Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 

De ce uram soferii de BMW?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4491 replies to this topic

#4105
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,711
  • Înscris: 30.07.2003
Otopeni. Un Matiz rostogolit bine de tot si un BMW 3.5 rasucit. Azi traficul era lejer.
Desi pare evident, sunt curios cum s--a intamplat

#4106
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,711
  • Înscris: 30.07.2003
Vad ca Matizul nu era rostogolit, doar pocnit zdravan pe partea stanga. Cum eu vazusem doar partea stanga sifonata bine si capota sarita am crezut ca s-a rostogolit.
Aparent nu acordase prioritate la iesirea din benzinarie.

http://www.mediafax....-banda-16915008

#4107
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Nu dau multe amănunte pe Mediafax, dar după cum pare in poza, BMW-ul este lovit in partea dreapta fata, ceea ce ma face sa cred ca mașina care nu a acordat prioritate, a fost de fapt Matizul.
Dar, e doar o speculație, in lipsa altor date.

In alta ordine de idei, pe lângă accidentele provocate de șoferii de BMW, sunt destule accidente evitate de către șoferii de BMW, dintr-un simplu motiv: pana nu conduci un BMW, nu știi ce înseamnă frâne....

#4108
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Si nici ce inseamna un kur care o ia razna...

#4109
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,786
  • Înscris: 01.10.2002

 richelieu, on 03 ianuarie 2018 - 19:56, said:

In alta ordine de idei, pe lângă accidentele provocate de șoferii de BMW, sunt destule accidente evitate de către șoferii de BMW, dintr-un simplu motiv: pana nu conduci un BMW, nu știi ce înseamnă frâne....
Avand in vedere ca jumate din BMW-urile de la noi sunt de prin anii 90 si cu service-ul facut pe la coltul strazii, cred ca nici masinile alea nu prea mai stiu...

#4110
fan_ms440

fan_ms440

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 01.07.2011

 danvlas, on 03 ianuarie 2018 - 20:25, said:

Si nici ce inseamna un kur care o ia razna...
Sa conduci BMW trebuie sa fii sofer!

#4111
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,786
  • Înscris: 01.10.2002
Mda. Inceput de an...
http://www.aradon.ro...mentara/1961099
„Un tânăr de 30 de ani, din București, în timp ce conducea un autoturism, a efectuat o depășire într-o zonă unde această manevră este interzisă, împrejurare în care a intrat în coliziune cu un autoturism condus, din sens opus, de un tânăr de 23 de ani, din Alba Iulia."

#4112
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006

 Wotan, on 03 ianuarie 2018 - 20:34, said:


Avand in vedere ca jumate din BMW-urile de la noi sunt de prin anii 90 si cu service-ul facut pe la coltul strazii, cred ca nici masinile alea nu prea mai stiu...
True thing :). Da’ cealaltă jumătate.... 😇

 fan_ms440, on 03 ianuarie 2018 - 21:08, said:

Sa conduci BMW trebuie sa fii sofer!
Ete p@la ( scuzați expresia)


#4113
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,711
  • Înscris: 30.07.2003
Eu consider ca BMW-ul m-a facut sofer.

 danvlas, on 03 ianuarie 2018 - 20:25, said:

Si nici ce inseamna un kur care o ia razna...
Exactly my point here:
https://forum.softpe...6#entry22172252

#4114
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Eu consider ca Skoda S100 m-a făcut sofer. Pe lângă aia, BMW e ca o mașinuța din aia de la parcul de distracții :lol:

#4115
Mario011

Mario011

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 17.03.2017

 Baxon, on 25 decembrie 2017 - 14:00, said:

Adica nu da nimeni o Toyota din 2009 pe un junghi obosit din '85 ! Corect , cine naiba e atat de redus mintal ?!
Nu...sunt oameni care nu dau ...eu mă laud cu kilometri mașinii mele alții îi "ascund"... reducerea mintală  ...  eu sunt sigur că mașina mea îi scot tot uleiul  și mai merge 40 de minute până crapă...reducere mintală cum va arăta acea Toyota la 23 de ani...reducere mentală pentru mașinile gem BMW...Mercedes ...găsești piese originale și pentru modele din 77... Oricum fiind un secol ce întreține  societate de consum nu valorile sunt apreciate ... Și încă ceva la motoarele care sunt puse azi pe autovehicole ...nu văd să treacă de 10 ani...nu mai vorbim de electronică ...
Eu am fost posesorul unui BMW seria 5 și sunt posesorul unui Mercedes w124...am vândut BMW-ul să-mi cumpăr Logan...și rău mi-a părut ...Având Logan m-a făcut să-mi apreciez și mai mult valoare mașinilor cu stil...dacă vrei să te convingi ești invitatul meu o să vezi diferița...aceleași drumuri ... aceiași șoferi(eu și soția) mașină(Loganul) de 10 ani și mai are rost ...să mai zic??? Reține te rog până în 95 fabricanții de autovehicule se concurau...dar se știa că aveau un rege (Mercedes ) și o concurență(BMW) ... Azi nu , sunt cluburi auto și nu contează din aia cumpără(chiar dacă niște studenți fac o lucrare la Universitate și demonstrează că testele au fost "păcălite")!!!!
Greșeala domnul meu este ,că foarte mulți își neglijează mașinile și nu MAȘINA  E PERICULOASĂ  CI OMUL ESTE INCONȘTIENT...Vă dau un exemplu: Spania...nu are nici 30 % din mașinile noi care sunt în România...dar acolo ITP la mașinile peste 10 ani este la un an și nu se trece ușor...șoselele sunt șosele...județenele noastre nu le au nici pe câmp...dar noi romanii avem ceva aparte ...teribilismul...pe ai noștri  îi recunoșteai ușor...oare nemților,francezilor  ...spaniolilor nu le plac BMW...???






#4116
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 Mario011, on 04 ianuarie 2018 - 00:31, said:

Și încă ceva la motoarele care sunt puse azi pe autovehicole ...nu văd să treacă de 10 ani...nu mai vorbim de electronică ...
Asta pt ca nu stii prea multe !

 Mario011, on 04 ianuarie 2018 - 00:31, said:

Vă dau un exemplu: Spania...nu are nici 30 % din mașinile noi care sunt în România...dar acolo ITP la mașinile peste 10 ani este la un an și nu se trece ușor...
Ai intalnit tu 2 statii itp care nu acceptau spaga si cu asta ai generalizat treaba ! Asa ziceau multi si in UK pana i-am indrumat unde " trebuie " ...

 richelieu, on 03 ianuarie 2018 - 23:04, said:

Eu consider ca Skoda S100 m-a făcut sofer.
Respecte ! Si eu am avut una , rosie ! Am calarit-o mult si am carat la greu cu ea , nu m-a dezamagit niciodata !

#4117
Mario011

Mario011

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 17.03.2017

 Baxon, on 04 ianuarie 2018 - 00:47, said:

Asta pt ca nu stii prea multe !
Ai intalnit tu 2 statii itp care nu acceptau spaga si cu asta ai generalizat treaba ! Asa ziceau multi si in UK pana i-am indrumat unde " trebuie " ...
Respecte ! Si eu am avut una , rosie ! Am calarit-o mult si am carat la greu cu ea , nu m-a dezamagit niciodata !
Poate...nu te contrazic că nu sunt și excepții...deși pentru noi transportatorii continentali nu păreau defel indulgenți englezii...(sincer nici nu am avut curaj să pomenesc de UK...cunoscând restricțiile de aici)

#4118
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Eu am reținut ca e vorba de reducere mintala 😇

#4119
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 16.04.2007
eu ii urasc ca au BMW si io am golf. Posted Image

#4120
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006
Well..tu glumești, însă probabil majoritatea celor care chiar urăsc șoferii de BMW, chiar din motivul asta o fac 😂😂

#4121
Mario011

Mario011

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 17.03.2017

 dem3ntor, on 04 ianuarie 2018 - 08:47, said:

eu ii urasc ca au BMW si io am golf. Posted Image
Niciodată nu e prea târziu ...

#4122
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,483
  • Înscris: 04.05.2006

 danvlas, on 03 ianuarie 2018 - 20:25, said:

Si nici ce inseamna un kur care o ia razna...
Lasă ca unele au un X pe ele ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate