Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Romanii sunt destepti!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
701 replies to this topic

#649
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oD1vD5zeBXM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#650
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Actiune tipic romaneasca, hai sa dam cu deodorant peste rahat!
Nu vad niciunul cu o actiune concreta gen "Hai sa strangem de-o bursa pentru copiii destepti!", "Hai sa adunam carti pentru bibliotecile satesti!", "Hai sa mergem cu alfabetizarea prin satre!", "Hai sa ne facem cunoscute geniile, nu doar pitipoancele"
Romanii e destepti!

#651
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,055
  • Înscris: 02.03.2003

View PostBroscoi, on 18th February 2012, 18:47, said:

Reduci problema prea simplist la o alegere sau alta . Mi se pare amuzant ca te si delimitezi .
Un presedinte asta face reprezinta natiunea care l-a ales , cu bune si cu rele . Obama ii reprezinta pe americani IN ACEST MOMENT . Faptul ca e un presedinte de culoare reflecta nivelul la care a ajuns societatea americana ( a depasit momentul Ku KLUX Klan si a violentelor rasiale din timpul lui Martin Luther King ) , faptul ca a absolvit o universitate  prestigioasa  ( ca multi alti presedinti americani ) arata dorinta lor de a fi condusi de intelectuali , de oameni pregatiti cum se spune la noi .
Pe noi ne reprezinta Basescu , cu calitatile ( atatea cate exista )   si defecte lui .
Intr-adevar ,   problema nu este numai pe cine   a ales  , dar si intre cine a avut sa aleaga , dar si asta este tot "meritul" romanilor . Nu tin minte totusi ca Ponta sa fi candidat impotriva lui Basescu la ceva ( prezidentiale , primarie etc ) , nu de alta dar l-as fi ales . Nu e vorba aici neaparat de calitatile lui Ponta ci cat de nefericita a fost alegerea d-lui Basescu ( ca deputat , ministru , primar , presedinte - pe unde a fost numai "succesuri " a avut  ) ...

OFFTOPIC: Ce ai vrut sa spui in legatura cu America si Obama ca eu nu am inteles exact ?

#652
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,535
  • Înscris: 30.10.2003

View PostMM3, on 16th November 2011, 23:07, said:

Hai sa schimbam asta! Cautand masiv "romanii sunt destepti", putem schimba acest sugestii Google intr-unele cu caracter pozitiv. Putem arata ca ne pasa de imaginea noastra - si poate in felul acesta ajungem cu o imagine pozitiva in stirile celor mai importante televiziuni de profil din lume.
Romanii sunt destepti!
Campania mi-a adus aminte de asta:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GHX2mvFVQMs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#653
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Eu tot nu am inteles prostia asta cu spalarea de imagine? Romanii sunt destepti! Gata le-am aratat noi alora de cred altceva...De fapt exista romani destepti, exista romani civilizati, exista romani buni la suflet...etc...dar la fel exista romani jigodii, exista romani hoti, exista romani prosti de bubuie, scursuri umane etc...din pacate nivelul de civilizatie al poporului asta a scazut mult iar trendul se mentine...e nevoie de aportul tuturor pentru a imbunatati si eradica tarele din societatea  asta ajunsa la un nivel ingrijorator de degradare morala...abia dupa aia afisati bull shit-uri de astea de doi bani

#654
trythentrust

trythentrust

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.02.2012

View PostMM3, on 16th November 2011, 22:46, said:

@klupoloistu: iti dau like, cum s-ar zice :D

@yetiro: mda, cel mai tare e la chinese, vezi atasat =))

Attachment chinese.jpg

Attached Files



#655
exzeus

exzeus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.01.2007
Care dintre voi a calatorit in strainatate si a intalnit romani stabiliti acolo poate are deschiderea de a intelege natia. Sintem foarte bine priviti individual, ca entitate unitara, isteti, descurcareti, inventivi, necomplexati. Destepti am fi daca nu ne-am pierde identitatea si in secunda doi dupa momentul cind numarul depaseste cu macar o unitate de om cifra unu, sa ne balacarim si sa il doara capul pe fiecare de binele celuilalt. Toti vrem dreptate, dar caragialeste : Primim sa se revizuiasca, dar sa nu se schimbe nimic.

Sintem dotati nativ cu indeajunsa inteligenta pentru a performa individual, in schimb nu avem identitate de grup si nici decenta sau altruismul binelui general. Oricare dintre noi, daca s-ar vedea cu painea si cutitul in mana, in locul oricarui politician, si-ar taia lui felia cea mai groasa.

Din pacate.

Edited by exzeus, 23 February 2012 - 21:11.


#656
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postexzeus, on 23rd February 2012, 21:10, said:

Care dintre voi a calatorit in strainatate si a intalnit romani stabiliti acolo poate are deschiderea de a intelege natia.
Iar când OriginalCopy spune adevăruri, este bălăcărit pe forum, pentru că acele adevăruri dor.

Adevăruri pe care o persoană maturizată în occident le vede mult mai clar și obiectiv ;)

View Postexzeus, on 23rd February 2012, 21:10, said:

Sintem foarte bine priviti individual, ca entitate unitara, isteti, descurcareti, inventivi, necomplexati. Destepti am fi daca nu ne-am pierde identitatea si in secunda doi dupa momentul cind numarul depaseste cu macar o unitate de om cifra unu, sa ne balacarim si sa il doara capul pe fiecare de binele celuilalt. Toti vrem dreptate, dar caragialeste : Primim sa se revizuiasca, dar sa nu se schimbe nimic.
Corect. Sau cum îmi spuneau oameni educați, occidentali: "voi românii sunteți oameni foarte buni, foarte cinstiți, foarte muncitori ... dar separat. Când vă strângeți la un loc, se alege praful".

Românii au o mentalitate bolnavă, găunoasă.

#657
Samiir

Samiir

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 31.12.2011

View PostOriginalCopy, on 23rd February 2012, 21:44, said:

Corect. Sau cum îmi spuneau oameni educați, occidentali: "voi românii sunteți oameni foarte buni, foarte cinstiți, foarte muncitori ... dar separat. Când vă strângeți la un loc, se alege praful".

Românii au o mentalitate bolnavă, găunoasă.

chiar asa iti spuneau tie oamenii aia educatie occidentali? :lol:
Te luau de gat si iti spuneau   "baiete, voi românii sunteți oameni foarte ... "
imi vine sa rad pt ca e patetic ce zici, si foarte probabil e vrajeala
Cum de erau occidentalii aia asa fini cunoscatori ai romanilor, atat individual cat si luati ca grup ?

Edited by Samiir, 23 February 2012 - 21:53.


#658
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostSamiir, on 23rd February 2012, 21:53, said:

chiar asa iti spuneau tie oamenii aia educatie occidentali? :lol:
Te luau de gat si iti spuneau   "baiete, voi românii sunteți oameni foarte ... "
imi vine sa rad pt ca e patetic ce zici, si foarte probabil e vrajeala
Cum de erau occidentalii aia asa fini cunoscatori ai romanilor, atat individual cat si luati ca grup ?
Patetic? Sărăcuțul, din cauza junglei în care trăiești, nu concepi discuții interculturale și civilizate.  :console:

#659
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,644
  • Înscris: 01.10.2010
deschis realitatea dimineata sa vad ce se mai intampla prin tara. in 2 minute am citit articole:

http://www.realitate...anu_916762.html
&
http://www.realitate...lei_916623.html

Edited by britishpub, 24 February 2012 - 12:55.


#660
exzeus

exzeus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 15.01.2007
Chiar daca am facut greseli de fond prin posturile pe acest forum, cred ca pot fi obiectiv in exprimarea parerii personale.
Multumesc pentru mustrarea scrisa, mi-am insusit critica.
Nu lucrez in domeniul mobilei, ci al telecomunicatiilor, si din pacate pot sa va spun din dedesubturile industriei.

Un operator de camera, mi-a povestit ca la Ioanitoaia, cu emisiunea de fotbal, dupa circoteca din studio in care credeai ca ies afara si isi aduc armele sa se omoare, radeau toti, si se felicitau pentru showul oferit prostimii, in timp ce stabileau unde beau si maninca in acea seara. Pinalti, Becali.. samd.

Antenele prostesc pe fata pentru ca sint inregimentate politic si au directiva sa faca cu ou si cu otet pe cei ce conduc azi. Nimeni nu vine cu solutii, cu imbunatatiri. Votam doar pe vot negativ, adica pe cel ce a parut cel mai putin prost, descumpanit sau care a luat cele mai putine suturi in fund. Antenele, au fost puse in fata faptului de a fi scoase de catre cablistii mari afara din grila, in unele zone din tara chiar au fost intrerupti de la emisie, pentru ca in baza pachetului must-carry au fostat operatorii sa le distribuie toata panoplia de programe, PE BANI.
Daca RCS si UPC ii scot maine din grila, mor ca soarecii fara banii de pe publicitata, caci fara audienta in 90 % din tara sint calici.

Cineva mi-a spus o vorba isteata: Vezi unde sint banii, acolo se indreapta si politicul.

Romanii sint destepti, doar doar ca si baietii destepti din energie. Avem creiere fabuloase , doar ca au ales sa se manifeste in afara tarii.

#661
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007
baietelul asta cred ca are loc aici

#662
lrl

lrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 31.01.2008
Articol de pe prima pagina de pe Yahoo:
http://www.thepostga...lievably-strong

Sa nu cititi comentariile

#663
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
De ce?

#664
SDan222

SDan222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,925
  • Înscris: 06.04.2006
E nevoie si d-o pozitie d-asta mai extremista pentru a contrabalansa tampeniile propagate in ultima vreme in mass media, precum ca romanii ar fi - prin definitie si in totalitate - ciorditori, retardati, marlani, manelisti, inferiori, etc. Multi se potrivesc acestei descrieri, da' exista si destui care nu se potrivesc.

Edited by SDan222, 01 March 2012 - 12:49.


#665
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
o romanca "desteapta" s-a pozat cu scheletul bun icii si a pus poza pe facebook
faptul ca ea si prietenii ei sunt agramati e alta discutie...

Attached File  foto2.jpg   26.83K   18 downloads

http://www.gandul.in...timente-9359992

#666
SDan222

SDan222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,925
  • Înscris: 06.04.2006
Cazurile psihiatrice-s cumva relevante in discutia de fata ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate