Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii
 Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...
 Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte
 Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu mai sunt proteste?
 

ce scop are viata?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
543 replies to this topic

#541
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postthomas222, on 12th December 2011, 08:27, said:

Pentru ca pentru mine e un fel de religie,una cat se poate de serioasa. Ca toti stim ca zeu ala nu exista samd nu conteaza,conteaza ce zicem,nu ce credem in cadrul religiei asteia. Da,e o gluma religia in sine dar mie imi place si e singura religie in afara de satanism (si sirenism ) la care as adera. Religiile serioase (cu exceptia satanismului ) sunt cat se poate de naspa si as tampi daca ar trebui sa urmez vreuna din ele.
Am inteles totusi ca budismu si jainismul sunt ok (da tot satanismu e mai bun,parerea mea )

ba sunt cat se poate de serios
Eu te inteleg ca nu suporti religia ortodoxa si sunt motive pentru asta, asa cum se pot gasi motive pentru orice.
Dar de aici incolo am niste probleme in a te intelege. In primul rand tu te declari ateu, dupa care spui ca agreezi pastafarianismul. Asta as intelege-o. :rolleyes:
Dar cand spui de satanism nu mai inteleg.
Tu dai impresia ca doar esti foarte dezamagit de ortodoxism si esti in schimb disponibil pentru alte religii.
Inclin sa cred ca vrei sa fii luat in serios, neserios fiind. Cu alte cuvinte distractie cat cuprinde.
Ideea nu este rea, cel putin pentru tine, dar ti-am spus ca risti sa nu fii luat in serios si la un moment dat cand intr-adevar ai vrea sa se intample asta, nu va fi posibil.
Si iti spun sigur ca va veni si vremea aia.

#542
thomas222

thomas222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,265
  • Înscris: 08.12.2011

Quote

Eu te inteleg ca nu suporti religia ortodoxa
nu suport crestinismul in general apoi urasc islamismul si mai rau si apoi iudaismul
Budismul am inteles ca e ok si jainismul. Le vad ca si ok nu ca bune (ca orice religie le consider daunatoare in ultima instanta )
Nu suport sa am reguli impuse asupra mea fara un motiv bun motiv pentru care nici satanismul nu ma satisface complet totusi regulile satanice sunt rezonabile si modificabile dupa voie
Iar pastafarianismul nu are reguli si e comic. Iadul nostru e amuzant :D => love
Si eu ma declar anti-teist si ateu,e o diferenta. Asta nu inseamna ca nu exista anumite asa zise religii care sa nu mi se para cat de cat ok
Eu am boala pe religiile majoritare

Quote

Tu dai impresia ca doar esti foarte dezamagit de ortodoxism si esti in schimb disponibil pentru alte religii.
Cand am facut asta ?

Quote

Si iti spun sigur ca va veni si vremea aia.

Nu mi-as face griji. Treaba de troll nu e usoara da cineva trebuie sa faca si asta altfel se distruge echilibrul din univers

#543
Pazvantoglu

Pazvantoglu

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 477
  • Înscris: 24.03.2011

View Postthomas222, on 12th December 2011, 10:11, said:

Budismul am inteles ca e ok

Nu e deloc ok, da' nu vreau sa fac off-topic aici.
Poate o sa ma exprim pe aria despre budism.

Quote

si jainismul. Le vad ca si ok nu ca bune (ca orice religie le consider daunatoare in ultima instanta )

Ah, ok.

#544
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View Postthomas222, on 12th December 2011, 10:11, said:

Cand am facut asta ?
In regula, mi s-a parut. :rolleyes:

View Postthomas222, on 12th December 2011, 10:11, said:

Nu mi-as face griji. Treaba de troll nu e usoara da cineva trebuie sa faca si asta altfel se distruge echilibrul din univers
Adevarul ca este distractiv. Sper insa ca undeva, deep inside, stii ca viata nu este un simplu avatar ca cel de pe SP.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate