Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

HAI LA MUNCA - joburi si salarii in Europa de Nord

- - - - -
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#73
v1rus

v1rus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 31.07.2012
In US cred ca ai castiga destul de bine

#74
vlad9

vlad9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2013
Nu vreau sa ma imbogatesc. Vreau sa o duc bine in alt sens. SUA e mai praf decat Romania: acolo tiganii sunt inlocuiti de negi, religiosii sunt inlocuiti de "pocaiti", cocalarii sunt inlocuiti de artisti hip-hop(Jazy-z si turma).

Edited by vlad9, 20 January 2013 - 20:53.


#75
Esperatul

Esperatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 19.07.2006
Crezi ca-n suedia nu sunt negri? Ai fost vreodata pe acolo, asa de curiozitate, ai vrei idee cum e clima?

#76
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postvlad9, on 20 ianuarie 2013 - 20:52, said:

Nu vreau sa ma imbogatesc. Vreau sa o duc bine in alt sens. SUA e mai praf decat Romania: acolo tiganii sunt inlocuiti de negi, religiosii sunt inlocuiti de "pocaiti", cocalarii sunt inlocuiti de artisti hip-hop(Jazy-z si turma).

Sunt de acord că SUA e mai praf decât România (decât UE în general), dar ce e în neregulă cu negrii? Am prieteni negri foarte de treabă (nu stau în România).

#77
gondurasul

gondurasul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 27.02.2012

View PostOriginalCopy, on 20 ianuarie 2013 - 20:58, said:


Sunt de acord că SUA e mai praf decât România (decât UE în general), dar ce e în neregulă cu negrii? Am prieteni negri foarte de treabă (nu stau în România).

negrii put urat. a fost la servici un negru si a putit dupa aia vre-o 2 zile. nici betisoarele nu au scos acel miros urat. am muncit in state la programare si tot nu-i suportam desi pe atunci nu prea ma deranja mirosul lor

#78
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postgondurasul, on 20 ianuarie 2013 - 21:03, said:


negrii put urat. a fost la servici un negru si a putit dupa aia vre-o 2 zile. nici betisoarele nu au scos acel miros urat. am muncit in state la programare si tot nu-i suportam desi pe atunci nu prea ma deranja mirosul lor
Eu n-am fost pe lângă niciun negru care pute, şi am avut de-a face cu mulţi negri în diferite circumstanţe.

În schimb am întâlnit mulţi români care puteau ca un sconcs.

Când simţeam un val de ceva, eram atent la ce vorbeşte ca să mă asigur că e român, şi de multe ori era!

Deci eu zic să laşi preconcepţiile deoparte şi să judeci oamenii individual. Oameni put, indiferent de rasă.

#79
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
He-he, pai nu vrei negrii, nu vrei tigani, nu vrei aia... crezi ca in Suedia sunt numai arieni cu parul blond si ochii albastrii??
Au inceput si acolo sa se inmulteasca de zor musulmanii, arabii, negrii,etc. - nu o sa gasesti in niciun loc din lume numai rasa alba pura.

#80
Alex192

Alex192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 07.01.2013

View Postpale_and_pale, on 20 ianuarie 2013 - 20:42, said:

Bafta daca reusesti sa-ti gasesti de lucru acolo, dar asculta-mi sfatul si stai cat mai departe de regiunea Malmo.
Care-i baiu cu Malmo? e chiar o zona placuta de locuit si aproape de Copenhaga :)

#81
vlad9

vlad9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2013
M-ati inteles gresit.Nu am nimic cu negrii, doar ca am generalizat. Eu stiu ca negrii in SUA sunt un fel de "tigani" de la noi.

Nu ma intereseaza culoarea pielii...ci vreau niste oameni in jurul meu, apropiati de caracterul meu. Vreau ca atunci cand ies pe strada sa vad oameni veseli, sociabili. Vreau sa imi dispara sentimentul de mila, ca nu ma simt deloc bine(de exemplu cand vad la TV ca cineva se descurca cu 400 de lei , in timp ce eu f*t banii aiurea).
Vreau sa ies pe strada , fara sa vina cineva si sa ma fure. Vreau sa imi pot exprima ideile fara sa fiu privit ca un tip "diferit" (asta mi s-a intamplat la facultate. nu eram privit cu ochi buni de unii colegi pentru ca eram ateu. fain,nu?)

#82
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postvlad9, on 20 ianuarie 2013 - 23:46, said:

Eu stiu ca negrii in SUA sunt un fel de "tigani" de la noi.
Auzi, dar tu ştii că un afroamerican e preşedintele SUA? Posted Image

Adică ştii .. "cel mai puternic om de pe planetă".

Edited by OriginalCopy, 21 January 2013 - 00:11.


#83
pale_and_pale

pale_and_pale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 11.07.2012

View PostAlex192, on 20 ianuarie 2013 - 23:08, said:

Care-i baiu cu Malmo? e chiar o zona placuta de locuit si aproape de Copenhaga Posted Image

Din ce am citit eu , e o regiune rau famata pentru ca imigrantii sunt majoritari. Iar, majoritari dintre imigranti sunt musulmanii care respecta Shar'ia intru-totul.
Sursa : un post de pe r/atheism .

#84
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postvlad9, on 20 ianuarie 2013 - 20:52, said:

acolo tiganii sunt inlocuiti de negi
Eu zic că nu eşti adaptabil la alte culturi. Stai în Românica mai bine.

#85
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Un xenofob rasist vrea sa emigreze... asa cum uraste habotnicismul, pun pariu ca e si homofob, si ocupatia lui de baza e sa urasca... Presupun ca urasti si batranii ca iti mananca impozitele? Basca mai dau din pensie la popi!

Subliniez la gandurile moderatorului, ura ta este aspru sanctionata, si nu-ti va prinde bine civilizatia! Clima rece si intunecata incurajeaza gandurile intunecate...

Edited by Josef_Mengele, 21 January 2013 - 01:28.


#86
AlexG1989

AlexG1989

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 29.07.2012
Ai sa dai de hoarde de arabi si somalezi.

#87
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postvlad9, on 20 ianuarie 2013 - 23:46, said:

vreau niste oameni in jurul meu, apropiati de caracterul meu. Vreau ca atunci cand ies pe strada sa vad oameni veseli, sociabili. Vreau sa imi dispara sentimentul de mila, ca nu ma simt deloc bine(de exemplu cand vad la TV ca cineva se descurca cu 400 de lei , in timp ce eu f*t banii aiurea).
Vreau sa ies pe strada , fara sa vina cineva si sa ma fure. Vreau sa imi pot exprima ideile fara sa fiu privit ca un tip "diferit" (asta mi s-a intamplat la facultate. nu eram privit cu ochi buni de unii colegi pentru ca eram ateu. fain,nu?)
Esti prea visator.
Lucreaza la adaptabilitate daca vrei sa supravietuiesti.

Edited by neagu_laurentiu, 21 January 2013 - 08:14.


#88
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postvlad9, on 20 ianuarie 2013 - 23:46, said:

Vreau ca atunci cand ies pe strada sa vad oameni veseli, sociabili.
Aia din tarile scandinave sunt mai rezervati, retrasi si reci de felul lor....

#89
vlad9

vlad9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2013
Evident, sunt rasist(cu tiganii). Nu cred ca ati locuit in Bucuresti. Sa vedeti ce e acolo, iti este frica sa iesi noaptea. Daca locuiesti la margine, ai belit pwla. Rasismul cu motiv e justificat, iar suedezii sunt rasisti(in special cu musulmanii, crestinii, imigrantii non-europeni) , deci m-as simti destul de bine acolo. Plus ca in Suedia nu prea exista bogati/saraci, ci toti au un nivel de trai mediu. Sa nu uitam muzica buna care se asculta acolo( nu ca la noi, INNA pe sistem).  Cum e mai bine sa fac? Sa contactez un angajator cat sunt in Romania, sau sa plec de nebun(precizez ca am in jur de 15 mii de euro  stransi)?

Edited by vlad9, 21 January 2013 - 12:06.


#90
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Postvlad9, on 21 ianuarie 2013 - 11:48, said:

Sa contactez un angajator cat sunt in Romania, sau sa plec de nebun(precizez ca am in jur de 15 mii de euro  stransi)?
Cum sa pleci asa la plezneala cand vorbim de IT ? Cand pleci ai contractul in buzunar ca sa zic asa.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate