Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Citire .BMP-uri de pe cd putzin zgariat

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
exista un program cu care sa pot citi nishte bmp-uri de pe un cd zgariat putzin...????
ash avea nevoie urgenta!

#2
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
chiar nu shtie nimeni???

replyes 0  views 7

#3
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Incearca sa copiezi fisierele de pe cd din Linux... E incredibil ce poti face din Linux la citire de pe cd si din Windows NU poti face... :oK:

#4
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
exact la asta ma gandeam acum....o sa incerc

#5
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
Curios, nu cred ca e important daca-s .bmp-uri sau altceva. Io zic ca depinde cel mai mult de CD-u cu care citesti .. cat de bun e la "miscat" lentila (aici intervine si driveru asa.. putin), dar nu cred ca Linux-u poate face minuni in privinta asta daca consideram ca "cititorul" e acelasi ca cel de pe win.

#6
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
conteaza....daca intr-un bmp itzi lipseshte un bit din cei 1,2 M nu prea se simte...

dar daca itzi lipseshte un bit din 150k  se simte mai binishor

#7
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Unstoppable Copier 1.0   > FREE
.. de exemplu...  :P

#8
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
oarecum off topic
sa stii ca atunci cand a fost pus Unstoppable Copier 1.0 pe SN, l-am incercat si stiu ca nu-mi copia toate fisierele sau folderele de pe cd... ce imi copiase ocupa cu vre-o 100 Mb decat ce era pe cd, si vazusem ca nu-mi copiase nu mai stiu care fisiere...

#9
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by k0n@d
dar nu cred ca Linux-u poate face minuni in privinta asta daca consideram ca "cititorul" e acelasi ca cel de pe win.

Ba da, Linux FACE MINUNI la citirea de pe cd (chiar si floppy) acolo unde Windows nu face nimic... :oK:

Un exemplu concret: cu un cdrw am fost cam grabit in Windows cind scriam pe el. Ce s-a intimplat e simplu: cdrw-ul nu am mai fost recunoscut de Windows... :ciocan: Si am incercat pe MULTE calculatoare, chiar si in cdrom, dvdrom, cdrw... :eek:

Am incercat SI in Linux... si... SURPRIZA :) Linux mi-a vazut TOATE fisierele, le-am putut copia PE TOATE cu exceptia a 2 care erau busite si la care dadea erori la copiere... :yeah baby Si era vorba de un cdrw, care nu a putut fi nici formatat, nici reparat... si asta din Windows... :eek:

Concluzia: fiecare intelege ce poate...  :P :moo:

#10
k0n@d

k0n@d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.03.2002
bibicu: ok, m-am prins .. asta dovedeste inca o data cat de "bun" e winblows-u. (daca-i pe bune ce zici tu, ca eu n-am avut probleme cu CD-urile.. incerc sa nu scriu pe ele cu pixu' :) ) (doar o intrebare: "cititoru" cu care n-a mers pe win-u ala era acelasi cu cel de pe Linux.. sau te-ai mutat pe alta masina care avea Linux?)
drfan: ok, puteai sa zici "imagini" nu neaparat .bmp (noah, acu' caut si io fofarlica ;) )
_io nu prea cred tot ce se zice pana nu incerc si eu_  ;)

#11
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Asta NU dovedeste cit de bun e sau nu Windows, ci ca Linux foloseste o ALTA TEHNICA de citire a datelor...

Cititorul e ACELASI in ambele situatii, NU depinde de el, ci de sistemul de operare...

Si chestia ESTE pe bune. Daca imi dai un cdrw bun de care nu ai nevoie, iti fac oricind o demonstratie... :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate