Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

RDS&RCS - CableLink 0%

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

zuppy, on Oct 2 2005, 18:13, said:

ei pot sa-si justifice refuzul prin faptul ca nu este rentabila instalarea (chiar daca platesti tu totul, e o discutie lunga aici).

<{POST_SNAPBACK}>


RDS&RCS considera toate zonele de case ... din toata Romania nerentabile pentru a baga serviciile pe care le-au promis ... intelegi aluzia ...

Edited by nsec, 02 October 2005 - 15:42.


#20
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004

zuppy, on Oct 2 2005, 18:13, said:

poate nu e rentabil peacefingers.gif
nu ai cum sa-i obligi sa ofere un serviciu, asta nu vrei tu sa intelegi. si chiar daca ar fi rentabil, e numai si numai problema lor cum isi conduc afacerea.

RDS&RCS considera toate zonele de case ... din toata Romania nerentabile pentru a baga serviciile pe care le-au promis ... intelegi aluzia ...

Edited by nsec, 02 October 2005 - 15:26.


#21
voala

voala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 23.06.2005
sunt deacord cu zuppy... o firma de internet.. isi rezerva dreptul de a conecta pe cine vrea.. nu ii poti obliga sa iti dea internet daca ei nu vor.. treaba merge altfel: tu le soliciti serviciile.. daca vor bine daca nu vor.. te duci la concurenta.. daca de concurenta nu iti place.. atunci te multumesti cu ce ai sau te lasi de treaba. De asta este concurenta.. daca pe ei ii doare in fund.. atunci este pierderea lor.. dar daca este o pierdere pe care o suporta.. din  n diferite motive.. atunci asta este problema lor... si nu a ta  :rolleyes:

Edited by voala, 02 October 2005 - 16:15.


#22
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
ok ... sa zicem ca e asa ... dar atunci cine este responsabil pentru prejudiciul adus utilizatorilor care aveau internet pe CATV si acum nu mai au ?!

oricum ... cred ca luni ma voi duce la AscoNet sa semnez un contract de net ! vroiam doar sa trag un semnal de alarma ... din pacate se pare ca RCS&RDS-ul are mereu dreptate iar utilizatorii nemultumiti vorbesc aiurea ... mai mult  ... utilizatorii sunt cei vinovati ! e cel mai bine asa ....

TRAIASCA RDS&RCS !  :worthy:

#23
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
ce prejudiciu, ai un contract semnat prin care se obliga sa-ti furnizeze internet si care sa nu poata fii reziliat ?

Edited by zuppy, 02 October 2005 - 17:13.


#24
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
nu ... dar nici macar nu ne-au anuntat ca reziliaza ceva .... ne-am trezit intr-o zi ca nu mai merge Cablu si am sunat la fosta firma (CRD) ... STUPOARE ... am aflat de la doamna aia ca firma s-a vandut la RDS&RCS ... dupa cateva ore au venit sa adune modemurile de internet ... nici macar proces verbal de inapoiere nu au vrut sa semneze ... totul s-a intamplat foarte rapid ...

Sincer ... e o situatie normala ? Ce ati fi facut in locul meu ? Ce ar fi daca am vorbi in termeni morali ?!

#25
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
nu, nu e normal, dar asta e rds-ul.
intr-o tara normala te duceai la concurenta, din pacate esti in romania si nu ai ce face.

#26
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Trezeste-te!!! Accesul la internet prin firma RDS, nu este un drept si nu e garantat nici prin Constitutie si nici prin Conventiile ONU. Fii practic si fa-ti un abonament la CTR sau ASCO (chiar daca e mai scump) si impaca-te cu ideea ca RDS nu va veni la case.
Ai totusi dreptate, dar partial. Exista intr-adevar niste reguli ale ofertei stabilite de lege, dar RDS nu le incalca in cazul tau.

Si cu asta cred ca se poate inchide topic-ul asta care nu are nici o legatura cu aria asta.

#27
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Trezeste-te!!! Accesul la internet prin firma RDS, nu este un drept si nu e garantat nici prin Constitutie si nici prin Conventiile ONU. Fii practic si fa-ti un abonament la CTR sau ASCO (chiar daca e mai scump) si impaca-te cu ideea ca RDS nu va veni la case.
Ai totusi dreptate, dar partial. Exista intr-adevar niste reguli ale ofertei stabilite de lege, dar RDS nu le incalca in cazul tau.

Si cu asta cred ca se poate inchide topic-ul asta care nu are nici o legatura cu aria asta.

#28
nsec

nsec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,638
  • Înscris: 11.10.2004
era o chestie de moralitate ... ma rog ... luni imi fac abon. la Asco !

Astept aici si restul nemultumitilor care stau la casa si nu pot beneficia de toate serviciile oferite de RDS&RCS !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate