Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit
 

testere parfumuri ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.445
  • Înscris: 30.07.2009
salut.

Exista vreun site de unde pot sa comand testere mici, pagini parfumate sau hartiutze parfumate ale  parfumurilor importante  existente pe piata (gen armani, gucci,

d&g....etc) ???

Caut un parfum caruia nu-i stiu numele...stiu doar iz-ul specific lui....

Multumesc anticipat !!!

De preferat, fara caterinca... :nonobad:

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.009
  • Înscris: 05.02.2008
Dar e asa de greu sa te deplasezi pana la primul Mall/magazin mai mare si sa cauti acolo ? :huh: De ce sa dai banii aiurea pe testere ?

#3
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.445
  • Înscris: 30.07.2009
daca mirosi mai mult de 3-4 parfumuri la mall nu mai intelegi mai nimic dupa aceea....care cum e...

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postmngx, on 22nd March 2012, 23:41, said:

daca mirosi mai mult de 3-4 parfumuri la mall nu mai intelegi mai nimic dupa aceea....care cum e...

Au acolo hartiute de testat...le iei cu tine acasa  :thumbup:

#5
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.445
  • Înscris: 30.07.2009

View Postlawrence38, on 23rd March 2012, 08:22, said:

Au acolo hartiute de testat...le iei cu tine acasa  :thumbup:
e si asta o solutie dar nu stiu cum o sa ma priveasca vanzatoarea cand o sa stau o gramada de timp sa le incerc pe toate....parca vad ca ma intreaba: "tu chiar vrei sa cumperi sau..."  :confuzzled:


View Postlawrence38, on 23rd March 2012, 08:22, said:

Au acolo hartiute de testat...le iei cu tine acasa  :thumbup:
e si asta o solutie dar nu stiu cum o sa ma priveasca vanzatoarea cand o sa stau o gramada de timp sa le incerc pe toate....parca vad ca ma intreaba: "tu chiar vrei sa cumperi sau..."  :confuzzled:

Editat de mngx, 23 martie 2012 - 08:44.


#6
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007

View Postmngx, on 23rd March 2012, 09:43, said:

e si asta o solutie dar nu stiu cum o sa ma priveasca vanzatoarea cand o sa stau o gramada de timp sa le incerc pe toate....parca vad ca ma intreaba: "tu chiar vrei sa cumperi sau..."  :confuzzled:


e si asta o solutie dar nu stiu cum o sa ma priveasca vanzatoarea cand o sa stau o gramada de timp sa le incerc pe toate....parca vad ca ma intreaba: "tu chiar vrei sa cumperi sau..."  :confuzzled:

E datoria/meseria ei sa stea dupa tine si sa fii multumit.
Eu cumpar de la departament.

Editat de Ulpiatraiana, 23 martie 2012 - 08:47.


#7
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.009
  • Înscris: 05.02.2008
Sunt multi (in Occident) care se duc la perfumerie sau oricare alt magazin "for that matter", vad, incearca, probeaza (online n-ai cum sa-ti dai seama de masuri)...apoi cumpara online pentru ca e mult mai ieftin/comod de comparat preturi. :rolleyes: Nu mi se pare nimic anormal in asta. Am facut si eu asta de cateva ori :P

#8
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 11.537
  • Înscris: 05.06.2009
mngx, poti cere ajutorul vanzatoarei, ii descrii cam ce aroma cauti, daca e o vanzatoare cu experienta si cunoaste "meserie", iti va indica anumite marci, sa vezi daca se potrivesc cu ceea ce iti doresti

poti lua acasa testerele. daca vrei sa mirosi in magazin, vezi ca ar trebui sa aiba la rafturile cu parfumuri niste recipiente cu cafea boabe sau rasnita; acelea sunt puse special ca sa-ti "cureti" nasul intre doua mirosiri de testere.

#9
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.767
  • Înscris: 27.05.2011
Chiar si cu toate boabele de cafea din lume, dupa 3 parfumuri diferite nu mai reusesti sa le distingi pe celelalte!

So, baga bine in cap ceea ce cauti, si incearca sa te limitezi la maxim 3 parfumuri o data.

Daca nu ti-a convenit, revino peste vreo 15 minute, o jumate de ora si incearca alte 3. Oricum, tinand cont ca in interiorul magazinului aerul este deja imbacsit de o amestecatura de 100 de parfumuri, ceea ce mirosi acolo nu e deloc reprezentativ pentru mirosul "adevarat" al parfumului care il testezi.

#10
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.780
  • Înscris: 06.09.2007
Azi ma duc sa-mi cumpar chanel chance -eau tendre pentru prima data,pina acum am folosit vairanta clasica de seara.L-am testat ieri si imi place cum miroase,fin/usor/feminin.

Fișiere atașate



#11
razvan_shop

razvan_shop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 47
  • Înscris: 13.02.2008
FragranciaShop.Ro au parfumuri si cosmeticein promotie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate