Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 

Pro TV închide 16 stații locale.

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

Pe surse: Pro TV închide 16 stații locale.

De la data de 1 decembrie, rețeaua de stații locale Pro TV se va împuțina cu 16, potrivit surselor Reporter Virtual.  Pe baricade vor rămâne doar cele din Brașov, Iași, Cluj, Timișoara și  Constanța. Măsura vine după altele de reducere a personalului și de  trecere a ziarului Gândul de pe print la online. Vom reveni. Rețeaua de stații locale Pro TV trece printr-un proces de  “resetare, care va continua până la digitalizare”, anunța, la începutul  anului, Maria Apostol, PR and Corporate Affairs Director Pro TV.  Restructurările de la aceste stații au vizat mai puțin zona editorială  și mai mult partea tehnică. Potrivit informațiilor Reporter Virtual,  în acest an, la Pro TV Iași, ar fi fost restructurați operatori,  crainici și șoferi, iar de la Pro TV București, tot de la tehnic, ar fi  fost restructurați în jur de 20 de angajați, ei primind trei salarii  compensatorii. Nu doar la televiziunile din trustul lui Adrian Sârbu au  fost făcute restructurări. Trecerea ziarului Gândul de la print pe  online a pus pe liber jurnaliști, paginatori și secretari de redacție,  după cum anunța Reporter Virtual aici.  La fel s-a întâmplat și la agenția Mediafax, unde, în luna martie, au  fost restructurați oameni de la Foto, dar și din partea editorială.  Mihai Vasile, editorul-șef al Departamentului Foto, a fost unul dintre  aceștia, așa cum a scris Reporter Virtual aici. Mediafax Group s-a înființat  în anul  2010, compania reunind Publimedia International, editorul  publicațiilor Ziarul Financiar, Gândul, ProSport și Business Magazin;  divizia de online Apropo Media, agenția Mediafax; Alerria Management  Company, o companie deținută de Adrian Sârbu și de Rootland Trading Ltd.
Sursa: http://www.reporterv...tii-locale.html

Edited by megafanro, 05 November 2011 - 21:17.


#2
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Pe praful asta  este     normal  !

#3
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Urasc statiile locale, din ficati si cu spume le urasc, nu fac decat sa distruga imaginea si sunetul pe cablul analogic din orase desi sunt preluate prin FO de operatori, mult mai buna e preluarea direct de pe satelit.

La Slatina in 1997 a luat fiinta PRO FM 94,1 si apoi in 1998 PRO TV care a dat stiri locale o singura data apoi a ramas doar cu reclame locale+retransmisie varza cu o imagine fara contrast dar macar au avut sunet Stereo din 2009. Oricum in eter se prinde PRO TV Novaci (cu retransmisie buna) de vreo 2 ani asa ca era total inutil, desfiintarea lui s-a produs pe 4 noiembrie 2011 cu o luna inainte de termenul oficial, PRO FM e lasat in bank si PRO TV e preluat direct de pe 31 est de catre RCS care probabil a primit receiverul de la PRO TV Slatina.

Mai e Prima TV Slatina- infiintata in 2007 desi licenta terestra o aveau din 2004, mai bine nu o mai puneau in functiune niciodata, retransmisie din Digi Satelit cu o receptie ultra slaba, imagine hipercolorata usor cu dungulite vagi orizontale de tip zebra, sunet varza si Mono care te zgarie pe creier, emisiuni locale de toata jena si publicitate locala la o calitate video/audio de toata voma, ii doresc moartea cat mai curand, eu in locul RCS nici nu o bagam in seama pe CATV sau bagam PRIMA TV pe direct pe alta frecventa, din 2007 mi-a fost scarba sa mai urmaresc Cronica Carcotasilor, acum in octombrie 2008 am abandonat-o total si am aruncat Prima TV la finalul grilei personale, mai ca imi vine sa o scot de tot dar mai baga RCS direct de pe satelit cateodata si de asta merita pastrata.

Edited by Neaceasca85, 06 November 2011 - 01:58.


#4
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Statii locale adevarate sunt doar in  SUA     restul sunt povesti de adormit copii  !

#5
basf

basf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 03.11.2011
Ce ma face sa am indoieli e faptul ca cele 16 statii ar urma sa fie inchise fix de ziua Pro Tv. Atat.

#6
Metrou

Metrou

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 495
  • Înscris: 20.08.2011
E si ziua Romaniei, iar masura ar putea trece neobservata astfel.
Restructurari undercover. :ninja:

Edited by Metrou, 06 November 2011 - 23:56.


#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008

 ramiz, on 6th November 2011, 20:42, said:

Statii locale adevarate sunt doar in  SUA     restul sunt povesti de adormit copii  !
Publicitate locala sa se poata difuza si banu' sa iasa din ea, restul nu conteaza. Brasov= cel mai blestemat oras sub acest aspect, infestat de capuse locale.  :thumbdown:

Prima TV Slatina nici nu mai emite in eter de luni bune, dar i se vad reclamele locale prin RDS in tot judetul Olt+Dragasaniul din Valcea, asa ca e de ajuns. :cursing:

Edited by Neaceasca85, 07 November 2011 - 01:30.


#8
Papliceanu

Papliceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.10.2011
Daca ar inchide Bucuresti canal 31 ar face ceva util. Deja cu o antena de uif cu picior de magnet receptionez HD-ul de pe 30 cu 86% pe cand pe 31 receptionez o imagine ca in filmele de groaza cand fantoma e beata.
Apropos, pe canal 34 de ce nu prind bine TVR,  uitandu-ma prin lista lor figureaza ca puterea degajata este de 10Kw?! Nu inteleg dragi cetateni cum pe spatele bucurestiului in zona Turnu Magurele nu se prind bine nici cele din Bucuresti. Speculau cativa cetateni ca daca mai cadea cablul apelau la "antene puse in geam". Am pus o antena cu 4 elemente cu fata spre centru, apoi am aplecat-o 18 grade spre nord vest, iar rezultatul a fost dezastruos, imaginile receptionate sunt prea comice.

#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Pana la digitalizarea terestra totala din 2015 sau mai tarziu nici de-ai dracu nu vor inchide vreun emitator local analogic.

Edited by Neaceasca85, 15 November 2011 - 12:21.


#10
Papliceanu

Papliceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.10.2011
Foarte bine, haideti sa le trimitem imagini  catre sediu de pe canalele 34 sau 31, sa vedem ce concluzii vor sa traga!

#11
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
receptia digitala e buna doar incity, la distanta si in miscare tot analogicul e tatic, de asta sincer ma indoiesc ca vom avea in curand solutie digitala pentru radio. Intradevar la TV digitalul e excelent ca te scapa de dublaje (acele imagini comice ce apar de la undele reflectate chiar daca semnalul este garla)

#12
Papliceanu

Papliceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.10.2011
Ca sa va convingeti luati un receiver de UIF si incercati sa receptionati corect analogicul tvr/pro in zona la Carefour Berceni sau la capatul masini 313. Daca vreti sa va amuzati incercati antena 1 de pe canal 57.

Edited by megafanro, 16 November 2011 - 02:03.


#13
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
Sa scoata Pro TV Targu-Mures,canalul concitadin (din Tg-Mures sunt,deci Posted Image ),pentru ca ei scot cu mare fest,cu tamtam,PENTRU NICI 50 DE SECUNDE canalul national! Pentru ce? Ca au o reclama cu Albacher (bere Borsec),si 2 generice din 2011? Si stiri? Pai,nimic,la 22:30,parca 10 minute,si pana acum vreo 2 ani aveau inainte de Sad Hour (17:40),stirile "Hirek" in maghiara,5 minute parca,le aveau subtitrate in romana!Posted Image
La fel si Tarnava TV! Un canal,cu o imagine stearsa,viu colorata,dar cu luminozitate redusa,cu un sunet mono,asurzitor! Au Videotext,toata ziua,si ceva 2-3 emisiuni SCURTE! Este din Sighisoara canalul,parca prin satelit,il am pe C 154! Posted Image

 Neaceasca85, on 06 noiembrie 2011 - 01:55, said:

Urasc statiile locale, din ficati si cu spume le urasc, nu fac decat sa distruga imaginea si sunetul pe cablul analogic din orase desi sunt preluate prin FO de operatori, mult mai buna e preluarea direct de pe satelit.

La Slatina in 1997 a luat fiinta PRO FM 94,1 si apoi in 1998 PRO TV care a dat stiri locale o singura data apoi a ramas doar cu reclame locale+retransmisie varza cu o imagine fara contrast dar macar au avut sunet Stereo din 2009. Oricum in eter se prinde PRO TV Novaci (cu retransmisie buna) de vreo 2 ani asa ca era total inutil, desfiintarea lui s-a produs pe 4 noiembrie 2011 cu o luna inainte de termenul oficial, PRO FM e lasat in bank si PRO TV e preluat direct de pe 31 est de catre RCS care probabil a primit receiverul de la PRO TV Slatina.

Mai e Prima TV Slatina- infiintata in 2007 desi licenta terestra o aveau din 2004, mai bine nu o mai puneau in functiune niciodata, retransmisie din Digi Satelit cu o receptie ultra slaba, imagine hipercolorata usor cu dungulite vagi orizontale de tip zebra, sunet varza si Mono care te zgarie pe creier, emisiuni locale de toata jena si publicitate locala la o calitate video/audio de toata voma, ii doresc moartea cat mai curand, eu in locul RCS nici nu o bagam in seama pe CATV sau bagam PRIMA TV pe direct pe alta frecventa, din 2007 mi-a fost scarba sa mai urmaresc Cronica Carcotasilor, acum in octombrie 2008 am abandonat-o total si am aruncat Prima TV la finalul grilei personale, mai ca imi vine sa o scot de tot dar mai baga RCS direct de pe satelit cateodata si de asta merita pastrata.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sJX4CB3LEGQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PNt_zyRcJnI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by c4n1b4lul, 14 January 2013 - 19:06.


#14
rhdghdhs

rhdghdhs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,462
  • Înscris: 22.05.2011

 From 05 noiembrie 2011 - 21:16:

  Restructurările de la aceste staţii au vizat mai puţin zona editorială  şi mai mult partea tehnică. Potrivit informaţiilor Reporter Virtual,  în acest an, la Pro TV Iaşi, ar fi fost restructuraţi operatori,  crainici şi şoferi,

Pai normal, ce cameramanul sau reporterul nu pot sa conduca masina? La ce le mai trebuie sofer?

Edited by megafanro, 17 January 2013 - 21:10.


#15
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Nu se va mai tipari Gandul?

#16
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Gandul nu se mai tipareste din primavara lui 2012. E doar in editie online.

http://economie.hotn...siv-digital.htm

#17
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Ah...uitasem, batranetea asta :lol: Multumesc :D

#18
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Trustul Pro cred ca nu mai tipareste decat revista glossy a Andreei Esca si Ce se intampla doctore. In rest, au trecut pe formatul eco :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate