Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Probleme combina frigorifica Beko, Arctic

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
romeo031978

romeo031978

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.01.2021
Buna ziua astia sunt senzorii care cauzează problema semnul ! Ups nu știu să pun pozele cu senzorii frigiderul in cauză este un Beko neofrost



#56
odaianu

odaianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 20.02.2011
Buna ziua,
Am o combina frigorifica Beko RCNE560E40DZMN, 497 l, Clasa A++ si pe displai imi apare eroarea E 1, ba apare ba dispare si ca eroare am gasit mai multe interpretari (E1: Eroare senzor evaporator (scurtcircuit sau deschis), sau
E1  EROARE SENZOR DEFROST CONEGELATOR (IN SCURT SAU INTRERUPT)) sun acelasi lucr ?
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc

#57
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Mie îmi apare la un BEKO ca eroare semnul exclamării pe mijlocul display-ului împreună cu textul 20 grade Celsius.
Probabil că alea 20 de grade este temperatura din frigider.
În congelator este rece, probabil 2-3 grade.
Am sunat la service și ei spun că peste o săptămână voi fi contactat de service. Vară, cald, să stai fără frigider o săptămână? Mie mi se părea normal ca în maxim 48 de ore să fie cel din service la mine și să îl repare. Dacă era o mașină de spălat mai mergea să stai o săptămână, dar fără frigider? Niște nesimțiți.

#58
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Buna ziua,
am cumparat acum 2 zile un frigider Beko, a venit cu o mica urma de lovitura la usa. Initial am facut cererea de retur, dar m-am razgandit - era prea complicat sa-l reambalez si functioneaza ok - si am anulat returul.
Pe display arata temp. congelator -16 grd. si la frigider +4 grd. In plus, compresorul pare sa functioneze mai mult timp fata de cel dinainte (Zanussi), pauzele sunt mai scurte. Nu e prea scazuta temperatura in congelator?
Multumesc.

#59
sorindts

sorindts

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.06.2009
Buna ziua!Am achizitionat aceasta combina frigorifica Beko RCNA400E20ZXP,in data de 28.04.2020..De aproximativo luna, saptamanal am observat ca se strange apa in frigider, sub cutia de legume cu umiditate controlata(aproximativ 800 de grame/saptamana). Ce as putea sa fac in aceasta situatie?

#60
Mike56

Mike56

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.08.2023
Bună ziua, poate mă ajută cineva, combină Arctic AK60406E40NFWA++, no frost, partea de frigider ok temperatura reglata 8 grade, măsurată 6-10 grade, congelator temperatura reglata -18 grade, temperatura măsurată -28 - 30 grade, în congelator sub ultimul sertar se adună apă care bineînțeles îngheață. Evident dezghețat, curățat etc, fenomenul persistă, mă poate ajuta cineva cu o explicație?

#61
Isabelahnc

Isabelahnc

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2024
Am o combină frigorifice Beko cu acelasi eroare din postarea lui XrainX.As fi vrut să stiu cum a rezolvato

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate