Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

HAI LA MUNCA - joburi si salarii in Europa de Nord

- - - - -
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#37
lion_king

lion_king

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.11.2011
[quote name='KV-1S' date='20th March 2012, 23:00' post='11264798']
stie cineva cum as putea sa`mi gasesc de lucru ca sudor in norvegia?nu cunosc limba,doar engleza.



[url="https://www.nav.no/stillinger/stillinger?s4=120597&rv=null&rpp=null"]https://www.nav.no/stillinger/stillinger?s4...ll&rpp=null[/url]
[url="http://www.finn.no/finn/job/fulltime/result?sort=0&keyword=sveiser"]http://www.finn.no/finn/job/fulltime/resul...keyword=sveiser[/url]

faci cv-uri si trimiti....diploma de absolvire ,atestat de meserie si recomandari...si muuuulta rabdare.
succes :OK:

#38
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,152
  • Înscris: 24.05.2006

 KV-1S, on 21st March 2012, 00:00, said:

stie cineva cum as putea sa`mi gasesc de lucru ca sudor in norvegia?nu cunosc limba,doar engleza.

Agrojob Denmark
Job of the week:
Welder / metal worker
Need minimum 2 years experience welding / metal work
Need to provide previous experience with firm’s name, address & phone number
Good salary
Send on-line CV at www.agrojobdk.com

#39
ovidiu_macarie

ovidiu_macarie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.04.2012
buna ziua
doar sudori e ste nevoie in norvegia/?
Eu sunt sofer si sunt interesat de un job in norvegia.stie vreun "coleg" ceva?
   ovidiupay am vazut ca esti sofer,sau m-am inselat?

#40
rzvnionita

rzvnionita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.01.2012
Am sa postez aici un link pentru o companie de recrutare internationala care face si recrutari specifice pentru Norvegia.
Sper sa fie de ajutor cuiva:

http://www.manpower.no/MPNet3/Content.asp?...D&LangID=no

#41
ovidiu_macarie

ovidiu_macarie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.04.2012
Mesi de pont
deja ne-am apucat de CV ,sa dea Domnu sa fie cu noroc

Edited by ovidiu_macarie, 03 May 2012 - 18:37.


#42
zenilda

zenilda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.09.2009
cateva job-uri de pe eures

Motorcycle Mechanic View details
Description: Position demands: The applicant must be a certified motorcycle mechanic. It is an advantage that the candidate has experience working on American V-twins and has an eye for customising. Wages: NOK 300 000 -450 000 (app. ? 38 000 - 57 000) gross pr. year, depending on education and experience. Housing: The employer will assist in finding housing. Family: The employer will assist you if you bring your family. Application: Short application and CV via e-mail: [email protected] Work Regulations: Permanent, full time. Work rotation/ shift work solution can be discussed if candidate wishes to commute. Last application date: 04.05.2012 Start date: ASAP For more information: please call Arve at +47 400 01 171 or send e-mail on [email protected].
-----------------------
Car mechanics wanted to a garage in Sarpsborg, ?stfold, Norway. You must have education and worked minimum 4 years as an car mechanics. You must be able to do the work with good quality and be able to work under timepressure. Please contact us on e mail for more information or question.
Country: Norway Region: Oestlandet
Salary / Contract
Minimum salary: 3,000.00
Maximum salary: 4,000.00
Salary currency: Euro
Salary period: Monthly
Professional qualifications required: No  
Name: Bilvarehuset ?stfold AS
Address: Vestengveien 40 1705 SARPSBORG
Phone: 69970000
Fax: 69168243
Email: [email protected]
------------------------
Nymo is a J.J. Ugland company based in Grimstad. The company
has 3 branches located at Vikkilen and Eden in Grimstad, and
Eydehavn in Arendal. Nymo is a modern, internationally recognized provider of design and fabrication of modules and equipment for oil and gas industry. Our website can be visited www.nymo.no for general information.
For permanent position we are seeking:
- Sheet-metal workers
- Welders TIG / flux cored wire
- Industrial plumbers
- Scaffolders
- Templates / Sandblasters
Common to all jobs require a certificate and certificate G4.S?kere crane without a certificate, but with long practice in the discipline can also apply. For scaffold workers, it is also desirable to rig evidence and truck license. The company places great emphasis on academic diversity. Applicants who also has a certificate in related subjects will be preferred. The work will take place over 3 departments and there is also opportunity for travel assignments. The company works in a 2-shift system and flexitidavtale.
Further information about the positions obtained from
Human Resources c / o Kai Aanonsen.
Application deadline: 23/5
Application and certificate copies are sent
human Resources
AS Nymo, P.B. 113, 4891 Grimstad
E-mail: [email protected]
Telefon: 37 29 23 00
--------------------
Certified gardner/landscape gardner in Flor? Sunnfjord Drift delivers services to industrial/business buildings I Sunnfjord, Vest-Norway with a focus on tailor made package solutions in property maintenance. One of our companies has placement for persons with long term adapted work measures. We have a complete maintenance unit for façade cleaning and equipment transport. We have newer operational equipment. We offer you a 100% position, wages by agreement and pension plan. Start date as soon as possible. Your main feild of work: property maintenance sommer and winter. Qualifications: education and experience as gardner, CE drivers licence, certificate for frontend loader and forklift truck. Like to work woth people who have extra challenges in life. You must speak a Scandinavian language or be motivated to learn Norwegian. More information: R. Berg (+47) 5775 6700 or (+47)911 22 523 or T. Hjermann (47) 916 13 715. e.mail applications: [email protected]. Mark "application landscape gardner".
------------------
We are searching for a good carpenter with long experience in builing houses, or doing work as a carpenter in rehabilitation of houses. You need to have encourragement and willingness to work. Some parts of the time you are working alone, and will have the direct dialoge with the costumers. The company Frank Eiendom As has the office and most of the buildings in area ?s/Dr?bak, but we are also serving a big house in Lillehammer. You need to be flexible in working both of these places. It vould be fine if you can speak/understand both English and Norwegian, but we can be flexible in this. Please send your application included CV and workdokumentation to: Frank Eiendom AS, Dr?bakveien 470, 1440 Dr?bak. Norway. tel
64907220.

Edited by zenilda, 04 May 2012 - 12:43.


#43
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
La mine la firma angajeaza Ingineri proiectanti in sisteme de tubulatura si masini navale. Nu se cere norvegiana...engleza e de ajuns. Se cere Autocad si o Facultate de domeniu tehnic si ceva experienta ( 1-2 ani ). Anuntul il puteti vedea aici

#44
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Pentru cei care sunt calificati in sudori, tubulatori navali, mai pot incerca sa aplice aici..nu se stie niciodata.

#45
ovidiu_macarie

ovidiu_macarie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.04.2012

 tehnics, on 4th May 2012, 16:25, said:

La mine la firma angajeaza Ingineri proiectanti in sisteme de tubulatura si masini navale. Nu se cere norvegiana...engleza e de ajuns. Se cere Autocad si o Facultate de domeniu tehnic si ceva experienta ( 1-2 ani ). Anuntul il puteti vedea aici
    


da,multumim de informatie tehnics .Nu ma prea ajuta studile(nu sunt in domeniu)  ca as fi sarit .

Edited by ovidiu_macarie, 07 May 2012 - 17:20.


#46
felyxa

felyxa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.06.2012

 rzvnionita, on 3rd May 2012, 10:40, said:

Am sa postez aici un link pentru o companie de recrutare internationala care face si recrutari specifice pentru Norvegia.
Sper sa fie de ajutor cuiva:

<a href="http://www.manpower....ntent.aspnumele hotului e:NORWAY_JOB_BOARD&NodeRef=50575&Ref=NORWAY_JOB_BOARD&LangID=no" target="_blank">http://www.manpower....D&LangID=no</a>





The website or page you are trying to reach is not active or not existing
:(( :(( :((

#47
dani_patri

dani_patri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.06.2012
Buna tuturor
Am primit o oferta de munca in instalatii electrice in Bergen prin Adecco.Ora platita cu 179,03nok,chiria in max 5000nok (asa afirma ei).Intrbarea mea este daca Adecco este o firma de incredere si serioasa.ms pt eventualele sfaturi.

#48
Radaghin

Radaghin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.12.2011
Eu lucrez in Norvegia pt AIBEL in Haugesund si aici am niste baieti care sunt polonezi...cred si am vazut pe hainele lor ADDEACO.
Nu stiu de unde este compania dar am vazut ca au activitate pe aici prin santier cativa baieti...
Eu zic ca sunt seriosi...acum ramane sa mai discuti cu ei sa vezi exact care este oferta si ce cuprinde ea.

Si sa nu uiti ca astia vor sa stai cat mai mult aici...deci incearca sa pui in balanta si vacantele in Romania care o sa-ti lipseasca ...cu siguranta. :coolspeak:

#49
daredevyl

daredevyl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2012
Buna,ma numesc Sotoc Florin sunt din Oradea.Am ajuns de o saptamana in Trondheim si incerc sa ami gasesc ceva de lucru .In 2008 am lucrat tot aici la Dekkmann 8 luni.sunt ampreuna cu un prieten aici.Va rog cine ne poate ajuta cu un sfat ,orice.tel. 46345957 Va multumim.

#50
johnnymada

johnnymada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.10.2009

 ciprynorsk, on 17th February 2012, 13:10, said:

Am deja norsk autorisasjon som sykepleier si nu stiu ce sa fac." iti faci bine socotelile sa nu schimbi mere pentru pere. In ce oras ???

Hei ,sunt nou pe acest forum, am vazut ca sunt si asistenti medicali care sunt interesati a profesa in Norvegia.Doresc sa-l intreb pe sygeplejersken si nu numai cum a reusit sa obtina autorizatia de asistenti in Norvegia??
E am trimis la SAFH urmatoarele acte in copii legalizate, traduse si apostilate:-diploma de bac
                                                                                                                -diploma de asistent med
                                                                                                                -foaie matricola as. med    
                                                                                                                -plan de invatamant as. med
                                                                                                                -adeverinta cu nr. total de ore practica
                                                                                                                -certificat de conformitate de la Ms. Bicuresti,directiva 2005/36 CE
                                                                                                                -certificat de membru de la oammr
                                                                                                                -pasaport
                                                                                                                -certificat de nastere
Dar nu am stiut ca trebuie sa trimit si o adeverinta de la oammr cum ca nu am nici o abatere de la codul deontologic.
La o saptamana dupa ce mi-au ajuns actele la safh am primit o factura de 1430 NOK pe care am platito.
Acum astept raspuns de la safh daca ma accepta sau trebuie ca mai trimit si acea adeverrinta de la oammr.
Eu am terminat sc. postliceala asistenti medicali generalist in Vaslui in anul 2011 cu o perioada de scolarizare de 3 ani si un nr. de ore de 4920.
VREAU SA STIU DACA TU AI INTAMPINAT PROBLEME SI DACA EXISTA VRE-O DIFERENTA IN STUDIILE TALE FATE DE ALE MELE??
Din cate am mai auzit este posibil sa imi mai ceara niste completari de studii acolo in norvegia si asta nu ar fi usor deloc,(ati auzit de asa ceva??).
Am inceput sa invat limba norvegiana de de 2 luni cu un profesor   .Multumesc si astept niste sfturi,idei si poate chiar INCURAJARI mi-ar prinde bine.
Buna ziua,maine trimit si eu actele pt obtinerea autorizatiei,voi trimite-diploma de asistent medical,foaie matricola,plan de invatamant,nr.total de ore de practica,certificat de  de la OAMMR,certificat de casatorie,copie pasaport,adeverinta cu vechimea mea in munca,scrisoare de referinta de la ultimul meu loc de munca(practic actualul,sunt in concediu fara plata),insa nu am certificatul de conformitate  si nici adeverinta de la OAMMR.Eu am in Romania o experienta de 8 ani pe ambulanta.Cu limba norvegiana stau...prost,am facut un curs de A1-A2 si stiu norvegiana fix la acest nivel:)))))incerc sa invat acasa,dar nu prea merge.In prezent sunt in Norvegia impreuna cu sotul meu(care munceste) si cu fetita noatra in varsta de 4 ani(care a inceput gradinita).Tu ai primit autorizatia?muncesti?

Edited by johnnymada, 28 August 2012 - 13:01.


#51
ciprynorsk

ciprynorsk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.02.2012
Pt a primi autorizatia iti trebuie certificat de comformitate .Deci tot ce am scris in lista cu acte iar tu nu vei obtine cert de comform pt ca nu ai term dupa 2009 tie iti va da de la minister o adeverinta prin care poti dovedi ca ai lucrat ultimii 3sau5 din 7 ani si cam asta e sa st ca la bucuresti o sa astp cam 7 luni pt a obt adeverinta.Lykke til


#52
johnnymada

johnnymada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.10.2009

 ciprynorsk, on 02 septembrie 2012 - 23:47, said:

Pt a primi autorizatia iti trebuie certificat de comformitate .Deci tot ce am scris in lista cu acte iar tu nu vei obtine cert de comform pt ca nu ai term dupa 2009 tie iti va da de la minister o adeverinta prin care poti dovedi ca ai lucrat ultimii 3sau5 din 7 ani si cam asta e sa st ca la bucuresti o sa astp cam 7 luni pt a obt adeverinta.Lykke til

multumesc pt raspuns si pt urare.Vi snakkast!

#53
Helevorn

Helevorn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.09.2012
Buna!
Vin si eu impreuna cu prietenul in Oslo cat mai curand sa ne gasim de lucru! Am terminat amandoi masteratul (eu Litere, el Informatica) dar nu avem experienta de lucru in niciun domeniu, asa ca pentru inceput acceptam orice slujba decenta. Stim ceva norvegiana si foarte bine engleza. Din primavara intentionez sa imi continui studiile in Oslo, dar imi trebuie intai bani ca sa le platesc.
Cine e prin Oslo, credeti ca avem sanse sa gasim de lucru de pe internet sau e mai usor de la fata locului? Si in ce mod? Iar cu cazarea, am putea gasi ceva in jur de 5 - 6,000 kr, si, din nou, pot rezolva inca de aici sau trebuie sa fiu in Oslo?
Multumesc mult!

#54
ovidio88

ovidio88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2012
Salut

Doresc sa vin si eu sa-mi caut norocul pe aceste meleaguri din ianuarie, caut de munca in domeniul IT administrator de retele sau ca sofer pe camion sau trailer.

Am 24 de ani si peste 4 ani de experienta ca administrator de retele si seguritate perimetrala si interna, experienta in telefonie IP,etc

am certificate de cisco,CCNA;CCNP;CCNP SECURITY si CCNA VOIP.

Ma puteti indruma si pe mine la ce firme sa merg si unde pentru ca pe nav si finn nu gasesc joburi in domeniu acesta , numai programatori.

As fii foarte recunoascator daca cineva mar putea ajuta sau indica la ce firme sa merg.l

Mersii mult.

Salutari.

P.D :  las id-ul meu pe yahoo si gmail in caz ca vrea cineva sa ma contacteze :))

[email protected]
[email protected]

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate