Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Samsung SGS2 vs iPhone 4S

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#181
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

 tkd29, on 27th April 2012, 12:14, said:

Prietene tu esti ignorat , banuiesc ca nu m-ai intrebat ceva pe mine..avand in vedere ca ai postat imediat dupa mine.
Cam asa arata igo pt iphone
VreU sa vad si eu print cu cel de pe android
Eu te-am intrebat de ce consideri aplicatia pt. android primitiva? Da-mi exemple ce are in plus varianta pt. ios fata de cea pt. android.

Attached Files


Edited by Florinbv, 29 April 2012 - 10:17.


#182
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 tkd29, on 27th April 2012, 12:14, said:

Prietene tu esti ignorat , banuiesc ca nu m-ai intrebat ceva pe mine..avand in vedere ca ai postat imediat dupa mine.
Cam asa arata igo pt iphone
VreU sa vad si eu print cu cel de pe android
E cumva cu Jailbreak?!  :nonobad:

#183
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Ce relevanță are? I-am facut jailbreak la iphone în prima zi în care l-am cumpărat, la fel si la ipad.

#184
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 tkd29, on 29th April 2012, 20:10, said:

I-am facut jailbreak la iphone în prima zi în care l-am cumpărat, la fel si la ipad.
Asa, asa, pe urma vino si agita-te pe-aici ca cei care folosesc Android isi rooteaza telefoanele. Esti (cel putin) ipocrit.

#185
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 tkd29, on 27th April 2012, 12:14, said:

Prietene tu esti ignorat , banuiesc ca nu m-ai intrebat ceva pe mine..avand in vedere ca ai postat imediat dupa mine.
Cam asa arata igo pt iphone
VreU sa vad si eu print cu cel de pe android
Frumos meniu, dar de fapt cum arata hartile? Pana la urma asta intereseaza lumea nu cat de frumos e in meniu. Pune niste poze cu harti din bucuresti de ex sa vedem si noi ce grafica are. Cel de pe android nu are cine stie ce grafica dar isi face treaba f bine

#186
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,779
  • Înscris: 15.06.2007
Eu doar am intrebat.  Nu va certati.
Mai demult am avut un Mio A701, care si-a dat duhul dupa 3,5 ani, nu mai mergea difuzorul iar reparatia costa mai mult decat valora telefonul, si ecranul fiind mai primitiv, s-a cam dus si el dracului, ca devenea ecranul rosu sau verde in functie de cat de tare il strangeam in palma.
La navigatie foloseam hartile date jos de pe net, pentru mio maps.
Ma gandeam ca poate merge cu hartile alea, de aia am intrebat.
Cum sunt pozele lui Galaxy S 2 la 8 Mpixeli , pentru ca mai am un Galaxy FIT, care desi are 5 MPix, face niste poze jenibile, la lumina ambientala de camera, nu foarte intunecoase, iar daca subiectul se "zbate" pruncul de 6 luni, toate pozele ies miscate. Sper ca Galaxy S2 nu vine doar cu 3 MPixeli in plus, si cu aceasi tehnologie foto, care la FIT cam lasa de dorit.

#187
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 tkd29, on 29th April 2012, 20:10, said:

Ce relevanță are? I-am facut jailbreak la iphone în prima zi în care l-am cumpărat, la fel si la ipad.
Are. Eu am ceea ce ai numi tu o pocnitoare de telefon cu Android dar mi-am permis din banii mei munciți să cumpăr aplicații gen suita QuickOffice și alte aplicații utile tocmai din respect pentru boul care lucreaza să ne ofere nouă, consumatorii, funcționalitatea care o vrem. AM ajuns sa dau cam jumatate din valoarea actualului telefon pe aplicatii. GPS nu folosesc că nu am carnet dar știu cat costa și nu m-ar durea mana sa cumpar stiind ca am licența și update pt o buna bucata de vreme.

Tu să taci cand mai vrei sa comentezi vis-a-vis de ce tare-i sticla ta. Arunci bani pe iSictir dar nu ești in stare sa iti iei o aplicatie care costa un sfanț față de feblețea ta. Nu neg ca iPhone îi frumos și ok optimizat, dar ce faci tu e ipocrizie.

La Androizi nu e nevoie de root ca să folosesc aplicatii piratate. Root e ceva ce depășește nivelul tău de înțelegere (e limitat prin software, ca de hardware n-avem ce discuta). In schimb la iPhone e nevoie de Jailbreack ca să FURI. Acum prinzi ideea unde e hâba?

Snobii mamii lor, umblă cu telefonul invelit in cinșpe mii de huse care mai de care mai groasă și se cred vulturii de pe cer...cei mai coioși dintre coioși dar fură ca-n codru.

#188
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

 alin62, on 29th April 2012, 23:24, said:

Frumos meniu, dar de fapt cum arata hartile? Pana la urma asta intereseaza lumea nu cat de frumos e in meniu. Pune niste poze cu harti din bucuresti de ex sa vedem si noi ce grafica are. Cel de pe android nu are cine stie ce grafica dar isi face treaba f bine

Te-ai uitat la locatia mea? Cand o sa ajung prin buc o sa-ti pun poze.

 tfmercedez, on 30th April 2012, 00:27, said:

Eu doar am intrebat.  Nu va certati.
Mai demult am avut un Mio A701, care si-a dat duhul dupa 3,5 ani, nu mai mergea difuzorul iar reparatia costa mai mult decat valora telefonul, si ecranul fiind mai primitiv, s-a cam dus si el dracului, ca devenea ecranul rosu sau verde in functie de cat de tare il strangeam in palma.
La navigatie foloseam hartile date jos de pe net, pentru mio maps.
Ma gandeam ca poate merge cu hartile alea, de aia am intrebat.
Cum sunt pozele lui Galaxy S 2 la 8 Mpixeli , pentru ca mai am un Galaxy FIT, care desi are 5 MPix, face niste poze jenibile, la lumina ambientala de camera, nu foarte intunecoase, iar daca subiectul se "zbate" pruncul de 6 luni, toate pozele ies miscate. Sper ca Galaxy S2 nu vine doar cu 3 MPixeli in plus, si cu aceasi tehnologie foto, care la FIT cam lasa de dorit.

Iphone 4S este peste galaxy s2 la poze cat si la filmare.

#189
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 tkd29, on 30th April 2012, 08:40, said:

Te-ai uitat la locatia mea? Cand o sa ajung prin buc o sa-ti pun poze.

Nu trebuie sa fi acum in China ca sa poti sa pui poze cu China de pe igo. Sau asa e la iphone nu poti sa misti harta decat acolo unde esti tu? Eu in afara de SUA am toate hartile si pot sa ma uit la orice strada sat din china rusia... Daca o sa am bani saa ajung in america atunci poate o sa mi pun harta si de acolo

Edited by alin62, 30 April 2012 - 07:53.


#190
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

 tzotzolyno, on 30th April 2012, 01:52, said:

Are. Eu am ceea ce ai numi tu o pocnitoare de telefon cu Android dar mi-am permis din banii mei munci?i să cumpăr aplica?ii gen suita QuickOffice ?i alte aplica?ii utile tocmai din respect pentru boul care lucreaza să ne ofere nouă, consumatorii, func?ionalitatea care o vrem. AM ajuns sa dau cam jumatate din valoarea actualului telefon pe aplicatii. GPS nu folosesc că nu am carnet dar ?tiu cat costa ?i nu m-ar durea mana sa cumpar stiind ca am licen?a ?i update pt o buna bucata de vreme.

Tu să taci cand mai vrei sa comentezi vis-a-vis de ce tare-i sticla ta. Arunci bani pe iSictir dar nu e?ti in stare sa iti iei o aplicatie care costa un sfan? fa?ă de feble?ea ta. Nu neg ca iPhone îi frumos ?i ok optimizat, dar ce faci tu e ipocrizie.

La Androizi nu e nevoie de root ca să folosesc aplicatii piratate. Root e ceva ce depă?e?te nivelul tău de în?elegere (e limitat prin software, ca de hardware n-avem ce discuta). In schimb la iPhone e nevoie de Jailbreack ca să FURI. Acum prinzi ideea unde e hâba?

Snobii mamii lor, umblă cu telefonul invelit in cin?pe mii de huse care mai de care mai groasă ?i se cred vulturii de pe cer...cei mai coio?i dintre coio?i dar fură ca-n codru.

In primul rand nu-i treaba ta ce fac eu cu banii...si ce tel imi cumpar, majoritatea aplicatiilor le-am cumparat, daca e sa fac un calcul au costat mai mult decat petarda ta de telefon.
Voi piratati mult mai usor ca noi asa ca ciocu mic.

 alin62, on 30th April 2012, 07:50, said:

Nu trebuie sa fi acum in China ca sa poti sa pui poze cu China de pe igo. Sau asa e la iphone nu poti sa misti harta decat acolo unde esti tu? Eu in afara de SUA am toate hartile si pot sa ma uit la orice strada sat din china rusia... Daca o sa am bani saa ajung in america atunci poate o sa mi pun harta si de acolo

Happy?

Attached Files


Edited by tkd29, 30 April 2012 - 07:58.


#191
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Da, grafica hartilor este cam la fel, doar ca mai are schimbat cate un buton.
Apropo daca un tel costa 40 mil chiar daca nu merita nici jumate din pret nu inseamna ca restu telefoanelor sunt petarde. Diferenta dintre I4s si S2 este de gust, ce faci cu un 4s faci si cu un S2 poate chiar mai lejer pt ca ai display ul este mai mare si in cazul unui joc e in avantaj. I4S este mai bun la sistemul de operare dar nu este diferenta f mare

#192
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 tkd29, on 30th April 2012, 08:57, said:

Voi piratati mult mai usor ca noi asa ca ciocu mic.
Păsărică, eu înțeleg că aici în Germania are succes Partidul Piraților, dar nu te agita prea mult cu banii pe care-i arunci in stanga sau în dreapta ca sa nu te pătezi prea mult.

#193
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012

 tkd29, on 30th April 2012, 08:40, said:

Te-ai uitat la locatia mea? Cand o sa ajung prin buc o sa-ti pun poze.
Pisi, ca sa pui print cu strazile din Buc, nu trebuie sa fii neaparat acolo. :console:

#194
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 101010, on 30th April 2012, 14:16, said:

Pisi, ca sa pui print cu strazile din Buc, nu trebuie sa fii neaparat acolo. :console:
Le a pus pana la urma. Nu prea este mare diferenta intre asta sii cel pt android doar niste butoane modificate hartile au grafica cam la fel

#195
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Igo pt android e cel vechi, pe iphone e modificat softul total si se numeste igo primo, in caz ca n-ai observat din poze.

#196
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,779
  • Înscris: 15.06.2007
Azi m-am uitat vreo jumate de ora, am butonat un Samsung Galaxy S2, expus la magazin la germanos...
Filmarea in incinta nu m-a impresionat deloc, iar pozele nici atat. Probabil ca la lumina naturala , afara la soare e altceva.
iphone arata mai bine finisat  dar este si mai scump..  
Degeaba filmeaza 1080p daca calitatea imaginii prin lentila aia cat un bob de fasole este saracacioasa.
Mi-am filmat ceasul de pe mana cu samsungul , si data afisata pe cadran nu se putea distinge din filmare , la o distanta de aproximativ jumate de metru, desi cu ochiul liber se vedea cat se poate de clar.

Concluzie: cred ca mai astept pana apare Galaxy 3.

#197
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006

 tkd29, on 30th April 2012, 19:21, said:

Igo pt android e cel vechi, pe iphone e modificat softul total si se numeste igo primo, in caz ca n-ai observat din poze.
Asa si? Spune tu ce are in plus igo primo?

#198
Drag0n_X

Drag0n_X

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 17.04.2007
Eu mi-am vandut iphone-ul 4 si mi-am luat s2. imi era dor de android. atat am avut de spus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate