Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
suport/cutie fixare SSD in locul ...

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri
 Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...
 

Sampon Klorane nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Summersky

Summersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.09.2011
Am folosit klorane de vreo 3 ori de cand l-am cumparat, sampon impotriva caderii parului cu chinina. Ei, acum, am scalpul rosu. Oare sa fie de la klorane? Inainte am stat vreo 24 de ore cu ulei de ricin pe par dar, nu cred ca fie de la el. Eu tot cred ca e de la klorane. Ca sampon de baza folosesc jhonson's baby de grau.

#2
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 30.07.2009
sunt multe cauza care determina caderea parului....stresul e pe primul loc, parerea mea.

#3
Summersky

Summersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.09.2011
da, dar eu as vrea sa stiu de ce am scalpul rosu. Klorane sau ulei de ricin? Tu ce crezi?

#4
mngx

mngx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 30.07.2009

 Summersky, on 14th January 2012, 21:52, said:

da, dar eu as vrea sa stiu de ce am scalpul rosu. Klorane sau ulei de ricin? Tu ce crezi?
parerea mea : samponul

ps: nu ai stat cam mult, 24 de oe  cu uleiul aplicat ?

#5
Summersky

Summersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 24.09.2011
Hm, si eu cred ca am stat cam mult, dar am mai folosit ulei de ricin si nu mi s-a mai intampla, si sampon. Acum le-am folosit pe ambele la aceeasi spalare. Adevarul e ca am stat mai mult cu uleiul fata de cum stateam, dar am dat si pe sprancene si nu s-a intamplat nimic, si la sprancene foloseam zilnic cand erau "maltratate". Am incercat sa vad daca imi cade parul dar nu prea, mi-e destul de frica sa nu-mi fi afectat radacina parului.

Edited by Summersky, 14 January 2012 - 22:16.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate