Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...
 Pret zugravit

Megalopolis (2024)

Integra A8690

Solutie asamblare perete - cada.
 

Idee traznita

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ardeleanulucian

ardeleanulucian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.01.2012
Bai oameni buni,am o idee traznita.Pe langa faptul ca in ultimul timp am inregistrat 5 benzi AGFA cu muzica disco din '80,vreau sa-mi fac propriul meu magnetofon.M-am gandit timp de o saptamana in le gatura cu asta =>trebuie patre mecanica facuta de mine+montaful electronic+etaj final.Va cer putin ajutorul pentru niste scheme electronice care cuprind un etaj final stereo(Acc -+12 v)si un montajde decodare simplu.PLEASE.
PS:Am reusit confectiona patea mecanica cu tot cu capul de redare. :peacefingers: :peacefingers:

#2
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,894
  • Înscris: 10.02.2011
Incearca sa deschizi un topic pe o arie dedicata ca asta de mai de jos, aici ai mai multe sanse sa primesti scheme si smecherii din astea ; ideea nu-i traznita ci in regula pt. radioamatori, daca ai si din ce asambla un magnetofon, ca-ti trebuie o gramada de piese. :naughty:
http://forum.softped...hp?showforum=94  :)

PS. Stiam eu ca incet incet lumea o sa treaca din nou la benzile magnetice de calitate fiind satula de sunetul MP-3urilor.

Edited by Motanu13, 23 January 2012 - 22:52.


#3
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Maine poimaine ne uitam la holograme in loc de televizor si tu invii mortii :D
Bafta :thumbup:

#4
Alex_GP

Alex_GP

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 23.12.2006

View PostMotanu13, on 23rd January 2012, 22:51, said:

PS. Stiam eu ca incet incet lumea o sa treaca din nou la benzile magnetice de calitate fiind satula de sunetul MP-3urilor.


Flac, dude, flac.

#5
nellox333

nellox333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 09.06.2007

View Postardeleanulucian, on 23rd January 2012, 23:21, said:

Bai oameni buni,am o idee traznita.Pe langa faptul ca in ultimul timp am inregistrat 5 benzi AGFA cu muzica disco din '80,vreau sa-mi fac propriul meu magnetofon.M-am gandit timp de o saptamana in le gatura cu asta =>trebuie patre mecanica facuta de mine+montaful electronic+etaj final.Va cer putin ajutorul pentru niste scheme electronice care cuprind un etaj final stereo(Acc -+12 v)si un montajde decodare simplu.PLEASE.
PS:Am reusit confectiona patea mecanica cu tot cu capul de redare. :peacefingers: :peacefingers:
Vezi sa ai partea mecanica in ordine(motor, cabestan,curele si capete(cel putin cel de redare))Electronica o gasesti in colectia Tehnium(Si almanhe).Cauta pe net,cred ca gasesti.Succes si da niste poze cu el cand e gata!BTW mai am si eu un mag si ma mandresc cu el! :coolspeak:

#6
ardeleanulucian

ardeleanulucian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.01.2012

View Postnellox333, on 23rd January 2012, 23:32, said:

Vezi sa ai partea mecanica in ordine(motor, cabestan,curele si capete(cel putin cel de redare))Electronica o gasesti in colectia Tehnium(Si almanhe).Cauta pe net,cred ca gasesti.Succes si da niste poze cu el cand e gata!BTW mai am si eu un mag si ma mandresc cu el! :coolspeak:
Iti arat niste poze cand e gata.Vreau sa va mai intreb daca nu aveti benzi cu care pur si simplu nu aveti ce face.VA ROG DATIMILE MIE.SUNT COLECTIONAR DE  ELE :tomato: :walkman: :walkman: :walkman:

#7
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Te poti inspira de aici in privinta electronicii :
http://www.belza.cz/players/eltape.htm
http://www.belza.cz/...rs/recamphx.htm

#8
ardeleanulucian

ardeleanulucian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.01.2012

View PostDexter Dude, on 25th January 2012, 10:29, said:

Te poti inspira de aici in privinta electronicii :
http://www.belza.cz/players/eltape.htm
http://www.belza.cz/...rs/recamphx.htm
Mersi mult .iti raman dator

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate