Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

România TV HD.

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
1601 replies to this topic

#1585
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Am urmărit puțin România TV HD de pe site-ul lor și am constatat că este un PSEUDO-HD. Face pătrățele la imaginile in mișcare, la fel face și Realitatea Star pe site-ul propiu.

#1586
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021
La OROC se vede bine.

Edited by _Gaby_, 06 April 2023 - 12:50.


#1587
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 _Gaby_, on 06 aprilie 2023 - 12:50, said:

La OROC se vede bine.
. Înseamă că este preluat de la o altă sursă, probabil de pe satelit.

#1588
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
la iNES se vede sticla...
dar asta stiati deja..

#1589
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019

 donmarinica, on 06 aprilie 2023 - 12:58, said:

. Înseamă că este preluat de la o altă sursă, probabil de pe satelit.

Ce logica crezi ca are ca stream-ul de pe site sa fie preluat de pe satelit? :))))
Suntem in 2023, si-au facut sursa directa din encoder-ul lor, nu au nevoie de downlink de pe satelit la propriul post. Dar au pus bitrate de 1mbps la stream ca sa nu faca consum de banda prea mare (desi n-are sens, pentru ca asa cum ziceam, suntem in 2023).

#1590
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 novo_, on 06 aprilie 2023 - 13:42, said:



Ce logica crezi ca are ca stream-ul de pe site sa fie preluat de pe satelit? :))))
Suntem in 2023, si-au facut sursa directa din encoder-ul lor, nu au nevoie de downlink de pe satelit la propriul post. Dar au pus bitrate de 1mbps la stream ca sa nu faca consum de banda prea mare (desi n-are sens, pentru ca asa cum ziceam, suntem in 2023).
Știu, eu am dorit să spun că la Orange postul România TV e posibil să fie preluat direct de pe satelit de spune colegul de mai sus că se vede bine, și nu de pe site-ul lor, unde se vede aiurea. Faptul că au blocat streamul de pe site la 1 mega pentru economie, să le fie rușine. La fel și celor de la Realitatea Star, tot la fel de prost se vede și acolo HD-ul.

#1591
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019

 donmarinica, on 06 aprilie 2023 - 14:45, said:

Știu, eu am dorit să spun că la Orange postul România TV e posibil să fie preluat direct de pe satelit

Ah, ok, am inteles eu invers, sorry.

#1592
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Nu este nici o problema. 👍👍👍

#1593
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
CNA a decis: Amendă de 100.000 de lei pentru emisiunile cu Iulia Marin, de la România TV https://www.paginade...nia-tv-21107792

Romania TV anunţă că va contesta amenda de 100.000 de lei în cazul Iuliei Marin https://www.paginade...da-cna-21107929

#1594
WaxValentin89

WaxValentin89

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 14.08.2019
FOTO. Romania TV protestează față de amenda de 100.000 de lei de la CNA. Și-a „întrerupt” emisia un minut

Romania TV reacționează în emisiunea Punctul culminant a lui Victor Ciutacu, după amenda de astăzi de la CNA. Postul a fost sancționat cu 100.000 de lei pentru discriminare la adresa persoanelor cu probleme psihice.

Sursa: https://www.paginade...emisie-21108335

#1595
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021
Ăștia au început să abereze grav de la un timp. O mai făceau și înainte, dar de o bucată de timp au luat-o pe arătură cu totul.

#1596
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,266
  • Înscris: 30.03.2019
Tupeul lor în ședința CNA de marți a fost incredibil. Azi nu m-am uitat, nu știu dacă au fost invitați.
Democrația ca democrația, dar uneori mai trebuie și niște "dictatură", că altfel o luăm razna toți ca nație...

#1597
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Nu mai bine întrerupeau emisia definitiv? În semn de protest, bineînțeles... :)

#1598
popadanut1997

popadanut1997

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 12.11.2022
Ba da, era mai bine daca se intrerupea definitiv. E un canal de rasul lumii.

#1599
_Gaby_

_Gaby_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 15.11.2021
De râsul lumii e audiența pe care o au. Cum să fii postul numărul 1 de știri, dar să dai numai bălării?! 😒

#1600
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Liliana Ruse, realizatoarea emisiunii Ultima oră de la România TV, a anunţat pe facebook retragerea din echipa postului la care lucra din 2010.
https://www.paginade...nia-tv-21228442

#1601
djnichipizza

djnichipizza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 02.07.2014
De azi în grila Vodafone:
România TV HD poziția 403,iar România TV SD a fot mutat de pe poziția 403 pe poziția 414.

#1602
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018

Cel mai spectaculos Revelion 2024, la România TV: măști, duete și scenete comice



În noaptea dintre ani, România TV le-a pregătit telespectatorilor un program special. Măști, duete și scenete comice îi vor distra pe români de Revelion 2024.

Cea mai tare petrecere va fi de Revelion 2024 la România TV. În noaptea dintre ani, România TV le-a pregătit telespectatorilor un program special: măști, duete și scenete comice.

Revelionul măștilor de la România TV este cel mai așteptat program. Telespectatorii din toata țara și din diaspora se vor putea distra alături de cele mai frumoase duete dintre artiști, politicieni și jurnaliști în noaptea dintre ani. Surprizele vor veni pe bandă rulantă pentru telespectatori. Politicienii, jurnaliștii și artiștii vor cânta, vor dansa și vor face spectacol. Vor participa vedete și lideri politici în spatele unor măști de senzație și confruntarea starurilor într-un show nemaipomenit!

În premieră, anul acesta, artiști și jurnaliști România TV sunt protagoniștii unor scenete memorabile: Saveta Bogdan, Jeni Nicolau, George Rotaru, Flaviana Marcu vor deveni preț de câteva minute actori și vor oferi telespectatorilor interpretări de excepție.

Celebritățile se vor confrunta și vă vor distra la super – Revelionul 2024 de la România TV. Prezintă: Marius Niță, Ioan Korpos și Vlăduța Lupău! Repetițiile difuzate, ieri, la ora 17:00, au fost lider de audiență, peste Pro Tv și Antena 1 pe publicul urban!

Sursa: https://www.romaniat...ce_7999861.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate