Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Prelucrare bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Doresc sa construiesc o piesa care implica extrudare. Dupa ce e construit blocul (paralelipiped), vreau sa indepartez material dupa forma din imagine si sa ramana peretele din mijloc (cel inalt cu 2 gauri) partea opusa fiind simetrica, cu cea din fata. Pt. indepartare, folosesc comanda Pad (daca se poate) dar primesc avertismentul "operation unnecessary" si si nu cunosc alte metode. Ce recomandati?

Imaginea nu e reusita...

Attached Files



#2
ferdo

ferdo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 09.06.2008
Exista mai multe metode de indepartare a materialului ....poti folosi pocket sau operatii boleene (remove de exemplu , adica faci un pad intr-un body si ii dai remove din PartBody si in final mai ai comanda Shell...o folosesc asa de rar incat nici numai stiu daca am scris-o corect....)

#3
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
THX! Am rezolvat treaba cu Pocket, dar cand am vrut sa schitez in 2D si sa definesc o scara, caseta pt. definire era blocata. Deci nu puteam scrie acolo.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate