Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 

durere foarte mare cot

  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
b_o_G_d_a_N

b_o_G_d_a_N

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 14.09.2010
salut, de ceva timp, cred ca din cauza skanderberg-ului am patit ceva la cot,se mai adauga si cazaturile din iarna asta,ma doare cotul foarte tare,daca arunc cu zapada/minge(sau orice,cu forta) sau ma dau la skanderberg ma doare foarte tare,cateva minute si imi tremura.
mentionez ca fac si sala,dar ma doare foarte putin cand fac exercitii pt triceps cu greutate maxima.
[ http://img52.imageshack.us/img52/9072/c49b3628deb9f92b6a8ba5d.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uploaded with ImageShack.us

Edited by b_o_G_d_a_N, 03 February 2012 - 20:07.


#2
kienny2003

kienny2003

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 03.04.2007

View Postb_o_G_d_a_N, on 3rd February 2012, 20:06, said:

salut, de ceva timp, cred ca din cauza skanderberg-ului am patit ceva la cot,se mai adauga si cazaturile din iarna asta,ma doare cotul foarte tare,daca arunc cu zapada/minge(sau orice,cu forta) sau ma dau la skanderberg ma doare foarte tare,cateva minute si imi tremura.
mentionez ca fac si sala,dar ma doare foarte putin cand fac exercitii pt triceps cu greutate maxima.


Uploaded with ImageShack.us
Dute la ortopedie si fati si o radiografie sa vezi care este problema

Edited by adadoi, 03 February 2012 - 20:57.


#3
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Am intalnit cazuri la cot unde din cauza la skanderberg persoanele respective avea niste "firicele"sa le zic asa desprinse de pe os, un fel de os crescut, dar de fapt era rupt de acolo. Se poate repara printr-un ghips 2-3 saptamani sau operatie. Du-te cat mai repede la ortoped  ca daca ai ce am specificat mai sus poate scapi decat cu ghips. Skanderbergul nu se face asa aiurea, iti poti rupe mainile foarte usor. :D . Astia care practica skanderberg iau suplimente  ani intregi pentru intarirea ligamentelor.

Edited by dgamma, 03 February 2012 - 20:52.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate