Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

HAI LA MUNCA - joburi si salarii in Europa de Nord

- - - - -
  • Please log in to reply
214 replies to this topic

#55
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003
@ovidiu88: ai observat bine frecv f rara a anunturilor pt sys/network admin. asta din cauza ca majoritatea firmelor medii si mari au contracte cu firme care ofera astfel de servicii. si astea sunt putine.ori astepti sa apara anunturi ori dai cu cvuri direct in astfel de firme(de exemplu Evry)..

Edited by gmasterleo2000, 06 September 2012 - 15:56.


#56
ovidio88

ovidio88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2012
pai cam aste problema ca nu prea stiu firme, am incercat sa caut pe google o lista cu firme sau ceva de genul asta dar nimic sau daca poti sami enumerezi cateva :D.

cam in ce oras abunda aceste firme? ideea mea era sa incerc in primul rand in oslo.

#57
beny_catalin

beny_catalin

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.09.2012
hello , am gasit acest anunt pe un site daca e cineva dintre voi in masura (a lucrat , lucreaza ) sa mi raspunda la anuntul postat de aceasta firma:  http://www.tocmai.ro...ti-5736692.html  , anuntul e destul de frumos dar din cate stiu se ajunge foarte greu si se gaseste la fel de greu de munca , ceva stabil , am vb cu ei dar mi au zis niste labareli sa fac dosar sa le dau acte sa le traduca sa legalizeze trimite dosarul la angajatorul norvegian si ala acolo mai face o selectie , nu accepta ROMI !!,  etc etc , voi ce ziceti??

Edited by beny_catalin, 06 September 2012 - 18:55.


#58
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

View Postovidio88, on 06 septembrie 2012 - 16:37, said:

pai cam aste problema ca nu prea stiu firme, am incercat sa caut pe google o lista cu firme sau ceva de genul asta dar nimic sau daca poti sami enumerezi cateva Posted Image.

cam in ce oras abunda aceste firme? ideea mea era sa incerc in primul rand in oslo.
pai am zis deja una mare si grasa: Evry

zona Oslo/eventual Bergen.. posibil si Stavanger

#59
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 27.09.2003

View Postbeny_catalin, on 06 septembrie 2012 - 18:52, said:

hello , am gasit acest anunt pe un site daca e cineva dintre voi in masura (a lucrat , lucreaza ) sa mi raspunda la anuntul postat de aceasta firma:  http://www.tocmai.ro...ti-5736692.html  , anuntul e destul de frumos dar din cate stiu se ajunge foarte greu si se gaseste la fel de greu de munca , ceva stabil , am vb cu ei dar mi au zis niste labareli sa fac dosar sa le dau acte sa le traduca sa legalizeze trimite dosarul la angajatorul norvegian si ala acolo mai face o selectie , nu accepta ROMI !!,  etc etc , voi ce ziceti??

in primul randa salariile de acolo sunt la limita limitei (de jos). iar apoi, cu saptamana de lucru.. ca fapt divers, "standardul" este 37.5h/saptamana...

#60
beny_catalin

beny_catalin

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.09.2012
cazare gratuita 4 in camera cel mai sigur probabil o rulota

#61
beny_catalin

beny_catalin

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.09.2012
bine..bine ..dupa voi anuntul pare real sau e gogoneala ...

#62
sygeplejersken

sygeplejersken

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 18.01.2010

View Postbeny_catalin, on 06 septembrie 2012 - 20:09, said:

bine..bine ..dupa voi anuntul pare real sau e gogoneala ...
in opinia mea...gogoneala

#63
botrin

botrin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 01.07.2010
Salut tuturor, am o intrebare simpla: in domeniul forestier exista oportunitati de angajare? Multumesc

#64
ovidio88

ovidio88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.09.2012

View Postgmasterleo2000, on 06 septembrie 2012 - 19:08, said:

pai am zis deja una mare si grasa: Evry

zona Oslo/eventual Bergen.. posibil si Stavanger

mersii mult, tocmai ce am lasat un CV :D

iti dau o bere cand os a ajung pe acolo :P

#65
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Daca aici cistig 7000 ron nu am rate si stau la casa (vila cum zic uni) se merita sa imi caut un loc de munca pe acolo?

Edited by Clovis, 08 September 2012 - 10:50.


#66
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

View PostClovis, on 08 septembrie 2012 - 10:49, said:

Daca aici cistig 7000 ron nu am rate si stau la casa (vila cum zic uni) se merita sa imi caut un loc de munca pe acolo?
Probabil ca nu, cu exceptia cazului ca ti-ai gasi un contract de la 100k euro/an in sus.
Parerea mea...

#67
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007
http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/joburi-in-tarile-in-care-orice-european-si-ar-dori-sa-traiasca-173113.html

In articol gasiti linkuri catre anunturile unor angajatori din DK, SE si FI.

#68
nicky06

nicky06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.11.2012

View Postsygeplejersken, on 20 ianuarie 2012 - 14:14, said:

Ai asigurare medicala ptr tot, inclusiv ptr interventiile complicate, ti-o spune subsemnata, care lucreaza intr-un spital!

In sfarsit gasesc o persoana care lucreaza intr-un spital.Acum incep si eu sa ma pregatesc pt o eventuala angajare in Bergen......te rog cand ai timp sa -mi scrii si mie cam care sunt conditiile pe acolo,care sunt pretentiile angajatorilor.

#69
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007
A aparut in publicatia Capital un articol in tema cu topicul de fata, chiar daca pompieristic scris si continand unele inexactitati.

http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/vreti-sa-plecati-din-tara-europa-de-nord-va-primeste-imediat-175489.html

Enjoy!

#70
vlad9

vlad9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.01.2013
Buna.

Lucrez ca programator in Cluj Napoca, si o duc destul de bine. Problema este ca Romania ma omoara: nu imi place nimic la aceasta tara. Urasc tiganii, urasc oamenii religiosi, urasc cocalarii. Aceste 3 categorii domina in tara numita Romania, asa ca vreau sa emigrez intr-o tara civilizata.

Am facut niste cautari pe google, si reiese ca Suedia e tara perfecta. Nu o sa enumar , pentru ca sunt multe(par oameni linistiti, putini emigranti, atei in marea lor majoritate, invatamant HQ ,sistem medical bun, etc).

Problema este ca in Suedia nu prea este industrie software. Nu stiu eu sa caut? Nu prea are logica. Intr-o tara ca Romania sa gasesti de munca in IT , si in Suedia nu?

#71
pale_and_pale

pale_and_pale

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 11.07.2012
Bafta daca reusesti sa-ti gasesti de lucru acolo, dar asculta-mi sfatul si stai cat mai departe de regiunea Malmo.

#72
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
http://www.thelocal....ry=it&location=

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate