Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 

Incarcator Laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Edwwward123

Edwwward123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.06.2010
Deci mi sa rupt mufa(mufa care o bagi in laptop),s-a desprins de cablu,decat chestia din metal nu si din cauciuc,and am tras firul din laptop...ce sa fac,laptopul meu este un laptop HP Compaq 610,va rog ajutor...

In imagine in stanga este mufa de metal scoasa cu capul care se baga in laptop in jos(adica nu se vede) iar in partea dreapta este firul din cauciuc de unde s-a desprins mufa de metal,am nevoie de ajutor urgent...
Attached File  sw.jpg   20.95K   42 downloads

Edited by Edwwward123, 16 October 2011 - 00:16.


#2
Sora Doru

Sora Doru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.06.2007
Ideea e ca ar trebui sa obtii mai intai o gluga din partea de cauciuc
asa ca taie firul imediat dupa partea de cauciuc si cu ceva... chiar si cu un spiral incearca sa creezi o gaura prin ea incat sa treaca firul
degajeaza spatiul si din zona in care intra partea metalica a mufei
Introdu cablul prin partea de cauciuc, dezizoleaza firul cat mai scurt, lipeste cu atentie (de obicei cablul e coaxial sau firul alb e pozitiv si se lipeste la terminalul central al mufei)
Sugestie: precositoreste mai intai terminalele mufei si firele cablului
trage firul inapoi (nu forta) apoi preseaza mufa in gluga de cuciuc, fixeaza cu superglue
in caz extrem in locul glugii de cauciuc poti folosi varnish termoretractabil
DAR ai grija sa nu distrugi/supraincalzesti mufa metalica la cositorire, sunt oarecum atipice si sunt greu de gasit la cota

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate