Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

Cartela Internet si Voce in acelasi timp pe smartphone - e posibil ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2 răspunsuri în acest subiect

#1
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Am abonament de voce la Vodafone cu numarul 072X XXXXXX
Am abonament de internet pe PC/Laptop cum ii zic ei ( modem USB + SIM cu numar 072X XXXXXX)

Exista posibilitatea sa folosesc acest sim pe telefon ? In plus , exista posibilitatea de a avea atat internetul aferent simului respectiv si vocea aferenta abonamentului de voce pe acelasi telefon ? Stiu ca Vodafone avea la un moment dat extraoptiunea "Numar Dual" in oferta

Ceva la Orange similar se numeste Colibri Mix ( abonament de voce + internet care poate fi folosit atat pe mobil , cat si pe PC/laptop)

Multumesc anticipat

#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.652
  • Înscris: 13.10.2009
teoretic, se poate daca faci setarile respective de internet.faza cu internetul si vocea, nu cred ca e posibila pentru ca astia au doar abonamente separate. poti activa un pachet de internet pe cartela de voce, dar asta costa si nu cred ca vrei sa platesti doua interneturi de la ei mai ales la ce preturi au.

optiunea "numar dual" se refera la cu totul altceva si este exclusiv pentru voce.

Editat de dygey, 24 noiembrie 2011 - 22:52.


#3
Vodafone_INACTIV

Vodafone_INACTIV

    CONT INACTIV

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 4.467
  • Înscris: 06.07.2010

 menumorut81, on 24th November 2011, 21:16, said:

Am abonament de voce la Vodafone cu numarul 072X XXXXXX
Am abonament de internet pe PC/Laptop cum ii zic ei ( modem USB + SIM cu numar 072X XXXXXX)

Exista posibilitatea sa folosesc acest sim pe telefon ? In plus , exista posibilitatea de a avea atat internetul aferent simului respectiv si vocea aferenta abonamentului de voce pe acelasi telefon ? Stiu ca Vodafone avea la un moment dat extraoptiunea "Numar Dual" in oferta

Ceva la Orange similar se numeste Colibri Mix ( abonament de voce + internet care poate fi folosit atat pe mobil , cat si pe PC/laptop)

Multumesc anticipat


Buna,

Nu este permisa trecerea de la abonamentul de date la cel de voce, folosind acelas sim.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate