Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

missing plan

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
marcys

marcys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 10.03.2012
problema e (am s-o definesc cat mai simplist ):

  ex fac un spline in sketch dau exit workbech...vreau sa folosesc instrumentul rib ...pt aceasta am nevoie de un plan...cand dau click pe plan din reference elements imi dispare spline-ul...ce setari sa fac sa imi apara ambele....am umblat prin options am cautat pe forumuri straine nam gasit nimic si problema asta o patesc si in surface am niste nervi...e de la versiune dar nu cred  

ps...cu cat ma bag mai adanc cu atat simt ca-s mai prost si tocmai ce am fost acceptat in practica la o firma de proiectare...innebunesc

#2
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008

View Postmarcys, on 30th March 2012, 13:47, said:

ps...cu cat ma bag mai adanc cu atat simt ca-s mai prost si tocmai ce am fost acceptat in practica la o firma de proiectare...innebunesc

Salut,

La ce firma ? De curiozitate....

Oricum , firma ar trebui intai sa va arate ce si cum daca la scoala nu ati invatat (serios)

#3
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 05.04.2006
Marcys..ai o exprimare de ma apuca groaza, lasind la o parte versiunea ta de limba romana, nu am reusit sa inteleg care e problema de care te-ai lovit. Incearca o alta exprimare, pune 2-3 imagini si te ajutam.

#4
marcys

marcys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 10.03.2012
Bine hai sa o luam romaneste ...sincer eram pe graba cand am scris


Ideea e ca am facut ceva setari sau am umblat pe undeva aiurea de am problema aceasta

Problema :

ok  fac un spline ii dau exit workbech apare ceva de genul (atach 1)



eu vreau sa atasez un plan (normal to curve) spline-ului dar cand dau click pe plan imi dispare spline-ul si trebuie sa selectez punctul si curba (atach 2) dar nu se vede spline-ul


Rezolvarea:?

@ferdo nu pot sa iti dau detalii despre firma tocmai ce am semnat un contract de practica  de saptaman viitoare cred ca o sa si incep practica propriu zisa dar mai intai or sa fie ceva traininguri cred iar la scoala ce am invatat e = cu -1 un singur semestru am facut la faculta.... eu am invatat pe langa scoala catia de prin carti si chiar ma descurc dar ma mai impotmolesc cateodata

Attached Files

  • Attached File  1.png   207.19K   25 downloads
  • Attached File  2.png   242.26K   24 downloads


#5
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
In primul rand verifica sa nu ai activat in setari "hybrid design", adica un solid body poate sa contina si elemente de wireframe. Cel putin pana mai capeti un pic de experienta optiunea asta te-ar face sa-ti cauti din greu entitatile pe ecran. Multe firme nici nu permit hybrid design pentru modelele lor. Nu cred sa il activat pentru ca planul s-ar pozitiona tot in body, ceea ce vad ca nu e cazul, dar e bine de stiut pe viitor.

Cel mai probabil ai activat un filtru de vizualizare doar a obiectului activ, ca in poza atasata. In clipa in care incerci sa faci un plan schimbi automat obiectul activ din solid body in open body si avand filtrul orice altceva iti dispare de pe ecran. Trebuie sa vezi in caseta marcata trei dreptunghiuri mici suprapuse vertical si totul ar trebui sa fie in ordine.
Attached File  setari.jpg   177.09K   20 downloads   Attached File  Only_current_body.jpg   71.54K   18 downloads

Edited by SIR, 01 April 2012 - 13:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate