Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Vrea Cineva Sa "scape" De Slr-ul Vechi?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
33 răspunsuri în acest subiect

#19
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 876
  • Înscris: 22.03.2005
tot canon... dar de la care magazin vrei sa comanzi si cat va costa?

Editat de cold_fire, 26 octombrie 2005 - 12:52.


#20
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.104
  • Înscris: 19.01.2004
canon
iaca si http://www.rugift.co...es_adapters.htm, poate mai sint si alti pofticiosi,

#21
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Ar tb. sa primesc 100eur sapt. asta sau viitoare. Ma gandeam la:
http://foto-walser.b...lser&Deep=10988
Sa vad daca trimit in Ro sau daca tb. sa imi rog colegii din Freiburg sa le cumpere. But first of all, sa pun manutza pe iepurasi....

#22
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 876
  • Înscris: 22.03.2005
cam scumputz... :confuzzled:

#23
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 638
  • Înscris: 08.06.2005

 cold_fire, on Oct 27 2005, 16:24, said:

cam scumputz... :confuzzled:
Sorry dar intentionez sa pun nu numai Helios-ul de la Zenit pe el si as vrea sa tina mai mult de cateva utilizari. In chinezariile alea ieftine chiar nu am incredere.

#24
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 876
  • Înscris: 22.03.2005
inteleg... chiar asa, tu la ce alte obiective te-ai gandit sa pui? o sa caut maine prin bucuresti, poate gasesc pe covaci ceva.

#25
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 876
  • Înscris: 22.03.2005
bun, am fost si pe covaci... singurul adaptor de care am dat costa 2.3 milioane. ce am gasit si s-ar putea sa intereseze lumea este un Canon EF 50/1.8 mark I (adica prima serie, cu montura de metal, scala de distante & co.). partea proasta e ca vanzatorul vrea sa-l dea numai impreuna cu un EOS 650, nu separat. magazinul este vis-a-vis cu fotohobby.

#26
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.958
  • Înscris: 27.04.2005
eu am un Canon EOS 3000 cu obiectivul din kit pe care l-am folosit in vreo 3-4 concedii si acum nu mai stiu ce sa fac cu el...

#27
cold_fire

cold_fire

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 876
  • Înscris: 22.03.2005
count me out pentru cateva zile. ma mai gandesc daca sa iau sau nu...

#28
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.104
  • Înscris: 19.01.2004
nimic nou ?

#29
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Nu am uitat, doar ca trebuie sa aleg o varianta.
1. Mai doreste cineva un bitz si un ob. si altcineva o camera miniDV. Ne gandeam sa ne unim toti 3 (sau 2) la o comanda pe BH. Astfel impartim si taxa si eventuala spaga.
2. Pleaca un coleg in Dubai dupa marfa (o parte ptr. firma, o parte ptr. comercializare fara factura-bisnita mai exact). Daca preturile sunt suficient de bune el vrea sa aduca mai multe aparate si obiective (am adus si eu o contributie la convingere). As vrea sa astept sa vad ce gaseste el acolo (din ce am citit pe net oferta este mare). Sper ca totul sa decurga OK si cand va ajunge acolo imi va trimite o lista cu preturile. Cine va dori va putea comanda atunci aparate, obiective, accesorii. Voi pune un anunt in acest sens pe forum numai daca preturile de acolo+adaosul lui sunt inferioare celor la care vand "baietii" si pot concura cu cele din State (Dubai este similar cu Hong-Kong, fara nici o taxa). Garantia produselor este valida in sensul ca acest coleg este arab si pleaca in mod regulat in Dubai cu afaceri deoarece spitalul nu ii plateste nici un salar (poate duce el aparatura in service), garantia este Internationala si poate fi deasemeni onorata si in tarile UE (sper sa poata rezolva ca certificatul de garantie sa fie stampilat in alb).
3. Colegii mei plecati la studii in Germania. Poate sa indura sa-si miste fundul la magazinul foto din centrul orasului.

Editat de rellyc, 03 noiembrie 2005 - 20:38.


#30
harpa

harpa

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 544
  • Înscris: 16.04.2005
@rellyc: ma intereseaza pe mine un blitz metz 44 mz-2 cu adaptor standard ( ne dedicat) ... ma bag la o comanda bh sau cu prietenul tau .....  da-mi un pm cu detalii

Editat de harpa, 05 noiembrie 2005 - 18:27.


#31
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 638
  • Înscris: 08.06.2005

 harpa, on Nov 5 2005, 18:27, said:

@rellyc: ma intereseaza pe mine un blitz metz 44 mz-2 cu adaptor standard ( ne dedicat) ... ma bag la o comanda bh sau cu prietenul tau .....  da-mi un pm cu detalii

Legat de comanda pe BH: eu vreau un blitz Sigma (florinel stie....) si un tele tot Sigma. Cealalta persoana vrea acelasi blitz Sigma si un 50/1.8. Colegul meu pleaca in Dubai la inceputul lui decembrie si sta o sapt. (il mai intreb zilele astea).
Legat de adaptor: colegii mei au catadicsit sa-si miste fundul si pot cumpara aceste adaptoare la 22 eur.

#32
k17

k17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 22.04.2005
pt taxon: ma intereseaza canon-ul 1000 N-un nr de tel?
pt glumetu: cat vrei pe canon?

#33
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.104
  • Înscris: 19.01.2004
@k17> am raspuns cu pm

revenind la adaptoare: http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem

#34
ipy666

ipy666

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 26.11.2005
da canon ae-1 intereseaza pe cineva sau canon T90

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate