Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Romanii sunt destepti!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
701 replies to this topic

#631
isculescu

isculescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 12.02.2012

View PostMonitoxus, on 19th November 2011, 20:27, said:

Va invit pe toti sa participam la aceasta campanie care are drept scop schimbarea perceptiei negative a motoarelor de cautare atunci cand cineva cauta "romanii sunt....". Mi se pare o idee foarte buna si o sustin  :coolspeak:
Daca aveti un blog/site etc sunteti invitati sa postati ceva care sa ajute la popularizarea campaniei si evident, sa cautati pe motoarele de cautare "romanii sunt destepti" si nu alte taranisme induse de prosti rauvoitori sau analfabeti din tari considerate fals "civilizate" :)

http://www.google.ro...i sunt destepti

http://www.google.co...nians are smart

Si pagina campaniei: http://www.romaniisuntdestepti.ro/

Thank You  :kisstogether:

asta e campanie constructiva nu aiurelile astea cu google

http://www.roneamt.ro/

Edited by isculescu, 12 February 2012 - 13:03.


#632
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
in '90, am lucrat la negru 8 luni in Germania. Acolo am vazut prima data ce inseamna "patron", dar adevarat "patron". Daca eu lucram 12 ore ca sa "ma umplu de bani", dimineata la 7 cand ajungeam eu, patronul deja lucra pe masinile cu comanda numerica. Si daca eu nu-mi permiteam pauza de masa,(eram platit cu ora), el se ducea acasa de la 12 la 2 si mai si dormea putin. Dar cand eu plecam acasa, el mai ramanea sa lucreze  la masinile lui. Ziua se mai ocupa si de aprovizionare, desfacere, cauta comenzi.... Iar fiica lui (vreo 17 ani),pentru a merge intr-o excursie in Egipt, a spalat timp de o luna toate wc-urile, spalatorul, baia pentru angajati si facut curat in birouri, dar asa cum trebuie, nu in doru'lelii. Si cand am vazut ce inseamna sa fii"PATRON", am zis ca niciodata nu imi doresc acest lucru, pentru ca nu ma cred in stare sa muncesc atata. Nu comparati "patronii" din Romania cu cei de dincolo, marea lor majoritate nu au nici o legatura cu aceia.Iar cei care merita sa fie numiti"patroni", se zbat sa supravietuiasca intr-un sistem fiscal creat de hoti pentru a-i ajuta,proteja si acoperi pe hoti.
Si isculescu, ai dreptate, de asa ceva avem nevoie,pentru a deveni "romanii sunt....." :dj:

#633
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007
Ala nu era patron, era un avar.

#634
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostMM3, on 16th November 2011, 23:07, said:

Putem arata ca ne pasa de imaginea noastra - si poate in felul acesta ajungem cu o imagine pozitiva in stirile celor mai importante televiziuni de profil din lume.
Păi asta știam deja, doar de asta ne pasă, de imagine. Nu de ce suntem de fapt, de esență.

Iete: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WSsBUdHrqao?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#635
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,240
  • Înscris: 01.12.2007
Daca te iei dupa terminatul ala...

#636
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
Lol, terminatul ala, desi in stil de gluma, zice lucrurilor pe nume.

#637
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7NjMCGLy3rE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Unul din aia pentru care faceti voi cautari cu romanii ie destepti.

#638
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostdrGrudge, on 13th February 2012, 01:33, said:

Lol, terminatul ala, desi in stil de gluma, zice lucrurilor pe nume.
Românii sunt narcisiști - atât de îndrăgostiți de ei încât nu văd în oglindă cât de mizerabili sunt.

Își aleg primar de capitală un marinar chior, președinte de țară un marinar corupt, cu dosare penale deschise - de DOUĂ ORI, închid ochii când văd corupție și nesimțire - ba mai mult, le și practică!

Stau cu rahatul sub barbă și se complac.

Halal popor. Halal responsabilitate colectivă. Halal conștiință națională.

Halal gândire democratică. Românul a înțeles că democrație = fură cine poate.

Jegoși oameni, mi-e rușine că vă numiți români (nu, nu toți, ci o mare majoritate).

#639
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostOriginalCopy, on 18th February 2012, 02:21, said:

Românii sunt narcisiști - atât de îndrăgostiți de ei încât nu văd în oglindă cât de mizerabili sunt.

Își aleg primar de capitală un marinar chior, președinte de țară un marinar corupt, cu dosare penale deschise - de DOUĂ ORI, închid ochii când văd corupție și nesimțire - ba mai mult, le și practică!

Stau cu rahatul sub barbă și se complac.

Halal popor. Halal responsabilitate colectivă. Halal conștiință națională.

Halal gândire democratică. Românul a înțeles că democrație = fură cine poate.

Jegoși oameni, mi-e rușine că vă numiți români (nu, nu toți, ci o mare majoritate).
fa-ti un control psihiatric, dute la psihoterapie,foloseste romergan, bromura, .........

#640
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007

View PostOriginalCopy, on 18th February 2012, 02:21, said:

Jegoși oameni, mi-e rușine că vă numiți români (nu, nu toți, ci o mare majoritate).

+1

View Postmyshyk, on 18th February 2012, 08:37, said:

fa-ti un control psihiatric, dute la psihoterapie,foloseste romergan, bromura

Ca sunt de acord cu O.C. intru in aceeasi oala. O sa ma duc. Dar iti recomand cu caldura si tie.

Edited by Super Chief, 18 February 2012 - 10:19.


#641
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Daca destept inseamna sa ai IQ negativ... da... romanul e destept. Poate daca-i faci un OC, reusesti sa-l aduci la un IQ pozitiv, dar foarte, foarte dificila treaba.

Edited by dgamma, 18 February 2012 - 16:02.


#642
Broscoi

Broscoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 02.09.2009
Popoarele isi au conducatorii pe care ii merita . Romanii il au pe Traian Basescu deci sunt ....

#643
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,715
  • Înscris: 13.10.2003

View PostBroscoi, on 18th February 2012, 18:02, said:

Popoarele isi au conducatorii pe care ii merita . Romanii il au pe Traian Basescu deci sunt ....

betivi?  :rolleyes:
iar daca iesea Ponta eram prostanaci?  :rolleyes:

stii cum se spune: din betie te mai trezesti dar din prostie niciodata!  :coolspeak:

P.S. eu nu i-am votat pe nici unul, asa ca nu le seaman!  :angel:

Edited by radumiki, 18 February 2012 - 18:24.


#644
Broscoi

Broscoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 02.09.2009

View Postradumiki, on 18th February 2012, 18:22, said:

betivi?  :rolleyes:
iar daca iesea Ponta eram prostanaci?  :rolleyes:

stii cum se spune: din betie te mai trezesti dar din prostie niciodata!  :coolspeak:

P.S. eu nu i-am votat pe nici unul, asa ca nu le seaman!  :angel:
Reduci problema prea simplist la o alegere sau alta . Mi se pare amuzant ca te si delimitezi .
Un presedinte asta face reprezinta natiunea care l-a ales , cu bune si cu rele . Obama ii reprezinta pe americani IN ACEST MOMENT . Faptul ca e un presedinte de culoare reflecta nivelul la care a ajuns societatea americana ( a depasit momentul Ku KLUX Klan si a violentelor rasiale din timpul lui Martin Luther King ) , faptul ca a absolvit o universitate  prestigioasa  ( ca multi alti presedinti americani ) arata dorinta lor de a fi condusi de intelectuali , de oameni pregatiti cum se spune la noi .
Pe noi ne reprezinta Basescu , cu calitatile ( atatea cate exista )   si defecte lui .
Intr-adevar ,   problema nu este numai pe cine   a ales  , dar si intre cine a avut sa aleaga , dar si asta este tot "meritul" romanilor . Nu tin minte totusi ca Ponta sa fi candidat impotriva lui Basescu la ceva ( prezidentiale , primarie etc ) , nu de alta dar l-as fi ales . Nu e vorba aici neaparat de calitatile lui Ponta ci cat de nefericita a fost alegerea d-lui Basescu ( ca deputat , ministru , primar , presedinte - pe unde a fost numai "succesuri " a avut  ) ...

Edited by Broscoi, 18 February 2012 - 18:50.


#645
britishpub

britishpub

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 01.10.2010
http://forum.softped...t...844524&st=0

romani destepti si educati, va invit sa lecturati topicul cu cei cinci elevi. :)

Edited by britishpub, 18 February 2012 - 21:05.


#646
iliescuion

iliescuion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 435
  • Înscris: 31.10.2011

View Postbritishpub, on 18th February 2012, 21:05, said:

http://forum.softped...t...844524&st=0

romani destepti si educati, va invit sa lecturati topicul cu cei cinci elevi. :)

pe principiul tau, daca excrementele de nu-stiu-ce specie de maimuta se foloseste ca boabe de cafea care se vinde cu 1000 euro portia, tot kk-tul din lume e valoros. ei bine, afla ca nu e.

#647
MegaDigitaler

MegaDigitaler

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 09.02.2012
Fie... Am dat si eu click, desi nu cred ca se va schimba imaginea tarii.

#648
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
Fii serios, poate se schimba imaginea. Realitatea ramane aceeasi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate