, cred ca tu aplici gandirea aia analitica atat de vitala in programare si in viata de zi cu zi, la absolut orice :)

Criminala faza cu "before-after".

#13
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostStefanD, on 16th May 2012, 17:41, said:

OC, cred ca tu aplici gandirea aia analitica atat de vitala in programare si in viata de zi cu zi, la absolut orice :)
Defect profesional  :confuzzled:

(nu, de fapt nu o aplic mereu, doar când e vorba de informații structurate, precum "un corp de principii" ca în această discuție; câteodată mai scriu poezii de exemplu :D, iar uneori sunt destul de haotic; haosul e bun, e acea variabilă care duce la schimbare/evoluție )

Edited by OriginalCopy, 16 May 2012 - 17:50.


#14
Seriale

Seriale

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.05.2012
Ma scuzati ... eu sunt mai prost asa de felul meu :-??. Unde am gresit ca eu nu imi pot da seama. Da asta este. Nu toti suntem desptepti , nu toti suntem moderatori etc.

Eu promit ca inchid acest topic deoarece vad ca nu are rost :-j Dar spune ce am gresit. Multumesc

Cu stima,
s3by

#15
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostSeriale, on 16th May 2012, 21:17, said:

Ma scuzati ... eu sunt mai prost asa de felul meu :-??. Unde am gresit ca eu nu imi pot da seama. Da asta este. Nu toti suntem desptepti , nu toti suntem moderatori etc.
Nu trebuie să fii nici deștept și nici moderator ca să înțelegi ce ți s-a spus deja, negru pe alb, în limba ta maternă.

Dacă nu reușești să înțelegi ai probleme grave - dincolo de "scripturi SEO", "programare", "profesionalism".

#16
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,241
  • Înscris: 24.02.2007
Vedem si noi despre ce script e vorba?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate