Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

Detectare posibile dispozitive de...

suport/cutie fixare SSD in locul ...
 Popcorn stradal

De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig
 Degresant auto eficient

Pistol care sa pulverizeze vopsea...

Cursuri inot apa netratata

Telefoane vechi, fixe si mobile c...
 

Stadioanele din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Un nou episod. Ieri (2 octombrie 2005) din cauza unei ploi nu s-a putut juca pe terenurile din Romania. Terenul Stelei candva cel mai bun teren din Romania a clacat si l-a luat viitura. Cel mai bun teren din Romania, cel de pe Giulesti...a cedat si el. Incredibil. Infrastructura de kkt. In acelasi timp pe un alt post se disputa un meci din Italia unde ploua torential. FARA PROBLEME. Parca nici nu ploua...
Nu se poate in Romania sa nu existe cel putin un stadion. Macar pe ala sa joace nationala, nu sa vedem in fiecare ziar dupa fiecare meci..."mocirla din Romania". Terenul din Ghencea care candva era cel mai bun si nationala disputa toate meciurile acolo, a ajuns de 2 ani sa fie acoperit cu o prelata de plastic ca sa nu-l ia apa. In felul asta a ajuns printre cele mai slabe terenuri. Nu se poate ca in Romania sa se spuna "fotbalul nu e o prioritate", unde in toate tarile se investesc bani cu nemiluita in fotbal: in stadioane, in jucatori...in spectacol. Terenul din Giulesti ridicat in slavi  :worthy: de atatia oameni a cedat si el...

Desi se striga de ani buni ca n-avem un stadion cel putin in Romania in timp ce alte tari mult mai putin dezvoltate economic au stadioane de stele...conditiile sunt la fel de proaste. Terenurile sunt mizerabile, calitatea spectacolului, avand de suferit si mai mult.

Poze de pe stadioanele din Romania:

Attached Files


Edited by ReKo, 09 October 2008 - 02:20.


#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,771
  • Înscris: 13.10.2003
Probabil inca 5-6 ani pana o sa construim un stadion nou vom juca in aceleasi conditii .Suntem o tara saraca plina de mertane...

#3
menelaos

menelaos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 28.12.2002
Pai terenul din Ghencea de 5 ani nu mai e ce era acum 15.
In Giulesti nu a fost problema stadionului ci a canalizarii orasului (big bubu).
La noi ar trebui sa se gandeasca serios la terenuri sintetice. Nu se strica, nu se inunda, dai zapada rpd la o parte....

#4
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

menelaos, on Oct 4 2005, 00:29, said:

Pai terenul din Ghencea de 5 ani nu mai e ce era acum 15.
In Giulesti nu a fost problema stadionului ci a canalizarii orasului (big bubu).
La noi ar trebui sa se gandeasca serios la terenuri sintetice. Nu se strica, nu se inunda, dai zapada rpd la o parte....

<{POST_SNAPBACK}>


io stiu de un stadion cu gazon artificial ...si e in galati ... e stadionul echipei combinatului ... e pe langa stadionu dunarea, pentru cei care-l stiu ... si am fost pe el ... pentru ca de sus mi se parea mult prea bun ... cand am ajuns acolo am vazut ca era facut dintr-un fel de mocheta  :w00t:

#5
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005

shobi, on Oct 4 2005, 00:39, said:

io stiu de un stadion cu gazon artificial ...si e in galati ... e stadionul echipei combinatului ... e pe langa stadionu dunarea, pentru cei care-l stiu ... si am fost pe el ... pentru ca de sus mi se parea mult prea bun ... cand am ajuns acolo am vazut ca era facut dintr-un fel de mocheta  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>

Stiu, si eu am fost acolo. Este frumos terenul dar nu stiu daca pot juca pe el echipele profesioniste.

#6
newrazvan

newrazvan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 09.10.2003
www.worldstadiums.com :o sa vedeti aici cam toate stadioanele din lume inclusiv cele care sunt in stadiu de constructie sau proiect,printre ele figurand si noul stadion dinamo care ar fi gata in 2007 :w00t:

#7
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Allianz Arena :naughty:
[ http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/germany/bayern/munchen_allianz1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/europe/germany/bayern/munchen_allianz2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
n-o sa vedem asa ceva niciodata in Romania.

#9
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Ba o sa vedem...adica nu noi, ci strastrastrastrastrastraneoptii nostri peste vreo 500 de ani.
Doamne ajuta

#10
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

CGF, on Oct 8 2005, 10:35, said:

Allianz Arena :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>

Ai vazut ce cascada era la corner la meciul inaugural, ca se sparsese acoperisul? :D

#11
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Da, imi aduc aminte  :D
Parca jucau in Cupa Confederatiilor.
Nu il testasera pe ploaie. Acum au vazut defectele si nu se va mai intampla nimic ;)

#12
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
o stire pusa de mine cand lucram la un site de sport....dovada ca sunt doar vorbe-n vant:

Agentia Nationala pentru Sport a anuntat ca s-au identificat trei posibile locatii pentru a construi o arena de 50.000 de locuri pentru echipa nationala de fotbal a Romaniei: la Dragomiresti Vale, Ciorogarla si Plopesti Leordeni, ultimele doua locatii fiind cele mai avantajoase. Presedintele Agentiei Nationale pentru Sport, Constantin Diaconu a declarat: “Inca din luna iulie s-a discutat posibilitatea construirii unui stadion si au fost luate in calcul mai multe locatii. Dupa analizarea acestora, ne-am oprit asupra a trei: Popesti Leordeni, Dragomiresti Vale si Ciorogirla“. De asemenea, acesta a precizat ca proiectul de construire a unei noi arene nu implica sistarea lucrarilor la stadionul National din cadrul Complexului National Sportiv “Lia Manoliu“. “Romania nu are o baza care poate gazdui un campionat mondial sau european, asa ca lucrarile la stadionul Lia Manoliu vor continua“. La randul lui, presedintele Federatiei Romane de Fotbal, Mircea Sandu, a declarat ca acest pas este important pentru fotbalul romanesc. “Este important ca noul presedinte al ANS a ridicat problematica infrastructurii sportului romanesc, cu care ne confruntam de foarte multi ani. Ne mandrim mereu cu rezultate la campionatele mondiale, europene si olimpice, dar dupa competitii uitam de promisiuni“. Stadionul ar urma sa includa facilitati de transport al publicului la stadion, cel putin 5.000 de locuri de parcare pentru autocare si autoturisme, vestiare, camere pentru VIP, sali de conferinte, locatii pentru transmisiile radio-tv.

Edited by ReKo, 26 May 2006 - 14:23.


#13
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,771
  • Înscris: 13.10.2003
bla ,bla ,bla ,bla ... :P
proiecte , vorbe , vrajeli , bla,bla,bla...
nu se face nimic , nu sunt bani , nu e interes , nu este seriozitate si organizare , nu este nimic . Ar fi ideal daca ar venii nemtii sau englezii sa faca si la noi un stadion sau sa ne cada din cer ...
Nu e nevoie de 500 de ani sa faci un stadion ca  Allianz Arena , trebuie sa avem ce au nemtii : munca , seriozitate , organizare . Banii , daca ai un proiect ,, beton '' ii gasesti .
Cine sa faca asta la noi ? Guvernantii care se bat pentru ciolan , parlamentarii care dorm pe ei in Parlament , Mitica care este un papagal sau Sandu cand se trezeste din betie ? :death:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate