Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!
 

frecventa 338 Mhz-256QAM

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
SoftPediaForum11

SoftPediaForum11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.02.2011
De cateva zile nu mai receptionez programele de pe frecventa 338 Mhz-256QAM rds, avand problema la semnal  , respectiv pro tv hd, sport.ro hd, nat geo wild hd si acasa hd , celelalte mergand bine  .Trebuie sa mentionez ca receptionez programele prin DVB-t iar operatorii nu pot intervenii cu nimic . Ce pot sa fac ?

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,631
  • Înscris: 30.07.2003

View PostSoftPediaForum11, on 5th April 2012, 12:19, said:

nu mai receptionez programele de pe frecventa 338 Mhz-256QAM rds
Intreaba la RDS, ei sunt in masura sa-ti raspunda.

View PostSoftPediaForum11, on 5th April 2012, 12:19, said:

receptionez programele prin DVB-t
Ce legatura are DVB-T cu DVB-C (unde zici ca ai probleme) ?

Edited by neagu_laurentiu, 05 April 2012 - 11:32.


#3
SoftPediaForum11

SoftPediaForum11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.02.2011
am si dvb-t si dvb-c, problema consta in faptul ca nu mai merg programele hd de pe frecventa 338 Mhz-256QAM de cateca zile iar operatorii spun ca nu este treaba lor pentru ca nu am decodor

#4
BlueSoon

BlueSoon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,526
  • Înscris: 10.06.2006
Semnalul DVB-T nu ti-l distribuie operatorii, e transmis prin radio si nu pe cablu, deci nu te plangi unde trebuie.

Edited by FLORIN_MX, 05 April 2012 - 11:41.


#5
djsorin

djsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 01.08.2003

View PostSoftPediaForum11, on 5th April 2012, 12:19, said:

De cateva zile nu mai receptionez programele de pe frecventa 338 Mhz-256QAM rds, avand problema la semnal  , respectiv pro tv hd, sport.ro hd, nat geo wild hd si acasa hd , celelalte mergand bine  .Trebuie sa mentionez ca receptionez programele prin DVB-t iar operatorii nu pot intervenii cu nimic . Ce pot sa fac ?


Eventual scrie si tu orasul din care esti, poate primesti un raspuns

#6
SoftPediaForum11

SoftPediaForum11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 09.02.2011
vroiam sa zic de cei de la rds ca nu pot sa intervina, decat daca ai decodor de la ei

mai are cineva problema aceasta?

#7
DGHIA

DGHIA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 24.11.2010

View PostSoftPediaForum11, on 5th April 2012, 11:49, said:

vroiam sa zic de cei de la rds ca nu pot sa intervina, decat daca ai decodor de la ei

mai are cineva problema aceasta?
Si eu am problema aceasta, dar canalele respective se au frecventa de 426 Mz. Receptia o fac cu tv. LG ful HD. Din setarea  service imi spune ca am semnal puternic, 98 % dar calitate slaba la 10-15 %.

#8
bokkkdan

bokkkdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.06.2006
Si eu am aceeasi problema cu 338-256 QAM...in Bucuresti-Crangasi.Restul frecventelor merg bine inclusiv analogicul...

#9
helbet

helbet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 01.05.2006

View PostDGHIA, on 5th April 2012, 13:35, said:

Si eu am problema aceasta, dar canalele respective se au frecventa de 426 Mz. Receptia o fac cu tv. LG ful HD. Din setarea  service imi spune ca am semnal puternic, 98 % dar calitate slaba la 10-15 %.


De 3 zile am patit si eu asta in Sibiu. Am crezut ca are ceva TVul (LG). Dar vad ca mai sunt si altii cu probleme.
Chestia ciudata este ca receptorul SD Humax arata nivel de semnal 61% si calitate 100% si merge perfect, iar TVul arata nivel 95% si calitatea fluctueaza de nu pot prinde decat cateva posturi.. sau nici unul.

Acum nu stiu ce sa fac... Sa trimit TVul la service?..

Edited by helbet, 16 April 2012 - 00:56.


#10
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

View Posthelbet, on 16th April 2012, 01:54, said:

De 3 zile am patit si eu asta in Sibiu. Am crezut ca are ceva TVul (LG). Dar vad ca mai sunt si altii cu probleme.
Chestia ciudata este ca receptorul SD Humax arata nivel de semnal 61% si calitate 100% si merge perfect, iar TVul arata nivel 95% si calitatea fluctueaza de nu pot prinde decat cateva posturi.. sau nici unul.

Acum nu stiu ce sa fac... Sa trimit TVul la service?..
La Sibiu singura problema o poti avea pe frecventa 466Mhz (Digisport 2 HD, TVR 3, Test 1-11).
In rest, verifica cablurile, mufele, spliterele, samd. Daca mai ai probleme, suna la suport tehnic/relatii clienti.

#11
dic_star79

dic_star79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,600
  • Înscris: 09.01.2008
Aceiasi problema o am si eu pe frecventa 338-256 QAM , cam de o saptamana programele HD nu mai sunt vizibile...sunt mai mult invizibile.

#12
bokkkdan

bokkkdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 15.06.2006
Nu are nimeni vreo solutie?

#13
mariusx25

mariusx25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 13.12.2005
Pe unde va prin zona frecventei de care spui, se afla bruiatorul de semnal pentru hbo analog, nu ai ce sa-i faci, mai ales in cazul in care ai semnal apropiat de 50%.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate