Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Intrebare despre durere testiculara

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
adyquatre

adyquatre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2007
Buna tuturor
Deci la inceput m-a durut in partea dreapta jos (sub apedice) dupa care simteam ceva incordat , au aparut dupa cateva zile ca o febra musculara la abdomenu inferior , durere la coaste si sub coaste in stanga (poate am facut eu ceva efort , nu stiu). Mi-au aparut si dureri ( si intepaturi )  in stanga jos dar rar. Dupa ce mi-a trecut durerea si acel ceva incordat in partea dreapta jos am inceput sa simt un disconfort la testicule ulterior sa inceapa sa ma doara. De ieri ma doare ca si cum m-as fi lovit in talpa de la picioru drept (din cate imi amintesc nu m-am lovit ) , ah am uitat sa mentionez ca am avut si ceva dureri in piept dar nu prea mi-au dat atentie.Poate m-am racit (am iesit putin dezbracat afara ) dar tot de ieri ma simt slabit si ma doare putin capul.
Cam astea sunt simptomele mele , scuzati de gramatica dar sunt disperat nu stiu ce sa fac . Am vrut sa ma duc la un control medical dar nu lucrez , nu am platit CAS , asigurare medicala , si nu imi permit un control sau mai ales un tratament si deaceea m-am lasat timp de 2 saptamani. Daca este cineva care imi poate raspunde cam ce as putea avea , consecitnte , tratament etc. Multumesc mult

#2
Motos

Motos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.07.2010
Medic de familie, o sa iti dea o trimitere...

#3
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

 adyquatre, on 3rd March 2012, 22:48, said:

Buna tuturor

durerea testicula probabil este un varicocel, majoritatea stagneaza in evolutie si scapi fara operatie

restul trebuie investigate de aproape

Edited by orlovisk, 04 March 2012 - 04:32.


#4
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Daca zici ca ai iesit in frig, posibil sa ai o mica infectie si se trateaza prin antibiotice daca te duci la doctor.

#5
adyquatre

adyquatre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2007
Multumesc tuturor de raspunsuri , am sa consult medicul maine. Sper sa aveti dreptate si sa scap fara operatie.

Edited by adyquatre, 04 March 2012 - 09:25.


#6
adyquatre

adyquatre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2007
Deci m-am dus la medicul urolog , tin sa precizez ca nu  am avut trimitere ( nu am asigurare , si se poate plati o chitanta care iti acopere un control ) supriza a fost ca acest doctor nu accepta sa platesti chitante, buun... am intrat i-am explicat situatia , ce simptome am si  mi-a raspuns : "Nu au legatura simptomele , stai linisitit nu ai nimic" mi-a mai zis ca " Oricum daca patesti ceva nu te interneaza nimeni" ca si cum as fi avut ceva . Pana nu i-am pus banii pe masa sustinea tare ca nu am nimic . dupa a scos o foaie si a zis " Hai fie , zi cum te numesti " WTF :o si mi-a prescris un medicament la vrajeala , Tador , cand am dat sa ies afara mi-a zis sa stau linistit am decat o mica infectie si daca nu imi trece sa ma duc inapoi la el cu foaia aia , ce? sa ma duc sa ii mai dau bani? adica asta e bataie de joc? lasi omu sa moara ca sa iti faci tu banu gros? pentru cateva zeci de lei in plus WTF. La romanica daca nu ai bani te lasa doctorii astia sa mori acasa in chinuri ca pe ei ii doare la banana sa isi faca lovelele restu-i kitsch . Sa le dea dzeu asa cum fac ei...

Ce sa fac oameni buni? trebuia sa ii dau bani la fiecare vorba pe care o scotea pe gura aia a lui? Sa iau pastilele alea? Pe aici nu prea mai sunt doctori urologi...
Cand am luat de la farmacie Tadoru , mi-a zis farmacista sa il iau doar cand ma doare.... deci asta imi alina durerea nu mi-o vindeca? :o Bata-va dzeu de doctori , foame de bani. Mai sunt si oameni care s-au facut doctori pentru a ajuta bolnavii nu din motive financiare , dar din pacate aia sunt foarte rari. ROMANIA , cacat.
Poate l-o facut masa ceva paranormal , o vazut prin mine  .. nici nu m-o controlat , analize , ecografie ceva nimic nimic...

#7
adyquatre

adyquatre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2007
apropo tin sa mai precizez ca , cand ma spal cu apa calda simt o senzatie ciudata , de durere  nush ceva de genu :| si penisul si testiculele wtf\
sau e doar in capul meu? :|

Edited by adyquatre, 06 March 2012 - 15:07.


#8
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 adyquatre, on 6th March 2012, 13:40, said:

Poate l-o facut masa ceva paranormal , o vazut prin mine  .. nici nu m-o controlat , analize , ecografie ceva nimic nimic...
nu platesti asigurare, nimic, dar vrei analize, consultatii gratuite, ecografii, de toate. tipic romanesc.

#9
adyquatre

adyquatre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2007
Nu e vorba de asta , sunt constient ca trebuie sa platesc si il plateam pe respectivul cum am si facut-o  dar m-a deranjat atitudinea si nesimtirea lui. Plateam si analize ecografii pe el  etc etc dar nu m-a ajutat cu nimic nici dupa ce l-am platit. Sau esti vreon foame de bani ca si ciumegu ala e doctor?

#10
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010
atunci mergi la casa  de asigurari, platesti asigurare pe 3 luni, te urci frumos in tren si mergi de te cauta intr-un centru universitar. acolo sigur gasesti pe careva capabil sa te ajute.
daca nu vrei sa platesti asigurare poti apela la sistemul privat de sanatate. spitale private gasesti peste tot.

Edited by 90210, 08 March 2012 - 13:28.


#11
adyquatre

adyquatre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2007
M-am gandit ca sa ma duc la un cabinet privat , numa ca acolo costa de te ustura , asta e dai un ban si stai in fata ... si cred ca e singura solutie. Mersi de raspunsuri
Si daca este cineva care stie ce as putea avea mai in detaliat  sau a trecut prin asa ceva si el , l-as ruga frumos sa posteze si sa ma lamureasca ce si cum.

Edited by adyquatre, 08 March 2012 - 22:55.


#12
bo00om

bo00om

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 09.02.2012

 adyquatre, on 8th March 2012, 22:53, said:

M-am gandit ca sa ma duc la un cabinet privat , numa ca acolo costa de te ustura , asta e dai un ban si stai in fata ... si cred ca e singura solutie. Mersi de raspunsuri
Si daca este cineva care stie ce as putea avea mai in detaliat  sau a trecut prin asa ceva si el , l-as ruga frumos sa posteze si sa ma lamureasca ce si cum.

Problema ta ar putea sa fie o cestie de oigine muscularo circulatorie( probabil că de asta te doare familia când faci baie pentru ca zona este puternic vascularizata) ați recomand DETRALAX 1 după micul de jun si una seara la culcare (pentru circulație) dusuri des, masaj la salon, (dar nu erotic!) , si ceaiuri pentru circulație din farmaci si antrenamente dese dar ușoare de fitness. Sper sa-ti fie de folos!

#13
adyquatre

adyquatre

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.11.2007
Faza e ca nu ma mai doare la apa calda , am luat ce mi-a prescris acel doctor ca nu am avut altceva ce face  si usor usor mi-a trecut , un Tador pe zi iar acum dupa ce am luat 10 pastile durerile testiculare incep iar usor usor sa apara...

#14
talibanu83

talibanu83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.12.2009
ma presat si pe mine o jena la oOOoo bine.. mai mult la unu din ele ,  aveam inflamate si  vasele de legatura :D am bagat neuromultivit si m-am linistit, inflamatia a disparut, jena la fel

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate