Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Posta Romana - oficiu Auchan Titan

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Stand la coada pentru plata unei facturi, am fost apostrofat pe un ton nepoliticos ca "la ora 13 se inchide pentru pauza". Orarul nu se vedea pe nicaieri.
Mi-am pastrat calmul si am intrebat candid unde pot vedea orarul afisat pentru a lua la cunostinta durata pauzei si pentru ca alta data sa-mi ajustez programul dupa orarul lor. Din momentul respectiv individa a devenit isterica, ca ea 'nu lucreaza cu cartofi, ci cu bani" - adica e persoana importanta (beleaua face ca nu eram la 4 ace). A refuzat sa-si decline identitatea si m-a amenintat cu un proces ?!  :naughty:  
Au mai fost cateva schimburi de replici intre noi, dupa care iar a devenit isterica, tipa sa plec de acolo. Eu zic "de ce sa plec, eu sunt la 1 m de ghiseu pe partea publicului, v-am atins cumva ?" si individa "DAAAA !". Moamaaaa.... cred ca am nimerit o tacanita.
I-am facut o sesizare pe site la Posta Romana, stiu ca sunt in restructurare, poate se leaga ceva bun.

Daca aveau bodyguard sigur iesea cu plezneala.

PS: Secretul era ca aveau orar (undeva dosit intr-un colt) care nu prevedea nici o pauza !

Edited by overseas, 05 October 2011 - 13:02.


#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Eu cred c-ai prins-o in una din zilele specifice femeiesti,  mai "delicate"  :bouncey:

#3
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Nu ca avea texte...
Era pusa la 4 ace, la un moment dat am intrebat-o "sunteti nepoata cuiva cu functie mare in Posta Romana", zice tipa 'DAA", eu zic "felicitari, atunci aveti viitorul asigurat".

Faza misto pe care am pus-o in sesizare: cu ea mai era o prietena, care la solicitarea mea de a se identifica a raspuns ca nu lucreaza la Posta, iar angajata tocmai manuia sume mari de bani (bancnote). Daca nu le pasa de mine ca si client, poate le pasa de regulile de securitate !

#4
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Pai si i-ai aflat identitatea? Eu sa zic sa mergi pana la capat cu plangerea.

#5
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Facut plangere pe site la Posta, am precizat ora si locul (era singura pe tura), deja am primit 2 raspunsuri automate si unul personalizat de la Directia Calitate.
La nevoie am si o poza cu duduia.
Are 3 probleme:
1. comportament nepolicos
2. pauza de program neautorizata
3. permiterea accesului unor persoane neautorizate in incinta unde se afla sume de bani
Cel putin 2 & 3 pot duce la desfacerea contractului de munca si alte sanctiuni.

#6
Andero

Andero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 01.02.2009
Cred si eu ca era nervoasa.

De cand cu salariile scazute e nasol sa stai degeaba pe mai putini bani.

Sper sa le dea afara si sa moara in chinuri toate frustratele astea!

Sper sa auzim un deznodamant corect.

#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Deja treaba e investigata, am nr de inregistrare.
Nu caut sange cu orice pret, dar daca in viata trebuie sa lupt pentru drepturi elementare gen respect si comunicare atunci asta e :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate