Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

SOBE de caramida, de zidarie, diverse sobe, focare

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
22119 replies to this topic

#17767
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010
Ca fapt divers...luate de pe net, din domeniul public . Doriti promovare ? ... poftiti . Succes !

Edited by csomi, 29 May 2018 - 09:15.


#17768
tonyst

tonyst

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 28.12.2012
Este o soba facuta de un adevarat meserias , ma bucur ca am putut sa fac niste filmulete  , in orice caz eu nu am interese in domeniu , ca altii , ba mai mult la aceasta materie
le spun oamenilor ce este bun si ce este rau , ( din pacate nu pot sa le spun si cine este rau , e vorba educatie ) .
De ce oare nu pot promova altii , mari cosari ,(ca de meserie ne am convins ) , care au adresele la vedere ?

#17769
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010
�� Deci ... aveti si dvs un oarecare interes. Ati scris clar. Multumesc.

#17770
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010
Ah da ! Daca tot sa adus in discutie educatia , verticalitatea si altele...va rog sa explicati cine a fost initiatorul acelei intruniri de la Cristuru cu totul ca au fost multi sceptici  de reusita intrunirii, cine sa ocupat de detaliile de organizare,  cine la invitat pe colegul sobar- ceramist Atiila sa prezinte constructia acelei sobe, va rog sa mai estimati ce costuri a suportat gazda pt ca intrunirea sa se incheie cu succes... si ce scrie pe diploma de participare  jos in coltul stang?

Apropo ...si eu ma bucur ca acol, la Cristuru, am cunoscut mai mult sau mai putin...oameni deosebiti pasionati de sobe.

Edited by csomi, 29 May 2018 - 12:11.


#17771
andreilesan

andreilesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,835
  • Înscris: 11.03.2012
Posted Image ""Am facut o intrunire la Cricerom, Cristului Secuiesc'"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6Op0mIvBMIg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image Este necesar de precizat ca @tonyst a participat la acea intrunire, doar ca nu a avut nici-o calitate privind organizarea, nici macar salopeta nu a avut. In schimb a avut aparat foto/video. A generat si un incident privind atribuirea unor foloase necuvenite cu societatea gazda, dar patronul intelept a cedat in favoarea lui @tonyst avand cel din urma o respectabila varsta. Ulterior @tonyst a incercat sa ia legatura cu mine privind proiectarea sistemului dansului de incalzire, insa tinand cont de cele constatate la intrunire - eu l-am evitat cu orice pret. De aici si toate nemultumirile domniei sale la adresa mai ales a mea, care stau foarte aproape de d-lui.

'"Noi suntem pasionati de sobele de caramida in clopote'"
Eu chiar ma bucur ca am reusit sa va facem pasionati de aceste sobe minunate. Cand am inceput sa promovam aici pe forum - eram eu cu Csomi. Cand sa formam o Asociatie nationala, iar doar eu cu Csomi. Cand am aderat la o Asociatie profesionala deja existenta, pentru a fi reprezentativi si a promova sobaritul romanesc - iar nu s-a inghesuit nimeni dupa noi din forumisti. Cand sa reprezentam Romania la capitolul Sobe - iar noi doi, cand sa colaboram cu Institutiile Statului (ASRO, ISU, etc) - iar noi...  Asta in timp ce '"voi'", cei ce ne murdaresc cu orice ocazie si ceilalti ce ii incurajeaza sa o faca, culegeti roade care nu vi se cuvin. Si inca mai invocati verticalitatea, educatia, onestitatea.. Dar trecem si peste asta.. Sanatosi sa fim.
Posted Image

Edited by andreilesan, 29 May 2018 - 12:08.


#17772
ciobi_mar

ciobi_mar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 16.01.2018

View Posttonyst, on 29 mai 2018 - 08:25, said:

Doar asa vor gasi  " gaina grasa "  , i au umplut subsolul celui de la Techirghiol cu caramizi , poate mergem amandoi sa vedem " cele mai secrete  minuni bomba " .
Aproape similar cu Tulcea .
Chiar nu sunt interesat sa mai vad nimic ..imi ajunge ce am vazut ...pana acum...permiteti-mi sa ma retrag ...e un subiect inchis  ..daca doriti ...continuati fara mine

Edited by ciobi_mar, 29 May 2018 - 12:41.


#17773
tonyst

tonyst

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 28.12.2012

View Postandreilesan, on 29 mai 2018 - 11:50, said:

Posted Image ""Am facut o intrunire la Cricerom, Cristului Secuiesc'"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6Op0mIvBMIg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Posted Image Este necesar de precizat ca @tonyst a participat la acea intrunire, doar ca nu a avut nici-o calitate privind organizarea, nici macar salopeta nu a avut. In schimb a avut aparat foto/video. A generat si un incident privind atribuirea unor foloase necuvenite cu societatea gazda, dar patronul intelept a cedat in favoarea lui @tonyst avand cel din urma o respectabila varsta. Ulterior @tonyst a incercat sa ia legatura cu mine privind proiectarea sistemului dansului de incalzire, insa tinand cont de cele constatate la intrunire - eu l-am evitat cu orice pret. De aici si toate nemultumirile domniei sale la adresa mai ales a mea, care stau foarte aproape de d-lui.

'"Noi suntem pasionati de sobele de caramida in clopote'"
Eu chiar ma bucur ca am reusit sa va facem pasionati de aceste sobe minunate. Cand am inceput sa promovam aici pe forum - eram eu cu Csomi. Cand sa formam o Asociatie nationala, iar doar eu cu Csomi. Cand am aderat la o Asociatie profesionala deja existenta, pentru a fi reprezentativi si a promova sobaritul romanesc - iar nu s-a inghesuit nimeni dupa noi din forumisti. Cand sa reprezentam Romania la capitolul Sobe - iar noi doi, cand sa colaboram cu Institutiile Statului (ASRO, ISU, etc) - iar noi...  Asta in timp ce '"voi'", cei ce ne murdaresc cu orice ocazie si ceilalti ce ii incurajeaza sa o faca, culegeti roade care nu vi se cuvin. Si inca mai invocati verticalitatea, educatia, onestitatea.. Dar trecem si peste asta.. Sanatosi sa fim.
Posted Image
Cat de jos poti fi , si e f. greu sa stai aproape de mine . Sa stii ca eu nu am ramas dator fata de nimeni si nu cred ca ma murdaream cu ceva valori de acolo , daca ele au existat .

Eu am vorbit cu reprezentantul firmei respective , am cartea lui de vizita  , am incercat cu jena sa i dau 100 lei pentru sacul acela de ciment refractar ,
binenteles ca m a refuzat , in schimb a ramas sa ma recompensez cand vine pe litoral .
Nu inteleg ce rol a ti avut voi cu marfa omului , dar de fapt e de inteles .
I am facut gaura in buget patronului ? Oricand pot sa i dau 100 lei ...

Edited by tonyst, 29 May 2018 - 13:23.


#17774
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010

View Postcsomi, on 29 mai 2018 - 11:47, said:

Ah da ! Daca tot sa adus in discutie educatia , verticalitatea si altele...va rog sa explicati cine a fost initiatorul acelei intruniri de la Cristuru cu totul ca au fost multi sceptici  de reusita intrunirii, cine sa ocupat de detaliile de organizare,  cine la invitat pe colegul sobar- ceramist Atiila sa prezinte constructia acelei sobe, va rog sa mai estimati ce costuri a suportat gazda pt ca intrunirea sa se incheie cu succes... si ce scrie pe diploma de participare  jos in coltul stang?

Apropo ...si eu ma bucur ca acol, la Cristuru, am cunoscut mai mult sau mai putin...oameni deosebiti pasionati de sobe.

Dl. Ion - @tonyst astept raspunsurile obiective si la subiect la intrebarile de mai sus , multumesc.

Edited by csomi, 29 May 2018 - 13:21.


#17775
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Prieteni, va rog frumos, opriti-va.  Va invit la reconciliere.  Ce faceti acum, dezgropati toate rahaturile ??? Chiar conteaza care dintre voi avea salopeta si care nu ???  Deveniti penibili...

1 . Nu cred ca ciobimar trebuie abandonat si aruncat ca o masea stricata. Omul asta a facut sute de traduceri din l rusa, a crezut in voi, credeti ca e putin lucru ?? Credeti ca nu aveti nici o vina ca el a devenit acum mai `` habotnic`` ?? Inca nu-i prea tirziu pt o reconciliere...

2. Apreciez cunostintele voastre tehnice, dar stiti cum se spune : teoria ca teoria, dar practica te omoara...
  Asa ca va rog,  expuneti cit mai multe sobe facute de minutele voastre,  dati amanunte cu ce ati facut bine, ce nu ati facut bine, convingerile voastre, temerile voastre, toate detailat.  Altfel, o sa incepeti sa semanati cu unul care facea sobe minune, Caesar, care cu o mina de surcele incalzea toata casa.
Credeti oare ca daca v-ati expune secretele meseriei aici pe forum, ati pierde dpdv material ?? E o prostie,  clientii vostrii sunt oameni cu bani multi, nu-i intereseaza forumurile...

3. Aratati o data ``Copilul`` ala... astept si eu de fo 6 ani momentu...

Am facut o soba in clopote, pt ca am crezut in voi. Inca mai cred. Pt asta am mers dupa voi, pe toate forumurile. La fel ca mine au facut si altii. Dovediti-ne ca nu am gresit sa continuam sa credem in voi....

Inca o data prieteni, va invit la reconciliere...Posted Image

#17776
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010
@ licap  " firul sa intins"  :)  ...pe vremuri erau niste locuri bune de "Podut "pe Somes pe langa podul de la Beclean , umblam mult cu tata la pescuit prin zona pe acele vremuri . Lasami nr. de tel.  in pm. Poate ne intalnim la o poveste.

Edited by csomi, 29 May 2018 - 14:19.


#17777
licap

licap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 17.05.2008
Daca arati `` Copilu``,  promit la rindul meu sa te duc pe Somes  la  niste locuri grozave pt poduti, mari si cocosati. Cele de la podul Becleanului o sa ti se para o gluma proasta...
Cu mare drag iti trimit nr meu de mobil.

Edited by licap, 29 May 2018 - 14:29.


#17778
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010
Da "Copilu" a crescut deatunci...sa maturizat . Mai am ceva poze de la "treapta" I si II,  Posted Image dar trebuie sa caut pe unde sunt , am sa iti arat cateva ceva poate cand ne intalnim ...Acum cateva zile am trecut podul apa era mare si tulbure  ...tot asa e ?


Mersi.

Edited by csomi, 29 May 2018 - 14:59.


#17779
andreilesan

andreilesan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,835
  • Înscris: 11.03.2012

View Postcsomi, on 29 mai 2018 - 11:47, said:

... si ce scrie pe diploma de participare  jos in coltul stang?
Posted Image  Coltul adus in discutie se poate vedea in imaginea din postarea aceasta: https://forum.softpe...2#entry22233903

View Postlicap, on 29 mai 2018 - 13:29, said:

Prieteni, va rog frumos, ..
Am facut o soba in clopote, pt ca am crezut in voi. Inca mai cred. Pt asta am mers dupa voi, pe toate forumurile. La fel ca mine au facut si altii. Dovediti-ne ca nu am gresit sa continuam sa credem in voi....
Inca o data prieteni, ..
Posted Image Lica, cand ajungi prin zona mea - da-mi de stire, te rog, si voi prezenta dovezi.
Posted Image

#17780
tonyst

tonyst

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 28.12.2012

View Postlicap, on 29 mai 2018 - 14:27, said:

Daca arati `` Copilu``,  promit la rindul meu sa te duc pe Somes  la  niste locuri grozave pt poduti, mari si cocosati. Cele de la podul Becleanului o sa ti se para o gluma proasta...
Cu mare drag iti trimit nr meu de mobil.
Al meu este scris in poza a doua , poti sa ma suni .

#17781
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010

View Posttonyst, on 29 mai 2018 - 14:46, said:

Al meu este scris in poza a doua , poti sa ma suni .

Pe bune...Asta da promovare  Posted Image Posted Image

Edited by csomi, 29 May 2018 - 14:55.


#17782
tonyst

tonyst

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 28.12.2012

View Postcsomi, on 29 mai 2018 - 14:55, said:

Pe bune...Asta da promovare  Posted Image Posted Image
Pe bune . Nu promovez minciuna .

#17783
csomi

csomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,984
  • Înscris: 08.01.2010

View Posttonyst, on 29 mai 2018 - 15:42, said:

Pe bune . Nu promovez minciuna .

Atunci va rog sa  raspundeti la intrebarile de mai sus  https://forum.softpe...6#entry22976716

Edited by csomi, 29 May 2018 - 15:56.


#17784
tonyst

tonyst

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 28.12.2012

View Postcsomi, on 29 mai 2018 - 15:49, said:

Atunci va rog sa  raspundeti la intrebarile de mai sus  https://forum.softpe...6#entry22976716
Intrebarea mea este similara cu a lui Lica , vorba multa de ochii lumii si meserie nimic .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate