Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Picturi cu markerul

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Salutare!

Hobby: inscriptionarea  / pictarea pe diverse suporturi dar nu cu vopsea / pensule, mai exact nu in modul clasic... ci cu markerul.

Poate pare ciudat, dar se pot face o multime de nebunii cu markerele inteligente, nu cu chinezariile de le gasim la mai tot pasul prin papetarii... si aici ma refer la markere pe baza de apa, nu pe baza de alcool, cu vopsea opaca ce nu permite imbinarea / amestecarea culorilor...

Ceva pasionati pe aici?

#2
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 05.09.2005
nu ai si tu o poza, ceva, sa vedem cum arata?

#3
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Da, poti vedea mai jos ceva poze facute zilele trecute...  :peacefingers:

Attached File  P3221093_2.jpg   782.13K   102 downloads Attached File  P3221094_2.jpg   360.28K   89 downloads Attached File  P3221111_2.jpg   1.35MB   73 downloads Attached File  P3221118_2.jpg   198.83K   87 downloads Attached File  P3221128_2.jpg   186.8K   102 downloads

Cat despre cum arata, ce anume sa arate?  :P Asta cred ca e mai putin relevant...
Ideea este ca se poate picta si altfel!  :coolspeak:

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Mazgaleli din astea poate face si un copil de 2 ani fara suparare. Credeam ca vad ceva arta facuta cu markerul.

#5
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Mazgaleli?  :rolleyes: Depinde acum... gusturile nu se discuta si stim prea bine asta. Ce-ti place tie, mie poate-mi pute si invers... dar daca tot ai pomenit de arta, ce zici de pozele de mai jos?

Attached File  2.jpg   16.33K   84 downloads Attached File  5.jpg   8.94K   101 downloads

Eh, iti vine sa crezi ca sunt facute cu markerul?  :)

#6
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Ma gandeam ca vad ceva de genul: http://imgur.com/a/aZips .

#7
Sysu99

Sysu99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.04.2012
De unde se poate cumpăra un astfel de marker?

#8
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006
Pai ar trebui sa le gasim pe la mai toate librariile mari, cel putin in Piatra Neamt am inteles de la un prieten ca se gasesc deja... dar stiu ca-s destul de scumpe...

Uite un video de tip Body Painting...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZmdkBUoAA44?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
mirceaba

mirceaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 01.11.2008
ma gandesc daca nu ati putea face desenele pe foaie retroproiectoare. apoi cu acu`intepari pe contur, si cu marker negru pe deasupra....

dar markere cu alcool sau xylitol, nu umerg?

#10
Catalin S.

Catalin S.

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 01.02.2006

View PostRandomHero, on 30th March 2012, 21:31, said:

Ma gandeam ca vad ceva de genul: http://imgur.com/a/aZips .

Pai ceva in genul asta s-a facut de curand si daca nu ma insel parca am postat ceva saptamanile trecute pe forum... si da, tot legat de incaltaminte sport...  :peacefingers:

View Postmirceaba, on 24th April 2012, 04:14, said:

ma gandesc daca nu ati putea face desenele pe foaie retroproiectoare. apoi cu acu`intepari pe contur, si cu marker negru pe deasupra....

dar markere cu alcool sau xylitol, nu umerg?

N-am incercat... da totul e posibil...  :thumbup:

Alte poze...
Din pacate am mai multe de tip "bodypainting" dar mi-e ca o sa contravin regulamentului...

Bodypainting...
Attached File  bodypainting1.jpg   53.96K   19 downloads Attached File  bodypainting2.jpg   81.07K   14 downloads Attached File  bodypainting3.jpg   75.39K   22 downloads

Mouse...
Attached File  mouse1.jpg   43.99K   17 downloads Attached File  mouse2.jpg   42.79K   17 downloads

Textile...
Attached File  geanta1.jpg   59.12K   14 downloads Attached File  portofel.jpg   38.68K   14 downloads

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate