Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

nume pe biletul de avion

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
urecheatu

urecheatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.04.2011
daca n-am ambele prenume trecute pe bilet credeti ca o sa am probleme la check-in ?

#2
aron

aron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 08.08.2006

 urecheatu, on 8th February 2012, 11:45, said:

daca n-am ambele prenume trecute pe bilet credeti ca o sa am probleme la check-in ?

NU, e in regula

#3
urecheatu

urecheatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.04.2011

 aron, on 8th February 2012, 11:14, said:

NU, e in regula


ms de info. aveam emotii

#4
alexxxxx

alexxxxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 06.02.2004
stai linistit, nu-i nici o problema, am un nume "lung"si in 80% din cazuri folosesc un singur prenume, fara probleme. Testat de zeci de ori.

#5
urecheatu

urecheatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.04.2011

 alexxxxx, on 13th February 2012, 17:09, said:

stai linistit, nu-i nici o problema, am un nume "lung"si in 80% din cazuri folosesc un singur prenume, fara probleme. Testat de zeci de ori.


perfect :)
din cate am auzit, zborurile in Europa nu sunt la fel de "pretentioase" precum cele spre SUA, Canada, Australia etc si de aceea imi faceam griji pentru nume, eu calatorind in SUA

#6
Somebody

Somebody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 04.07.2004
Nici in state nu era problema sau pe orice alt continent..

Pana si numele poate fi scris gresit cu o eroare de un caracter..tot te lasa sa treci..

#7
urecheatu

urecheatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.04.2011

 Somebody, on 22nd March 2012, 20:08, said:

Nici in state nu era problema sau pe orice alt continent..

Pana si numele poate fi scris gresit cu o eroare de un caracter..tot te lasa sa treci..


Multumesc pt raspuns...miercuri dimineata am avion :)

#8
racu_camelia

racu_camelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.02.2013
Ai reusit sa treci pana la urma granita cu biletul pe care aveai doar un prenume? Intreb deoarece am aceeasi problema - un singur prenume pe biletul de avion si e primul meu zbor. Nu stiu cat de atent e facut controlul la punctul de check-in. Iar biletul e non-refundable si nu se mai poate modifica nimic pe el. Cei de la compania de zbor mi-au spus ca nu ar trebui sa fie probleme (mai ales ca eu calatoresc in UE) si ca au pus o mentiune pe bilet cu celalalt prenume. Dar m-ar linisti o parere de la cineva care char a mai trecut prin aceasta situatie. Multumesc in avans pentru raspuns

#9
octa74

octa74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 10.11.2006

 racu_camelia, on 20 februarie 2013 - 16:55, said:

Ai reusit sa treci pana la urma granita cu biletul pe care aveai doar un prenume? Intreb deoarece am aceeasi problema - un singur prenume pe biletul de avion si e primul meu zbor. Nu stiu cat de atent e facut controlul la punctul de check-in. Iar biletul e non-refundable si nu se mai poate modifica nimic pe el. Cei de la compania de zbor mi-au spus ca nu ar trebui sa fie probleme (mai ales ca eu calatoresc in UE) si ca au pus o mentiune pe bilet cu celalalt prenume. Dar m-ar linisti o parere de la cineva care char a mai trecut prin aceasta situatie. Multumesc in avans pentru raspuns

Nu o sa ai niciun fel de problema. Drum bun!

#10
racu_camelia

racu_camelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.02.2013

 octa74, on 21 februarie 2013 - 13:03, said:

Nu o sa ai niciun fel de problema. Drum bun!
Multumesc mult pentru raspuns!

#11
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Eu tocmai m-am intors cu un astfel de zbor la care am avut doar primul prenume pe bilet. Nu au fost probleme.

#12
racu_camelia

racu_camelia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.02.2013
M-am linistit acum dupa raspunsurile primite! Ma gandeam ca vor face figuri cei de la Alitalia (la ei am bilete) la momentul cu pricina. Multumesc mult pentru raspunsuri!

#13
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Noi n-am avut niciodată toate prenumele trecute pe bilet (nici eu, nici nevastă-mea). Şi am călătorit destul de mult cu avionul (de multe zeci de ori), fie cu firme mari, fie cu low-cost, fie cu charter. Niciodată nu a fost vreo problemă. De fapt, nici nu ştiam că se trec pe bilet toate prenumele, acum aud prima oară. Ba, mai nou, am văzut că se trece numele şi iniţiala primului prenume, cel puţin aşa a fost la ultimele 4 zboruri (în 2012).

Sănătate şi toate cele bune !

#14
drumetu71

drumetu71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 01.06.2009
Salut ! E prima data cand zbor cu avionul si am patit acelasi lucru la Wizzair. Am trecut doar primul prenume. Din cate vad acum 5 ani nu era neaparat o problema, acum cum mai e ?

#15
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Nu este nicio problema.

#16
andreeamirunat

andreeamirunat

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.10.2018
Mi-am făcut rezervare la Wizz și in loc sa trec ambele prenume am trecut doar unul. Oare o sa fie vreo problema?

#17
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Nu o sa fie.

#18
andreirusu33

andreirusu33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.11.2009
Salut, aveti idee, daca am trecut pe biletul de avion un singur nume de familie, din doua, o sa fie probleme? Merci

Edited by andreirusu33, 26 November 2019 - 22:29.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate