Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Preferați ceai sau cafea ? De ce?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
KelCooper

KelCooper

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 01.08.2011
Prefer ceaiul, verde sau mate in general si evit pe cat posibil ceaiul la plic. Cafea nu beau, nu-mi place gustul.

#20
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Referitor la plantele culese de noi insine, :D  crescuta la tara aveam de toate plantele dar nu le apreciam suficient astfel incat gaseam delicios ceaiul de menta la plic pana mi-am dat seama ca izma (denumire populara) crescuta in curte este aceeasi.

#21
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Eu de menta nu am voie sa ma ating deoarece am probleme cu stomacul, dar ador ambele sortimente!

Daca vorbim de cel cules de noi, ador ceaiul de tei - cel cumparat nu are nici un farmec. In rest, pt. celelalte sortimente consum linistita cel cumparat si am cateva marci in care am incredere: Dilmah, al nostru Fares, Now Foods sau St. Dalfour. Cred ca este unul dintre puteine produsele din comert care isi pastreaza intr-o mare masura proprietatile deoarece nu sufera prea multe modificari/adaugari (e uscat natural, maruntit si ambalat)

Edited by adelinar, 16 November 2011 - 13:40.


#22
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

 nikushoru, on 08 noiembrie 2011 - 18:28, said:

Bună, am o întrebare, mai mult sondaj : Preferați ceai sau cafea ? Da că preferați cafea cu ce scop ?
Ceai negru; minim trei căni mari(de 300ml) pe zi. Ăla verde nu-l suport. Cafea nu beau deloc.
LE
Ceaiul negru e din ce in ce mai greu de găsit în magazine fizice! Am fost azi la Penny la Profi, n-am găsit. Nici la farmacii n-am mai găsit! Alea de la "plafar" sunt niște gunoaie. Probabil că nu mai bea lumea. In ritmul asta o sa fiu nevoit să-mi comand online.

Edited by Fuserisk, 25 May 2018 - 15:05.


#23
BicaAurel

BicaAurel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.11.2016

 nikushoru, on 08 noiembrie 2011 - 18:28, said:

Bună, am o întrebare, mai mult sondaj : Preferați ceai sau cafea ? Da că preferați cafea cu ce scop ?
Salut, dar initiatorul topicului ce prefera? si de ce prefera? Prefer topicurile in care initiatorul topicului nu face doar interogare asteptand raspunsuri ci participa din start el postand raspunsul lui, la ceea ce ii intreaba pe ceilalti. Preferați ceai sau cafea ? Dacă preferați cafea cu ce scop ?

Edited by BicaAurel, 25 May 2018 - 18:12.


#24
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Nici nu știu dacă mai activează inițiatorul, având in vedere când a deschis topicul :)

#25
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cafea . Ceai  foarte rar .Ce tare că s-au reactivat un topic după 7 ani. . Softpedia e nemuritoare. .Clar .

#26
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Nici una, nici alta, ceaiul imi e indiferent, cafeaua nu-mi place, beau cappucino cu ciocolata de la dozator.

#27
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
daca o bem cu apa rece cafeaua, mai e benefica?

#28
marcos11

marcos11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.06.2014
Cafeaua de departe cea mai buna bautura. Ceaiurile sunt si ele bune daca le indulcesti consistent cu miere.

#29
Fuserisk

Fuserisk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 26.02.2018

 marcos11, on 03 iulie 2018 - 11:51, said:

Cafeaua de departe cea mai buna bautura. Ceaiurile sunt si ele bune daca le indulcesti consistent cu miere.
E vorba de Ceai, ceai băut pentru  plăcere, nu de buruienile noastre mușețel, tei etc. Mierea o fi buna dar nu în ceai că-i alterează gustul.
LE
Eu beau ceaiul neindulcit.

Edited by Fuserisk, 03 July 2018 - 18:01.


#30
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Ceai negru, 3 căni pe zi. Nu mai pot sa functionez fără. E foarte tare, de multe ori dacă beau după ora 17 am probleme cu somnul.

 marcos11, on 03 iulie 2018 - 11:51, said:

daca le indulcesti consistent cu miere.
Mierea strica gustul la orice ceai. Blasfemie! Miere in ceai! Cum sa pui in bunătate de ceai negru, miere...În cel mai rău caz pui umpic de zahar. Eu beau ceaiul negru neindulcit, așa aspru. Alții pun lapte. Eu mai mănânc biscuiți cu ceai negru. De când beau ceai negru nu mai pot bea nici un fel de buruiana sau "fructa de pădure".

Edited by PostacheNegrutzi, 02 May 2019 - 08:54.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate