Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Rochie neagra si pantofi rosii. Acesorii? Machiaj? Help :)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
17 răspunsuri în acest subiect

#1
anna87

anna87

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 11.09.2008
In poza apare tinuta mea pe care intentionez sa o port la o petrecere de nunta.
Rochita este transparenta in partea superioara si se continua cu valuri cu strasuri pana deasupra genunchiului. Pantofii sunt din piele intoarsa gen peep-toe. Am nevoie de niste sfaturi, daca se poate:

1. In primul rand, este aceasta o tinuta/combinatie adecvata pentru nunta?
2. As vrea sa port urmatoarele accesorii, dar nu ma pot hotara in privinta culorilor: accesoriu pt. par, cercei si poseta plic.
3. Machiajul. Smokey eyes/ ruj nud? Smokey eyes/Ruj rosu? Doar ruj rosu? Sau machiaj cat mai natural? Pedichiura/manichiura rosii/negre/nud?
4. Stiu ca peep-toes se poarta fara dres sau daca e musai un dres cat mai transparent si fara intaritura. Nunta e in februarie, desi afara e frig, in sala va fi cald.. cu sau fara dres?

cateva precizari:
-nu sunt o cunostinta apropiata a miresei/mirelui.
- petrecerea incepe la amiaza si se va termina seara tarziu ( ma gandesc ca rochita de seara se va potrivi in acest context)
- cineva mi-a zis ca e mai mult de club/party rochita din cauza strasurilor, si la o petrecere de nunta ar trebui ceva mai..decent :)

Mersi mult de ajutor!!! :* :roll:

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  1.jpg   63,27K   300 download-uri


#2
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 7.506
  • Înscris: 22.01.2007
nu e buna pentru nunta, eu n-as merge cu tine imbracata asa!
si acum un pic glumet, poate ar fi trebuit sa pui o poza cu tine imbracata asa, doar de la umeri in jos, sa ne dam parerea mai avizati!

#3
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.442
  • Înscris: 27.05.2006

Vizualizare mesajanna87, pe 12th February 2012, 14:22, a scris:

-nu sunt o cunostinta apropiata a miresei/mirelui.
- petrecerea incepe la amiaza si se va termina seara tarziu ( ma gandesc ca rochita de seara se va potrivi in acest context)
- cineva mi-a zis ca e mai mult de club/party rochita din cauza strasurilor, si la o petrecere de nunta ar trebui ceva mai..decent :)

Ce probleme au unii...  :confuzzled:
Pune problema altfel: cînd mergi la o nuntă, nu-i așa că ȚIE ți se pare că unele participante sînt îmbrăcate... ciudat sau nepotrivit ? asta pt că e după gustul TĂU ! Este și reciproca adevărată... nu contează ce o să porți, sigur o să se găsească unii cărora o să le placă și alții cărora nu !

Așa, că, MAI ALES pt că nu ești o cunoștință apropiată a m/m, poartă ce vrei și gata !

#4
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.595
  • Înscris: 13.10.2008
Daca zici ca nu esti vreo cunostiinta apropiata, cred ca ar merge si rochita asta.
Machiajul... Cred ca ar merge ceva apropiat de smokey eyes, dar nu prea smokey. Culoarea de pe pleoape sa fie cam asa [ http://img825.imageshack.us/img825/4806/imagine11374.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] si eventual putin contur mai inchis la culoare, un negru eventual, dar foarte atent trasat si apoi ''blenduit'', aproape de radaicina genelor. Caut eu  o poza cu un machiaj asemanator si am sa iti arat, ca sa pricepi mai bine.
Unghiile: eu zic sa le pastrezi mai nude, mergi pe o manichiura french.

Uite, ceva de gen:
[ http://blondesearch.ru/img/12/12a/Tutorial_Sultry_Brown_Smokey_Eyes.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.smokeyeyetutorial.net/wp-content/uploads/2010/05/smokey-eye-for-brown-eyes-03-271x300.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ah, rujul!
Mergi pe cineva mai natural, poate doar foarte putin culoare, dar si aia sa fie mai nuda, e de ajuns, alege o culoare gen roz-nisipiu. Nu pot descrie exact culoarea, dar este placuta, pune buzele in evidenta foarte frumos si natural. Un gloss de culoarea asta, pe care-l am eu si titi pot indica exact culoarea e asta:
[ http://2.bp.blogspot.com/-OhOCP05kET4/Ts_TuVvrGKI/AAAAAAAAC7s/6gBMrmi6cPg/s1600/IMG_7147.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E primul din imagine, cel de sus, ala care nu e asa rosiatic. Arata super pe buze.

#5
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.944
  • Înscris: 22.08.2007
Altă rochie n-ai?
Asta merge purtată pe sub multe alte haine.

#6
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.491
  • Înscris: 04.09.2006
Adica una cu sclipici, stii...

#7
red-rose

red-rose

    calzado, oro y chocolate

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.567
  • Înscris: 05.02.2010

Vizualizare mesajanna87, pe 12th February 2012, 15:22, a scris:

In poza apare tinuta mea pe care intentionez sa o port la o petrecere de nunta.
Rochita este transparenta in partea superioara si se continua cu valuri cu strasuri pana deasupra genunchiului. Pantofii sunt din piele intoarsa gen peep-toe. Am nevoie de niste sfaturi, daca se poate:
rochia nu-mi place sub nicio forma, n-ar exista in dulapul meu pur si simplu. in schimb, pantofii-mi plac maxim. cauta altceva pentru partea de sus. orice altceva.

inca ceva: la pantofi decupati, nu se poarta dress !!

#8
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 28.11.2004
A existat o vreme in decursul istoriei in care numai femeile din clasa de jos nu purtau ciorapi, si asta pentru ca erau sarace si nu isi permiteau. Ciorapul era un  semn al rafinamentului, al elegantei, si era de neconceput ca o femeie sa poarte pantofi/sandale/orice fara dres sau sa apara undeva in "picioarele goale".
In ziua de azi exista ciorapi de matase fara varf, special pentru asa ceva (bine, i-am vazut in SUA, in Romania nu stiu daca exista, cam asaarata). Decat sa apari ca o branza cu pielea alba si zbarlita de frig, mai bine cumpara-ti niste ciorapi eleganti, fara intaritura la varfuri, finuti. Oricum ai da-o, sa apari in februarie la -20 de grade afara fara ciorapi e mai ridicol decat sa apari cu unii ok.
Nu mai zic ca de ceva vreme incoace (cam de prin 2009 asa) au inceput sa fie foarte in trend si sa se poarte foarte mult peep toe shoes cu dresuri opace in culori foarte tari (gen mov, verde, negru, rosu, etc...). Probabil ca trebuie sa fii mega-self confident sa apari intr-un dres negru opac si cu pantofii aia rosii, dar parerea mea e ca ar fi foarte chic (desi maxim de eleganta este ca si dresul si pantofii sa fie negri). Bine, evident ca risti ca lumea sa se uite la tine chioras si sa zica "ia uite-o si pe asta cu sandale si ciorapi"...

Rochia nu arata rau in sine, dar nu prea se potriveste foarte bine cu pantofii. Dar la o adica nu vad de ce nu. Arata de 100 de ori mai bine decat vreo tiganeala sclipicioasa/ metalizata/ cu blana sau pene sau puf.

Ca intrebai de machiaj, la asta nu ma prea pricep, as merge pe o fata cat mai "curata" si luminoasa, buze nude si un smokey eyes. Accesorii.... un plic negru (da, stiu, iar o sa sara lumea cu "accesorizarea poseta-pantofi in aceeasi culoare", nope, a trecut vremea aia), o pereche de cercei simpli... in par nu stiu ce ai putea sa iti pui.

http://www.thefashio...-toe-shoes.html
http://divasanddorks...ear-spring-now/
http://www.glamboule...ith-tights/3743

Editat de rox, 12 februarie 2012 - 23:00.


#9
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.012
  • Înscris: 20.05.2008
Anna, eu nu as purta rosu + negru, mi se pare o combinatie obosita si banala... :).

#10
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 456
  • Înscris: 02.10.2006
Ce preocupari aveti voi fetele. Oamenii mor in tara de foame, sau sunt ingropati in zapezi si voua va arde de rochii, pantofi si farduri. N-am vazut asa ceva in viata mea, no offence.

#11
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.612
  • Înscris: 28.04.2005
Oamenii mor de foame in toata lumea, ar trebui sa stam in fundul gol si doar in casa? :habarnam:

Nu pot sa-mi dau cu parerea despre rochie ca eu personal nu pot sa disting prea multe detalii din poza. Da' stiu sigur ca n-as iesi in februarie fara dresuri si clar nu in peeptoes pe strada fie si pana la masina :D.
Daca te schimbi la restaurant poate ar fi ok, desi un picior se vede mult mai frumos intr-un dres care mai ascunde micile imperfectiuni.

#12
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.616
  • Înscris: 23.03.2010

Vizualizare mesajEnigel, pe 13th February 2012, 08:24, a scris:

Anna, eu nu as purta rosu + negru, mi se pare o combinatie obosita si banala... :).

E o combinatie clasica foarte faina care nu va fi obosita si banala niciodata!

#13
deeaa1989

deeaa1989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.863
  • Înscris: 03.05.2009
Dupa parerea mea, rochia nu merge cu pantofii aia.
Daca as avea o rochie ca aia(bine, n-o sa am), as lua-o cu pantofi de genul asta:

[ http://www.bizoo.ro/image/img360/sale/Pantofi-cu-toc-idp0012_777761_1_1319546087.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.012
  • Înscris: 20.05.2008

Vizualizare mesajbadsica, pe 13th February 2012, 14:52, a scris:

E o combinatie clasica foarte faina care nu va fi obosita si banala niciodata!


Fiind atat de clasica, e foarte des folosita, iar pentru mine a devenit obosita si banala. De aceea am si zis ca eu nu as purta combinatia.

#15
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 28.11.2004

Vizualizare mesajmaimutzica, pe 13th February 2012, 14:15, a scris:

Ce preocupari aveti voi fetele. Oamenii mor in tara de foame, sau sunt ingropati in zapezi si voua va arde de rochii, pantofi si farduri. N-am vazut asa ceva in viata mea, no offence.
Asa, si crezi ca pentru ca oamenii mor in tara de foame sau sunt ingropati in zapezi, nunta respectiva nu se va mai tine? Sau hai sa zic alfel: daca la nunta ta apare un cunoscut in trening si in slapi, si iti zice " Sunt atat de ravasit de situatia economica a Romaniei si de vremea din ultimele 2 luni incat nu am putut sa fac nimic in afara de a ma gandi la asta" tu cam ce parere ai???

Nu reusesc sa inteleg cam care ti s-ar parea tie o atitudine adecvata... persoana in cauza trebuie sa participe la un eveniment si are nevoie de sfaturi; ce e asa deplasat sau de namaivazut intr-o viata in asta?


Ontopic fiind, imi place ca toti i-am zis cum rochia nu, pantofii nu, dresuri nu, aia nu, da' poate ca nu are altceva? Poate ca daca voia sa ne intrebe "ce parere aveti, ce sa imi cumpar", o facea? Cred ca am fi mai de ajutor daca i-am zice cum sa obtina maximul din ce are, nu cum sa isi cumpere altele.... :console:

#16
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.847
  • Înscris: 03.11.2005
Ma scuzati, dar negru nu e pentru inmormintari? La nunta nu ar trebui sa purtam culori mai vesele?! Poate sint eu o baba retrograda, ceea ce se vede si din scris (cu î, nu cu â)  :coolspeak:

#17
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.012
  • Înscris: 20.05.2008
rox, ai dreptate :-).

anna, poseta si accesoriile trebuie sa rupa cumva clasicismul (obosit :-)) al negru-rosului. Cred ca ceva galben pai, ciclam si chiar un strop de verde deschis ar veni foarte bine langa rochia aia.

edit
Am gasit pe blogul asta galbeneli si verzituri foarte interesante:

http://petriioni.blo...-sezonului.html

Editat de Enigel, 14 februarie 2012 - 14:04.


#18
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.107
  • Înscris: 06.08.2010
anna, cu cat dai buchetu' de lalele?  :confuzzled:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate