Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Riddick 3 (2013)

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Iata inca un film pe care il voi astepta cu nerabdare! Pana la anul imi voi roade unghiile :) Primele 2 parti mi-au placut la nebunie (actori, efecte, subiect), iar daca acesta va fi 3D (mai mult ca sigur asa va fi) placerea va fi maxima!!!!

http://www.imdb.com/...250/plotsummary

Quote

The film opens with the protagonist - a wanted convict - being left for dead on a hostile, sun-scorched planet. However, Riddick is very much alive and soon finds himself fighting for survival against deadly alien predators, one of which you can see here.

The only way off the desolate rock is for Riddick to activate an emergency beacon, alerting mercenaries who descend on the planet in search of their lucrative bounty.?
The first ship to arrive carries a new breed of mercenary bounty hunter, more lethal and violent than previously encountered by Riddick. Yes, they definitely look like a scruffy bunch, although the female mercenary, played by the sultry Katee Sackhoff (aka Starbuck of BSG) could definitely turn a few heads in any bar on any planet.

In addition to Vin Diesel, the film stars Urban (Star Trek, The Bourne Supremacy) as Vaako, and introduces Santana, the captain of the mercenary ship; Matt Nable (Killer Elite) as Boss Johns; Katee Sackhoff (TV's Battlestar Galactica) as the Nordic mercenary Dahl; and Bokeem Woodbine (Total Recall reboot) as bounty hunter Moss.??

The upcoming sci-fi thriller is slated to hit theaters in 2013.
Attached File  riddick_3_movie.jpg   93.29K   17 downloads

Mai e mult pana la anul, dar sper sa merite asteptarea fiind un pasionat al filmelor de genu!!!

Edited by Engineer_xxl, 19 March 2012 - 13:21.


#2
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 Engineer_xxl, on 19th March 2012, 13:20, said:

Iata inca un film pe care il voi astepta cu nerabdare! Pana la anul imi voi roade unghiile :) Primele 2 parti mi-au placut la nebunie (actori, efecte, subiect), iar daca ...
Care au fost primele 2 ?...eu stiu doar una

#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Nasol  <_<
Nu mi-au placut nici celelalte parti !

#4
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012
Pitch Black - A fost un film bestial, nici nu stiam cine este Vin Diesel.
The Chronicles of Riddick (2004) - L-am vazut tot timpul ca un film separat, ceva efecte speciale de zici ca esti în vreun joc, asta prin 2004 când este facut filmul.
Concluzia: Asteptam, anul asta chiar avem câteva filme frumoase pe pista "De Vazut!"

Si stiam ca am mai vazut un desen:
The Chronicles of Riddick: Dark Fury (Video 2004)
http://www.imdb.com/title/tt0407658/

#5
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011

 AirGod, on 19th March 2012, 13:40, said:

Pitch Black - A fost un film bestial, nici nu stiam cine este Vin Diesel.
The Chronicles of Riddick (2004) - L-am vazut tot timpul ca un film separat, ceva efecte speciale de zici ca esti în vreun joc, asta prin 2004 când este facut filmul.
Concluzia: Asteptam, anul asta chiar avem câteva filme frumoase pe pista "De Vazut!"

Singurul acceptabil cu Diesel care imi vine in minte este The Iron Giant.  :lol:

#6
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,448
  • Înscris: 10.08.2005

 DIVX2006, on 19th March 2012, 13:36, said:

Care au fost primele 2 ?...eu stiu doar una
iar eu deja stiu 3
2 live-action
1 animtated

 tom_1133, on 19th March 2012, 13:36, said:

Nasol  <_<
Nu mi-au placut nici celelalte parti !
atunci nu ar trebui sa fie nicio problema, nu o sa dai bani la cinematograf.

#7
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Cele animate sunt.... animate, nu le consider sa aibe legatura cu filmele cu Vin Diesel...

Cele 2 filme ar fi: Pitch Black si Chronicles of Riddick.

#8
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012

 Charger, on 19th March 2012, 13:44, said:

Singurul acceptabil cu Diesel care imi vine in minte este The Iron Giant.  :lol:
Nu am vazut filmul asta.
A scos câteva filme frumoase, seria The Fast and the Furious... a fost anosta fara el.


 Engineer_xxl, on 19th March 2012, 13:57, said:

Cele animate sunt.... animate, nu le consider sa aibe legatura cu filmele cu Vin Diesel...

Cele 2 filme ar fi: Pitch Black si Chronicles of Riddick.
Este pacat ca nu prea vezi Animate la Cinematograf, acuma aflai ca au scos si: http://www.imdb.com/title/tt0809435/
Hellboy: The Science of Evil (Video Game 2008) - Asta deja trebuie cautat pe google.

#9
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 Engineer_xxl, on 19th March 2012, 13:57, said:

Cele animate sunt.... animate, nu le consider sa aibe legatura cu filmele cu Vin Diesel...

Cele 2 filme ar fi: Pitch Black si Chronicles of Riddick.
merci....mi-am amintit ca le-am vazut pe ambele :peacefingers:

#10
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Din punctul meu de vedere e o serie .."ciudata".De obicei filmele din aceeasi serie sunt de acelasi gen.Dar Pitch Black si Chronicles of Riddick imi par a fi 2 filme de genuri total diferite.Pitch Black mi-a placut , CoR , nu prea.Tind sa cred ca partea a III-a va fi in genul CoR , ca asta se vinde in ziua de azi..mai ales daca va fi 3D.

#11
Puggy

Puggy

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.07.2010

 Dany noob, on 27th March 2012, 17:24, said:

Tind sa cred ca partea a III-a va fi in genul CoR , ca asta se vinde in ziua de azi..mai ales daca va fi 3D.

Măi, îl urmăresc pe Diesel, pe pagina lui oficială de pe Facebook și spunea la un moment dat acolo că această parte va fi mai apropiată de ”Pitch Black”, mai ales din cauza bugetului. A și pus acolo niște poze din timpul filmărilor și pare destul de... rudimentar la nivel de efecte speciale, ceea ce, în comparație cu ”The Chronicles of Riddick” tind să cred că va fi un lucru bun. Mi-a plăcut stilul în care a fost filmat primul.

#12
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008
Primul film l-am vazut pe hbo(pitch black ala) si la vremea aia (acum vreo 8 ani) mi s-a parut dragut si original.
Cronicles : cum zice unu mai sus, nu are absolut nicio treaba cu primul, bate catre mizerie d-aia gen star wars.........fail total
Daca partea a-III-a o sa fie in maniera cum a fost jocul video scos prin 2005, si pe care il recomand ca gen, un fel de stealth shooter&action : Escape from Butcher bay, poate o sa mai fie ceva de vizionat cat de cat..

#13
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Mie unul mi-au placut ambele filme (sunt un fan al filmelor de genu)... CoR s-a vrut sa fie un film SF de actiune si asta a si fost!
Oricum tot pe pagina lui Vin Diesel de pe facebook am citit ca in curand se va anunta si data lansarii filmulu :)

#14
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
mult mai bun chronicles of riddick,ar fi fain sa mearga in continuare pe firu asta

Edited by bilibistrocizel, 25 April 2012 - 13:19.


#15
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005

 AirGod, on 19th March 2012, 14:40, said:

Pitch Black - A fost un film bestial, nici nu stiam cine este Vin Diesel.
The Chronicles of Riddick (2004) - L-am vazut tot timpul ca un film separat, ceva efecte speciale de zici ca esti în vreun joc, asta prin 2004 când este facut filmul.
Pitch Black mi-a placut la nebunie, The Chronicles of Riddick nu.

Sper ca al treilea film sa semene cu Pitch Black, dar la cata lume a vazut doar The Chronicles ma cam indoiesc.

#16
bilibistrocizell

bilibistrocizell

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 117
  • Înscris: 13.07.2012
http://www.allentto....first-look.html

#17
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
al 2-lea a fost misto(l-am si revazut recent la tv), primul cam simplut.

#18
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 14.04.2010
Nenea Vin Diesel tocmai a anuntat pe pagina lui de Facebook ca lansarea filmului va fi in 6 Septembrie 2013  ... e ceva de asteptat, dar speram sa merite. Insa inainte de toate sa vina si un trailer ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate