Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Battlefield 3

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#73
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
M-am "incurcat" putin in joc:
In misiune cind trebuie sa dezarmosez bomba subteran, intr-o camera, dupa ce trag de un fir... apare un inamic.
Cind apare E si samnul amusului pe ecran, apas de mai multe ori rapid sau incet sau o singura data?
Ca tot incerc sa il omor dar nu merge.... tot apas pe E si click maus.

Edited by Kortana, 17 November 2011 - 22:51.


#74
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011
Sincer daca as avea un calculator pe care sa il pot juca fara probleme l-as cumpara instant de pe origin.

#75
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Sincer, pe mine personal m-a dezamagit. Mi-a 'oferit' aceleasi bube ca si varianta beta. Uneori iese fara nicio eroare, alteori nici nu pot sa intru in joc, co-op n-are niciun gand sa functioneze si tot asa. Pacat. Nu stiu daca e din cauza Origin-ului dar la BBC2 pe Steam nu am avut niciodata probleme.

#76
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Dar cine da 500 lei pe o placa video doar ca sa joaca fara probleme Battlefield 3 ?
Nu as face asa ceva chiar daca as avea 500 lei.

#77
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011

View PostKortana, on 19th November 2011, 10:36, said:

Dar cine da 500 lei pe o placa video doar ca sa joaca fara probleme Battlefield 3 ?
Nu as face asa ceva chiar daca as avea 500 lei.

Nu uita de un procesor pe masura,rami etc..

#78
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Da, stiu asta. Si procesorul si memoria DDRAM e importanta.
Daca mai adaugam si astea, se iese la 1.000 lei - poate si mai mult.
Fiecare cumpara dupa posibilitati.

#79
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007
Eu unul am dat aproximativ 2.400 lei pe un 6 core Phenom II, 1 gb video gddr5 dx11 pixel shader 5.0, 4 gb ram 1333, 1 tb HDD si ma gandesc sa mai adaug o placa video identica crossfire si inca 4 GB ram sa fie treaba completa. Dar din februarie (cand am luat piesele) pana acum, nu am avut probleme cu el. Orice joc am jucat a fost la rezolutie de 1920x1080 cu toate detaliile la maxim. Surprinzator, singurul joc care a sacadat putin a fost Poker Night at the Inventory, ceea ce mi se pare absurd avand in vedere ca toata actiunea se petrece intr-o incapere, la o masa de poker. Orice alt joc (inclusiv Dirt3, BF3, Batman, etc) au rulat cursiv si fara probleme - mai putin BF3 din care tot imi iese (all hail Origin :ironic smile:) Dar din punct de vedere grafic nu am avut niciun fel de probleme cu el.

Ce vreau sa spun este ca o investitie (care nu e chiar de speriat) poate sa rezolve problema asta pentru cel putin 6 luni - 1 an. Timp de 1 an daca aduni o suma modica in fiecare luna, tot ai suficient sa-i faci un upgrade care sa-ti aduca inca un an de bucurie :)

#80
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
24 de miloane pe o piesa?!
Serios, nu e cam mult?  :sadwalk:
Cu un salariu de ~450 lei nu ai mai deloc sa pui 200 lei pe luna pentru 1 an.
Chiar si cu ~1000 lei nu poti, mai e intretinerea, mincarea, facturile....
Teoretic e superb, dar practic e mult mai greu....
Dar AMD Radeon HD 6900 care e peste 1.000 lei?

Edited by Kortana, 20 November 2011 - 16:47.


#81
fr33pr0d

fr33pr0d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 12.06.2007

View PostKortana, on 20th November 2011, 15:46, said:

24 de miloane pe o piesa?!
Serios, nu e cam mult?  :sadwalk:
:) Mai incerc odata:

View Postfr33pr0d, on 19th November 2011, 21:51, said:

Eu unul am dat aproximativ 2.400 lei pe un 6 core Phenom II, 1 gb video gddr5 dx11 pixel shader 5.0, 4 gb ram 1333, 1 tb HDD...


Daca te gandesti la placa video de 1.000 de lei, gandeste-te ca iti trebuie si PC care sa-ti suporte piesa respectiva si sa scoata cat de mult se poate din ea, altfel risti sa scoti aceleasi performante ca si cum ai avea o placa video de 100 de lei.

#82
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,584
  • Înscris: 06.12.2006
pe un quadcore 4g memorie si un nvidia 460gt/1gb cu auto cuda , merge perfect ! win 7/64 !

#83
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008
Battlefield 3 vs Modern Warfare 3

#84
hautav

hautav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 23.10.2003
In afara de grafica jocul e varza pe langa MW3. Cel mai enervant este ca nu iti da indicatii mai exacte. M-am invartit intre niste blocuri si pana nu am dat "E" (un sut) la o masina (care habar nu am de ce trebuia sa o lovesc) nu m-a lasat sa trec mai departe. Acum trebuie sa distrug 3 buncare si un avion care decoleaza si nu stiu cum sa il dobor. :). Parca nu as juca un joc shooter ci unul puzzle. Prefer LIMBO.

#85
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010

View Posthautav, on 25th November 2011, 09:52, said:

In afara de grafica jocul e varza pe langa MW3. Cel mai enervant este ca nu iti da indicatii mai exacte. M-am invartit intre niste blocuri si pana nu am dat "E" (un sut) la o masina (care habar nu am de ce trebuia sa o lovesc) nu m-a lasat sa trec mai departe. Acum trebuie sa distrug 3 buncare si un avion care decoleaza si nu stiu cum sa il dobor. :). Parca nu as juca un joc shooter ci unul puzzle. Prefer LIMBO.
e prea tampit jocu pt inteligentza ta. Ramai la Bejewed sau Limbo.

#86
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010

View Postwolfyx17, on 25th November 2011, 16:15, said:

e prea tampit jocu pt inteligentza ta. Ramai la Bejewed sau Limbo.
+1,e un joc care  ma innebuneste,are un multiplayer de nota 10..

#87
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,021
  • Înscris: 15.04.2011
Un joc de nota 10, au facut treaba buna baietii de la DICE.  :photo:

Imi pare rau ca nu pot sa il joc cu setarile la ultra. :sadwalk:

Edited by Papillon_, 28 November 2011 - 19:13.


#88
wolfyx17

wolfyx17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 02.12.2010
au refacut gulf of oman

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/emGXp-qRrVg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bDXzjbMbDns?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#89
RedStormAG

RedStormAG

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 18.11.2011
Holy dog shit!!Au bagat F22 Raptor in joc?

#90
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,021
  • Înscris: 15.04.2011
Pack-ul o sa se numeasca "Battlefield 3 Back to Karkand" si o sa fie lansat la pretul de 62 de lei.

"Pachetul conține un cod pentru Battlefield 3 ce oferă Back to Karkand.

Ai 4 hărți legendare din Battlefield 2 (Sharqi Peninsula, Gulf of Oman, Strike at Karkand și Wake Island) aduse la zi grafic și folosind fizica Frostbite 2. De asemenea primești arme și vehicule clasice din Battlefield 2, recompense unice, noi achievements/trophies și altele. "

Edited by Papillon_, 29 November 2011 - 02:14.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate