Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele
 

Mozilla Firefox 14

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#91
gnotiseuton

gnotiseuton

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 30.07.2005

View PostGeorgeGeo, on 16th August 2012, 22:21, said:

Cititi paginile 1 si 2 aici cu ce s-au confruntat din luna iulie si august. Sunt multe de citit si de luat invataminte.


Multumesc @GeorgeGeo pentru link.Nu stiam de el si trebuie sa recunosc ca este bine sa citim,dar mai important sa tinem seama de sfaturile ce le aflam despre fiecare antivirus prezentat acolo si alte informatii utile!
Cu aceasta ocazie am aflat ca Romania se afla pe locul trei cu cele mai multe calculatoare infectate.Din acest motiv si ingrijorat ca McAfee-ul meu nu apara bine pc-ul meu si tinind cont si de diagnosticul dat de tine mai sus,ca o posibila explicatie a blocarii lui Firefox,am facut un QuickScan cu Betdefender{de foarte mult timp nu-l facusem}.Din fericire antivirusul online n-a gasit nici o urma de virus pe calculatorul meu.Ceea ce stiam si inainte dar acum ca mai am o proba in plus ca problema browserul nu vine de la virus,trebuie sa caut sursa sau aplicatia ce duce la intepenirea Firefoxul?De aceea doream sa stiu de la cineva care cunoaste acest gen de probleme sa-mi spuna cum se poate rezolva?In acest sens intreb daca suita de la Adobe instalata,precum vedeti din screenshot,ar putea sa explice blocajele browserelui odata instalate ultimele versiuni,seria 11,ale Flash Playerului?
Deocamdata,dupa ce am dezinstalat ultimele versiuni ale Flash Playerului,am revenit la versiunea a 10!Nu stiu cit este de valabil el si pentru site-uri unde se cere versiunea 11-a?

Attached Files


Edited by gnotiseuton, 16 August 2012 - 22:43.


#92
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
instalati versiunea 11.4.402.265 de flash pentru cei care au probleme .

#93
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Saptamana trecuta spuneam ca am inceput sa folosesc si eu Google Chrome. Na, ca am revenit la Firefox. Nu am ce sa fac, Firefox are tot ce imi trebuie, nu as putea sa stau fara acest browser. Nu mai conteaza ca exista alt browser un pic mai rapid, ideea e ca fara Firefox nu pot naviga linistit :)

#94
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View PostParanoir, on 23rd August 2012, 11:40, said:

Saptamana trecuta spuneam ca am inceput sa folosesc si eu Google Chrome. Na, ca am revenit la Firefox. Nu am ce sa fac, Firefox are tot ce imi trebuie, nu as putea sa stau fara acest browser. Nu mai conteaza ca exista alt browser un pic mai rapid, ideea e ca fara Firefox nu pot naviga linistit :)
si eu am trecut inapoi pe mozilla , nu mai sunt probleme cu flash-ul.

#95
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
Si eu am trecut acum ceva timp pe Chrome si nu am rezistat mai mult de o saptamana :) Viteza este putin mai mare, nu foarte mult dar are multe lipsuri si aceeasi senzatie de nesiguranta am avut-o si eu.
[ http://www.bioteck.net/images/blog/ff_vs_ie.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate