Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Samsung SGS2 vs iPhone 4S

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#199
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011

View PostDrag0n_X, on 14th May 2012, 01:31, said:

Eu mi-am vandut iphone-ul 4 si mi-am luat s2. imi era dor de android. atat am avut de spus.
+1

#200
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostDrag0n_X, on 14th May 2012, 00:31, said:

Eu mi-am vandut iphone-ul 4 si mi-am luat s2. imi era dor de android. atat am avut de spus.

-1 deja ti-ai prins urechile in android.. Asa vad pe threadul sgs2.

#201
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Am ales SGS2 pentru simplul fapt ca telefoanele fac exact acelasi lucru, doar ca Samsung l-am cumparat cu 245 euro mai ieftin. :)

#202
ghostk1d

ghostk1d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.05.2012
salut in primul rand,am avut sansa sa aleg intre ip4 si sgs2..am ales s2,dar sunt dezamagit de el..nu s fan iphone sau altceva dar imi pare rau ca n am ales iphone
MENTIONEZ CA L AM LUAT NOU!! :thumbup:

1:carcasa din spate zici ca i de plastelina,scartaie toata,se misca putin si ma cam deranjeaza!!
2: bateria se incinge ca naiba dar tine mai mult ca la iphone!!
3:sistemul e un fel de JAVA mai dezvoltat
4: dezamagit de romurile celor de la samsung care au multe buguri!!
5 designul nu-mi place, camera puteau s-o duca si ei la 12 mpx si sa scape de pata roz! :console:


Dar fiecare cu ce i place.mai scurt spus am ramas dezamagit cate buguri are inca..sistemul! am avut un iphone 3gs jailbreakuit,candva si era mai ok ca s2....in fine.poate m am asteptat la prea multe de la s2.atata zic ca ma dezamagit! :confuzzled:

#203
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
Greu cu alegerile astea asa-i? Daca stai si citesti cele 5 puncte alte tale mai bine realizezi ca niciunul nu este concludent.

1. Carcasa aia, "de plastelina" cum zici tu este mai rezistenta decat sticla si metalul, care se sparg foarte usor
2. La Iphone se incinge mai tare, metalul nu lasa caldura sa se disipe. Si ai remarcat si tu tine mai mult ca si la Iphone
3. De cand e asta un dezavantaj?
4. Daca esti dezamagit de toate romurile de la Samsung ai oricand varianta unui CustomROM sau AOSP
5. Nu conteaza megapixelii, conteaza calitatea si Samsung e la egalitate, sau foarte putin inferior 4S-ului, in schimb nu discuta cu Iphone 4.

#204
ghostk1d

ghostk1d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.05.2012

View PostTudorMondialul, on 26th May 2012, 00:10, said:

Greu cu alegerile astea asa-i? Daca stai si citesti cele 5 puncte alte tale mai bine realizezi ca niciunul nu este concludent.

1. Carcasa aia, "de plastelina" cum zici tu este mai rezistenta decat sticla si metalul, care se sparg foarte usor
2. La Iphone se incinge mai tare, metalul nu lasa caldura sa se disipe. Si ai remarcat si tu tine mai mult ca si la Iphone
3. De cand e asta un dezavantaj?
4. Daca esti dezamagit de toate romurile de la Samsung ai oricand varianta unui CustomROM sau AOSP
5. Nu conteaza megapixelii, conteaza calitatea si Samsung e la egalitate, sau foarte putin inferior 4S-ului, in schimb nu discuta cu Iphone 4.
           in fine eu atata am zis ca am fost dezamagit de telefon la punctu 3...ce naiba dai 14mil pe el la sistemu ala??nu si face bani INCA!!am zis inca..poate cu timpu.,poate o fi iphone 4s mai dezamagitor,dar nu mai aleg samsung niciodata.

Edited by ghostk1d, 26 May 2012 - 08:41.


#205
bebeko

bebeko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 01.02.2008
Sistemul ala este ICS 4.0.3 si cred ca isi cam merita banii. Zi-mi si mie ce bug-uri ai descoperit ca sa verific si la mine pentru ca eu nu gasesc :)
Design-ul cred ca depinde de gust - personal imi place mai mult cum simt SG2 in mana comparativ cu 4S. Plus ca ai un ecran muuult mai mare.
Orice neajuns as gasi, un 4S nu merita 240 euro in plus niciodata.

Edited by bebeko, 04 June 2012 - 21:46.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate