Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 

Galaxy i9001 vs HTC Evo 3d

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
intradevar exista suport de la echipa CM pentru SGS si HTC, insa exista si variante portate de la variantele oficiale (ex  SGS II, Htc One V)

dar cam atat despre experienta ta in domeniu domnule S3Se7

oricum ce sa zic, eu doar mi-am exprimat un punct de vedere personal legat de LG. Chiar nu trebuia sa o iei personal.

#20
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
mai jos un post de la sfarsitul anului trecut :

Eu nu iti pot spune decat ca din cele trei pe care le-ai enumerat tu, respectiv Lg Optimus 2X, HTC Desire S si Samsung Galaxy S Plus, as cumpara Samsung-ul doar pentru ca are, dupa parerea mea, cel mai bun raport dintre calitate si pret. HTC a fost dintotdeauna mai scump deoarece sunt telefoane bussiness (carcase din metal, HTC Sense & shit). LG este ceva mai ieftin decat restul deoarece e mai slab calitativ (nu spun ca e la pamant dar nici nu se compara cu Samsung sau cu HTC). Samsung e cu pretul cel mai corect, zic eu.

Eu ma uit la preturi pe site-ul http://www.telefonultau.eu (nu e reclama, ci doar o indrumare spre un site).

Orice ai alege, sa il folosesti sanatos!


autorul stimabilul S3Se7

#21
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,061
  • Înscris: 02.09.2005
asa si, ce-i cu asta? baiatul avea preconceptii, la fel ca si tine, iar intre timp (indrumat sa se duca sa vada live acele telefoane) si-a schimbat parerea preconceputa despre lg.

ca idee, ai tinut vreodata in mana 2x-ul? ai vazut vreodata unul ca sa vezi din ce materiale e facut? ai butonat vreodata 2x-ul? sau tu povestesti ziua pe forum ce visezi noaptea?

eu nu zic ca 2x e miezul telefoanelor, dar e peste multe samsunguri atat pe parte de calitate a materialelor cat si pe parte de hardware...

#22
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Ce-i aici, fan-club-ul LG? :huh:

View Postemirea, on 25th March 2012, 17:01, said:

Galaxy i9001 vs HTC Evo 3d??
HTC Evo 3D. Mai poti cere detalii pe topicul dedicat: http://forum.softped...howtopic=763008

#23
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

View Post101010, on 26th March 2012, 10:04, said:

Ce-i aici, fan-club-ul LG? :huh:


HTC Evo 3D. Mai poti cere detalii pe topicul dedicat: http://forum.softped...howtopic=763008
M-ai dezamagit..:(
Nu ,dar e clubul "buget" Smartphone,si in buget de 12 milioane O2X e cel mai bun :)Evo 3d chiar e o prastie cu mult LAG

#24
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostRexob, on 26th March 2012, 10:27, said:

Evo 3d chiar e o prastie cu mult LAG
Mai taie din ele, da-le dreaq... Ce facem acum, comparam LG cu HTC? De cand si pana cand?

Nu zic, LG-urile sunt telefoane excelente, au avansat foarte mult, dar totusi... HTC e HTC.

#25
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

View Post101010, on 26th March 2012, 19:12, said:

Mai taie din ele, da-le dreaq... Ce facem acum, comparam LG cu HTC? De cand si pana cand?

Nu zic, LG-urile sunt telefoane excelente, au avansat foarte mult, dar totusi... HTC e HTC.
Sensation de 1800 lei nu se pune cu un LG de 1200? Eu zic ca , HTC nu mai e HTC !

#26
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012

View PostRexob, on 26th March 2012, 20:01, said:

Sensation de 1800 lei nu se pune cu un LG de 1200? Eu zic ca , HTC nu mai e HTC !


nu, nu se pune dar un Evo3d se poate pune cu un LG??

tu zici, e doar parerea ta si oricum nu te vad sa aduci argumente in acest sens.

#27
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Personal si nu numai,cred ca O2X este ceva mai bun decat Evo3D.

http://forum.softped...m...&p=11211820

#28
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

View PostRexob, on 26th March 2012, 20:01, said:

Sensation de 1800 lei nu se pune cu un LG de 1200?
Ti-as raspunde, dar pe bune ca nu inteleg sensul intrebarii de mai sus. :habarnam:

View Postferibalint, on 26th March 2012, 21:51, said:

Personal si nu numai,cred ca O2X este ceva mai bun decat Evo3D.
Adica si personal si impersonal, nu? :)

#29
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,061
  • Înscris: 02.09.2005
evo 3d este un telefon bun dar inca are destule probleme (uitati-va pe topicul dedicat si o sa vedeti ca mai mereu e cineva care sa se planga de ceva)... plus de asta, daca nu ma insel, acest telefon costa la lansare 2600 ron...cum de costa acum 1200?

#30
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Din cate am inteles dintr-un alt topic recent, cei de la HTC au vazut ca nu se prea vindea si au decis sa-l ieftineasca pana aproape de pretul de productie pentru a concura cu unele modele de la LG.

#31
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012

View PostHider141, on 27th March 2012, 08:43, said:

Din cate am inteles dintr-un alt topic recent, cei de la HTC au vazut ca nu se prea vindea si au decis sa-l ieftineasca pana aproape de pretul de productie pentru a concura cu unele modele de la LG.

Nu vreau sa se mai oftice nimeni dar eu nu pot sa inteleg comparatiile si afirmatiile pe care le faceti voi.

Cum sa concureze cei de la HTC cu cei de la LG?Din punctul meu de vedere e ca si cum ai compara un
Ford cu un BMW.

Intradevar scaderea de pret a fost socanta si brusca.

#32
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Atunci de ce nu iti cumperi HTC si cu asta basta.
Ca vad ca ne uzam degeaba tastatura,ai vrut opinii le-ai primit...dar vad ca nu iti convine raspunsul.

Edited by feribalint, 27 March 2012 - 09:15.


#33
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View Postandreida, on 27th March 2012, 10:06, said:

Nu vreau sa se mai oftice nimeni dar eu nu pot sa inteleg comparatiile si afirmatiile pe care le faceti voi.
Cum sa concureze cei de la HTC cu cei de la LG?Din punctul meu de vedere e ca si cum ai compara un
Ford cu un BMW.
Asa cum cei de la Ford au modele bune si destul de rezistente, iar cei de la BMW au modele la care dupa maxim 2-3 ani se duce navigatia sau computerul de bord, la fel si cei de la LG au modele ce concureaza cu HTC.
La fel ca ceilalti, iti recomand calduros sa iei in mana un LG O2X sau LG O3D inainte de a arunca cu gunoi in ei, sa vezi ca au carcase si finisaje cel putin la fel de bune ca eternele HTC-uri.

Edited by Hider141, 27 March 2012 - 09:20.


#34
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Nu eu sunt initiatorul topicului, eu folosesc terminale HTC si nu de azi de ieri sunt la al 8-lea model.

Problema e ca initiatorul topicului cerea opinii legat de Samsung& HTC, insa ati sarit voi repede,
fanaticii LG.

#35
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Mai ales atunci cand vorbesti despre un produs pe care nu l-ai avut niciodata si habar nu ai cum functioneaza.

Edited by feribalint, 27 March 2012 - 09:28.


#36
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Esti foarte frustrat Feri. De ce tot tragi concluzii??

Am spus doar ca eu personal folosesc HTC, poate cineva din familia sau anturajul meu foloseste LG.
Poate am vazut mai multe telefoane LG decat tine.

De ce tot consideri ca vorbesc in necunostinta de cauza?

Repet, faptul ca tot discutam noi aici nu are nicio relevanta niciunul neavand o parere avizata. Cauta
top-uri, informatii de specialitate si vezi unde se afla HTC si unde se afla LG.

Edited by andreida, 27 March 2012 - 09:35.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate