Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

RCS & RDS a cumparat firma de CA.TV Telemach Piatra Neamt

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
908 replies to this topic

#1
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Zilele trecute, firma de televiziune prin cablu Telemach Piatra Neamt a fost achizitionata de catre RCS&RDS. De doua zile, sunt introduse deja in grila Telemach-ului posturile Digi24, Digi Sport 1, 2, 3 in analogic, precum si DigiSport 1HD, Digisport 2 HD, Digi 24HD, si variantele SD ale acestor sporturi in grila digitala ce se afla momentan in teste. Din anuntul facut pe site-ul telemach trecerea la RDS se va face treptat spre pachetul baza special.
Sursa: aici, apoi in dreapta sus forum.
Dupa propria parere, numarul de abonati Digi cablu creste in acest fel cu aproximativ 15.000 clienti.

#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Un lucru bun pentru tine :D

#3
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Cum poate sa faca achizitii RCS-RDS cand are datoriile care le are?

Edited by Sorin84k, 14 April 2012 - 13:13.


#4
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
RCS&RDS este operatorul telecom cel mai puternic din Romania, cand esti numarul 1 pe piata tv, numarul 1 pe internet si numarul 2 pe telefonie fixa normal ca ai bani de investitii !

Sau apleci urechea la carcotasi si la rau-voitori ce viseaza falimentul RCS inca de acum 4 ani si il vor visa in continuare si in urmatorii 10 ani ?  :lol:

Pe langa Telemach Piatra Neamt cu care oricum erau asociati de ceva vreme au cumparat si o retea de internet din Bucuresti si investesc zeci de milioane de euro in fibra optica la case in mediul rural.

Plus invesitii de sute de milioane de euro in content pentru Digi Sport.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Interesante canale mai au ei in plus: Baby T.V., History Channel, Animax RO., V.H. 1 Classic, M.T.V. Rocks, M.T.V. Hits, M.T.V. Dance, Motors T.V., M.T.V. Live H.D., Eurosport H.D. si Eurosport 2 H.D.. :naughty: Poate vor intra si astea la R.C.S., dar nu cred... :notangel:

Edited by alfa_alfa, 14 April 2012 - 13:34.


#6
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,809
  • Înscris: 03.02.2007
E chiar așa bun netul de la RDS? Eu stau la casă și m-aș băga. Acum am de la UPC și se tot întrerupe pe perioade scurte 2 minute, apoi revine, de 5-6 ori pe zi. E foarte enervant. Am făcut sesizări de nu știu câte ori, au schimbat modemul de 3 ori, alimentatorul, au tot umblat pe la stâlpi și tot degeaba. Nu se prind de unde o fi beleaua. Mă bate gândul să le dau un șut, dar mi-e cam greu să renunț la tv-ul digital de la ei.

#7
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

 Sorin84k, on 14th April 2012, 14:12, said:

Cum poate sa faca achizitii RCS-RDS cand are datoriile care le are?
Are credite si dobanzi, nu datorii. Datorii ai la stat.
Cum? Simplu, isi plateste ratele si cu surplusul de cash face achizitii.

Edited by onlyone, 14 April 2012 - 13:54.


#8
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006

 Digix, on 14th April 2012, 14:51, said:

E chiar așa bun netul de la RDS? Eu stau la casă și m-aș băga. Acum am de la UPC și se tot întrerupe pe perioade scurte 2 minute, apoi revine, de 5-6 ori pe zi. E foarte enervant. Am făcut sesizări de nu știu câte ori, au schimbat modemul de 3 ori, alimentatorul, au tot umblat pe la stâlpi și tot degeaba. Nu se prind de unde o fi beleaua. Mă bate gândul să le dau un șut, dar mi-e cam greu să renunț la tv-ul digital de la ei.
Pai clar netul de la RDS o sa-ti mearga mai bine decat cel de la UPC.

Eu iti recomand sa te abonezi la internetul RDS, nu se compara fibra optica cu prostia de modem de la UPC.

La casa ai sansa chiar de gigabit de la RDS.

#9
jairu

jairu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 21.08.2010
Eu personal sunt extrem de curios cum se vor schimba contractele, in cat timp si ce oferte vor aplica, de contracte noi ar fi normal.
Altfel ca utilizator telemach salut aceasta schimbare, nu numai pentru pretul abonamentului cat si pentru grila de programe.

#10
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 catalinman, on 14th April 2012, 14:10, said:

Un lucru bun pentru tine :D
Mi-au fost ascultate rugaciunile...  :thumbup: Acum nu ma mai intereseaza prea mult daca RDS mai investeste sau nu in dth. Sa investeasca in Telemach...  :naughty:

 catalinman, on 14th April 2012, 15:09, said:

Pai clar netul de la RDS o sa-ti mearga mai bine decat cel de la UPC.
In 5 ani de cand am net de la RDS( cablelink 2 la 39 euro, deoarece fibra nu e operationala inca) am avut probleme de 3-4 ori, cand in urma unor furtuni pica si semnalul la catv...

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil o sa va bage grila nationala, intrand poate si R.T.L. 2, T.V. Paprika RO., F. & H. s.a.m.d.. :).

Apropo, Net-ul CableLink 2 costa 39 Lei, nu Euro. :)

Edited by alfa_alfa, 14 April 2012 - 14:37.


#12
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 jairu, on 14th April 2012, 15:30, said:

Eu personal sunt extrem de curios cum se vor schimba contractele, in cat timp si ce oferte vor aplica, de contracte noi ar fi normal.
Dupa cum scrie pe site-ul Telemach, contractele deja se schimba, se trece pe baza special. Grila se va schimba treptat. Ramane de vazut in cat timp. La contract nou, pe 12 luni ai luna abonarii gratuit.

 alfa_alfa, on 14th April 2012, 15:36, said:

Apropo, Net-ul CableLink 2 costa 39 Lei, nu Euro. :)
Corect! Din prea mult entuziasm probabil...  :naughty:

#13
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006
Programe retransmise DIGITAL oferite GRATUIT de Telemach abonatilor la Pachetul STANDARD

Programele HD sunt retransmise FULL HD (1080i).
ProTV HD este retransmis cu sunet stereo si AC3 (Dolby Digital 5.1).
U TV HD este retransmis cu sunet AC3 (Dolby Digital 5.1).

Programele SD din grupul Media Pro sunt comprimate MPEG4/H264.
Pentru receptia lor este nevoie de decodoare sau televizoare cu tuner MPEG4/H264.


Pentru receptia Pachetului Digital se va folosi un tv-set (LED, LCD sau  PLASMA) cu tuner DVB-t incorporat sau un set-top box (STB) DVB-t  compatibil MPEG4/H.264.
Receptoarele DVB-t MPEG2 vor putea receptiona doar programele comprimate MPEG2.

Programele pentru Adulti sunt difuzate in intervalul orar 01.00-05.00 conform Deciziei CNA nr.220 din 24.02.2011.

Abonatii care semneaza un nou contract pe firma RCS&RDS vor trece pe abonamentul de 25 Lei cu TVA inclus   incepand cu data de intrare in vigoare a contractului. Contractele semnate   pana in data de 15 ale lunii vor intra in vigoare cu 1 a lunii urmatoare.   Cele semnate dupa data de 15 ale lunii vor intra in vigoare cu 1 dupa inca o   luna.
Abonatii care acum au pachete de programe vor trebui sa rezilieze   pachetele si sa predea decodorul Dalvi. Abia dupa aceea vor putea trece pe   contractul RCS&RDS. Vor ramane doar cu pachetul Baza Special pana vor fi   disponibile in Piatra Neamt si pachetele de programe din oferta comerciala a   RCS&RDS.Pana la data de 30.04.2012 sunt valabile urmatoarele oferte:
- Contract pe perioada minima de 12 luni - gratuit luna conectarii pentru serviciile noi

Pentru mai multe detalii va asteptam la sediul firmei sau in Call Center la   telefon 0333 400401.
Sursa: http://www.machnet.ro/

#14
sir_petre

sir_petre

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 06.04.2008
Sint curios cum va fi retransmis gsp.tv in urma achizitiei facute de RCS&RDS.
MTV LIVE HD, Eurosport HD, Eurosport 2HD?
Pentru binele abonatilor sper ca tranzitia catre RCS sa dureze cit mai mult.


Fata de RCS&RDS in grila de programe aveti:
- MTV Live HD
- Eurosport HD
- Eurosport 2HD
- Baby TV
- Motors TV
- MTV Rocks
- MTV Dance
- MTV Hits
- VH1 Classic
- Cinemax 2
- Playboy TV
- Private Spice

58 lei pachetul full.

La Digi Cablu abonamentul este 25lei + 3lei chiria decodor(oferta regionala in care intra Digi Film) + 10lei Maxpack=38lei

Edited by sir_petre, 14 April 2012 - 15:05.


#15
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

 sir_petre, on 14th April 2012, 15:50, said:

Sint curios cum va fi retransmis gsp.tv in urma achizitiei facute de RCS&RDS.
La ora asta pe digital se vede super fain GSP TV. In analogic, e pe ultima frecventa din banda si se vede mai mult alb negru decat color si cu purici ca un maidanez...  :thumbup:

#16
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 megafanro, on 14th April 2012, 15:44, said:

Programe retransmise DIGITAL oferite GRATUIT de Telemach abonatilor la Pachetul STANDARD

Programele HD sunt retransmise FULL HD (1080i).
ProTV HD este retransmis cu sunet stereo si AC3 (Dolby Digital 5.1).
U TV HD este retransmis cu sunet AC3 (Dolby Digital 5.1).

Programele SD din grupul Media Pro sunt comprimate MPEG4/H264.
Pentru receptia lor este nevoie de decodoare sau televizoare cu tuner MPEG4/H264.


Pentru receptia Pachetului Digital se va folosi un tv-set (LED, LCD sau  PLASMA) cu tuner DVB-t incorporat sau un set-top box (STB) DVB-t  compatibil MPEG4/H.264.
Receptoarele DVB-t MPEG2 vor putea receptiona doar programele comprimate MPEG2.

Programele pentru Adulti sunt difuzate in intervalul orar 01.00-05.00 conform Deciziei CNA nr.220 din 24.02.2011.

Abonatii care semneaza un nou contract pe firma RCS&RDS vor trece pe abonamentul de 25 Lei cu TVA inclus   incepand cu data de intrare in vigoare a contractului. Contractele semnate   pana in data de 15 ale lunii vor intra in vigoare cu 1 a lunii urmatoare.   Cele semnate dupa data de 15 ale lunii vor intra in vigoare cu 1 dupa inca o   luna.
Abonatii care acum au pachete de programe vor trebui sa rezilieze   pachetele si sa predea decodorul Dalvi. Abia dupa aceea vor putea trece pe   contractul RCS&RDS. Vor ramane doar cu pachetul Baza Special pana vor fi   disponibile in Piatra Neamt si pachetele de programe din oferta comerciala a   RCS&RDS.Pana la data de 30.04.2012 sunt valabile urmatoarele oferte:
- Contract pe perioada minima de 12 luni - gratuit luna conectarii pentru serviciile noi

Pentru mai multe detalii va asteptam la sediul firmei sau in Call Center la   telefon 0333 400401.
Sursa: http://www.machnet.ro/

Mare bucurie pentru abonati. Oricum Telemach promova ofertele de internet ale RDS-ului din cate stiu. Insa odata cu achizitia de catre RDS, abonatii vor trebui sa treaca la oferta RDS care e mai saraca decat oferta veche Telemach.
Astfel pe HD, nu vor mai avea - MTV HD, Eurosport 1 & 2 HD. Iar pe SD nu vor mai avea Pachetul Plus ce includea Motors TV, Playboy si MTV-urile.
E hilara faza <<<Abonatii care acum au pachete de programe vor trebui sa rezilieze pachetele si sa predea decodorul Dalvi. Abia dupa aceea vor putea trece pe contractul RCS&RDS. Vor ramane doar cu pachetul Baza Special pana vor fi disponibile in Piatra Neamt si pachetele de programe din oferta comerciala a RCS&RDS.>>>
Care pachete din oferta comerciala RDS? In afara de MaxPack ce pachet mai exista la RDS?
Asa ca bine ati venit in familia RDS, cu programe mai putine, la pret mai mic, insa cu mult mult fotbal!

#17
carceanu

carceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,440
  • Înscris: 10.07.2009

 sir_petre, on 14th April 2012, 14:50, said:

Sint curios cum va fi retransmis gsp.tv in urma achizitiei facute de RCS&RDS.
MTV LIVE HD, Eurosport HD, Eurosport 2HD?
Pentru binele abonatilor sper ca tranzitia catre RCS sa dureze cit mai mult.


Fata de RCS&RDS in grila de programe aveti:
- MTV Live HD
- Eurosport HD
- Eurosport 2HD
- Baby TV
- Motors TV
- MTV Rocks
- MTV Dance
- MTV Hits
- VH1 Classic
- Cinemax 2
- Playboy TV
- Private Spice

58 lei pachetul full.

La Digi Cablu abonamentul este 25lei + 3lei chiria decodor(oferta regionala in care intra Digi Film) + 10lei Maxpack=38lei
plus History,o sa va para rau ca ati trecut fara voia voastra la rcs-rds

#18
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Eu nu am avut decat pachetul Baza la ei... si doar de History o sa imi para rau. Dar de la 35 la 25 de lei e o diferenta. Care, doar pentru 2-3 canale se justifica. Pierderea e mai mare pe partea de digital HD, unde era gratis pachetul ce avea Eurosporturile si Mtv HD... Dar per total ma bucur ca s-a spart hegemonia firmei lui Petric.  :naughty:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate