Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri
 Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 

De unde aflu pretul metru patrat

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
12 răspunsuri în acest subiect

#1
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Stie cineva de unde pot afla pretul pietei pentru un metru patrat de teren dintr-o zona foarte nasoala din Colentina? Ma refer mai exact la zona in care este cimitirul Ghica Tei .

#2
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.107
  • Înscris: 06.08.2010
inteleg ca iti trebuie 3.5 mp...

#3
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.291
  • Înscris: 10.05.2005
Nu exista mercurial de terenuri.

Ciripesti cu vanzatorii si ala mai ieftin da tonul.

#4
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Nu-mi trebuie loc de veci, este vorba despre jumate dintr-o mostenire si celalalt mostenitor vrea sa-mi cumpere partea : )

#5
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 2.443
  • Înscris: 18.07.2011
Teren in (linga) cimitir este mai scump decit pentru constructii case  :naughty: , azi miine ne ingroapa vertical sa intram mai multi .

#6
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 112.762
  • Înscris: 13.06.2004
Off-topic: numele cimitirului este Reîniverii, nu Ghica-Tei.

#7
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.107
  • Înscris: 06.08.2010

 djl, on 27th March 2012, 02:57, said:

Off-topic: numele cimitirului este Reîniverii, nu Ghica-Tei.
cand vorbim de metrul cub, nu mai conteza denumirea corecta...

#8
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.095
  • Înscris: 07.07.2006
Reinvierii (fost Patrunjel pentru amatorii de istorie) e ala de la Obor, de pe Reinvierii si Masina de piine. Ghica-Tei e altul, in Toboc, peninsula de linga palatul Ghica, o zona chiar pitoreasca.

Uite un anunt imobiliar din zona - casa plus teren http://anunt-web.ro/...latul-ghica-an-
Alt anunt doar teren http://www.e-oferta....0mp-60000e.html

Daca e la Soseaua Petricani e mai scump, acolo poti face service auto, spalatorie, magazin etc.

#9
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Exact la zona aceea ma refer Toboc Tei, in spatele parcului Plumbuita, zona cu lacul Plumbuita cu soseaua Petricani, mai exact ma refer la intrarea Palamidei care se afla langa strada Gimalau, partea mea de mostenire este teren de 130 mp din suprafatza totala de 260 mp, jumatate de casa adica 2 camere cu hol din caramida si paianta plus vreo 3 - 4 magazii de scanduri, nu mai stiu exact ca n-am mai fost pe acolo de ani de zile.

Celalalt mostenitor mi-a facut oferta de 10 000 - 15 000 de euro si nu-mi dau seama daca este mult sau putin pentru ca desi este in Bucuresti, zona o fi pitoreasca dar e plina de tigani pe acolo, strada neasfaltata, fara utilitati, etc, si cele doua camere sunt nerenovate de ani de zile dar chestia e ca la suma pe care mi-a oferit-o mie nu-mi ajunge sa-mi iau nici macar o garsoniera conf 3 undeva mai pe la periferie sau chiar intr-o zona undeva pe langa Bucuresti.

#10
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Am vazut ca se cere minim 200 euro pe mp, am facut un calcul si mi-a iesit 24 000 numai pe teren, dar poate o sa zica ca e prea mult ca nu e strada ci intrare adica are decat un acces si la celalalt capat e inchisa plus ca nu e asfaltata, n-are utilitati si mai sunt si tigani pe deasupra (nu stiu daca o sa se tina cont si de faptul ca sunt tigani) :P

#11
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Am fost ieri si am vorbit cu celalat mostenitor (eu cu sora mea) si a zis ca mai mult de 10 000 euro sunt slabe sanse sa ne ofere, si in pretul asta intra terenul de 130 mp si partea mea din casa, (2 camere + hol) si magaziile anexe din curte.

Se bazeaza pe faptul ca partea mea din casa nu e renovata de ani de zile si nu are curent/apa/gaze, si mai ales pe faptul ca nu cumpara nimeni in zona aia, cu atat mai putin jumatate de casa (in starea in care e) + teren si de aia isi permite sa ne ofere asa de putin.

Am fost si la o agentie imobiliara din zona si am intrebat, a zis agentul cu care am discutat ca "ne da bine" fiindca e nenorocire ce e in zona aia, tigani, mizerie, lipsa utilitati, etc. si ca agentiile nu se baga acolo si ca daca altii vand cu 200 euro mp in zona aia asta nu inseamna ca au si cumparatori. dar sincera sa fiu agentul mi s-a parut cam aerian si am nevoie si de alte pareri.

Va rog frumos daca se poate sa nu ignorati si sa-mi dati niste pareri serioase, nu la misto, pls. :)

#12
simonisq

simonisq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 216
  • Înscris: 03.12.2011
Chiar nici o parere ... ? Oh well atunci  :thumbdown:

#13
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.095
  • Înscris: 07.07.2006
Ce sa zic, nu lucrez in bransa. Intr-adevar, locul unde e terenul e nasol, nici macar nu e la strada, asa ca nu ai sanse sa iei 200 pe metru. Incearca si tu sa mai negociezi, cere 15000, dar pina la urma accepta si 10000. Alternativa e sa ai un teren cu care nu ai ce face. Sau ofera-i tu celuilalt 10000, si pe urma vezi cu cit poti vinde totul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate